SP Flash Tool 4032 Hatası

Yazdır

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
cihaz hiç açılmıyor. sadece şarz lambası yanıyor. sanırım çökmüş . Orjinal stock rom buldum flashtool ile yüklemeyi başladıgımda resimdeki gibi 4032 hatası veriyor yardım ederseniz sevinirim
:bayrak::turkiyem::begen:

Ekli dosyalar

• 4032.PNG
    4032.PNG
    122.6 KB · Görüntüleme: 166
Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bataryayı şarj et. Zannediyorum batarya boş. Mümkünse dışardan şarj et.

datdit

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2016
21
5
3
cihaz hiç açılmıyor. sadece şarz lambası yanıyor. sanırım çökmüş . Orjinal stock rom buldum flashtool ile yüklemeyi başladıgımda resimdeki gibi 4032 hatası veriyor yardım ederseniz sevinirim
:bayrak::turkiyem::begen:

ROM un orijinal ve uygun oldugundan eminsen
driver-surucu, flash tool versiyon, guvenlik (Download-Agent, Authentication File) ya da EMMC?
marka model?

ek: Wiko ymus dikkat etmedim, guvenlik iyi onlarda, bildigim kadariyla

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: 50atakan50

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Denenmiş bir çözümü var. Hala sorgulanıyor anlayamıyorum. Batarya %25 ten az ise yada batarya bozuksa bu hatayı alırsınız. Nokta. Bataryası sökülemeyen cihazlarda durum daha vahim. Pil soketini söküp bir süre sonra takmak yada söküp harici ile doldurmak çözümdür. Yada şoklayın. Düzgün akım gelmiyorsa flash atma kesilir. Batarya olmadan atılan modellerde durum farklıdır. Bu hatayı alıyorsanız bataryalı olarak atacaksınız. Option seçeneğinde Connectiona girin ve Battery bölümünde ayar Auto ise onu with battery olarak değiştirin. Time Out seçeneğinide 60 min getirin. Help bölümünde, Open Logs Folder girin. Programı kapatın ve gördüğünüz bütün klasörleri silin. Ve yazılım atmaya tekrar uğraşın.

Bir de son dakika eklemesi, hata veren Sp Flash toolu bırakın ve farklı versiyonu deneyin.

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Hocam telefonu bir süreliğine (bir kaç saniye kadar) bilgisayar görüyor sonra bağlantı kopuyor ve bu hata da ondan dolayı kaynaklanıyor. Bildiğim kadarı ile de bir çözümü yok. Yerli yabancı tüm forumları taradım. Fakat herkes aynı sorunları dile getiriyor ve çözüm için bekliyor :(

• Beğen

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
ROM un orijinal ve uygun oldugundan eminsen
driver-surucu, flash tool versiyon, guvenlik (Download-Agent, Authentication File) ya da EMMC?
marka model?
Wi

ek: Wiko ymus dikkat etmedim, guvenlik iyi onlarda, bildigim kadariyla
Hocam telefonu bir süreliğine (bir kaç saniye kadar) bilgisayar görüyor sonra bağlantı kopuyor ve bu hata da ondan dolayı kaynaklanıyor. Bildiğim kadarı ile de bir çözümü yok. Yerli yabancı tüm forumları taradım. Fakat herkes aynı sorunları dile getiriyor ve çözüm için bekliyor :(

Bagzi tefonlarda isaretli olanlari tek tek atinca oluyor. Ama bu kabul etmedi. Aynen herkesaayni seyerleri söylüyor. Napalim :) sağlık olsun

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
Denenmiş bir çözümü var. Hala sorgulanıyor anlayamıyorum. Batarya %25 ten az ise yada batarya bozuksa bu hatayı alırsınız. Nokta. Bataryası sökülemeyen cihazlarda durum daha vahim. Pil soketini söküp bir süre sonra takmak yada söküp harici ile doldurmak çözümdür. Yada şoklayın. Düzgün akım gelmiyorsa flash atma kesilir. Batarya olmadan atılan modellerde durum farklıdır. Bu hatayı alıyorsanız bataryalı olarak atacaksınız. Option seçeneğinde Connectiona girin ve Battery bölümünde ayar Auto ise onu with battery olarak değiştirin. Time Out seçeneğinide 60 min getirin. Help bölümünde, Open Logs Folder girin. Programı kapatın ve gördüğünüz bütün klasörleri silin. Ve yazılım atmaya tekrar uğraşın.

Bir de son dakika eklemesi, hata veren Sp Flash toolu bırakın ve farklı versiyonu deneyin.
Akşam deneyim bakalım

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38

Hocam söylediklerinin hepsini denedim ama bir sonuç alamadım.

• Beğen

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
SP Flash Tool V3 .1113.0.sn0 versiyonunu indirin. Genelde internette FlashToolMod olarak arattırın.

• Beğen

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
Ya da Preloader seçeneğini kaldırıp öyle yüklemeyi deneyin.
İlk once onu denedim sonra hepsini tek tek yuklemeyi denedim ama nafile hepsinde de hata veriyor
Twrp recovery kurmayi denedim ordan flaslamak icin. Ondada 5054 hatasi veriyor . cihaz ölmüş galiba . Yapamazsam da e son care telefoncuya yolluyacam artik :D

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Değerli Ustalar, Sp Flash Tool ile ilgili olarak;
  1. Farklı romlar deneme: Orijinal rom, farklı android sürümü vs. dahil olmak üzere aynı cihazdan bulup onu romunu full okutup denedim. Sonuç değişmedi.
  2. Batarya denemeleri: Bataryayı tam doldurup denedim. Aynı cihazdan bulup bataryayı ondan şarj edip denedim. Sonuç aynı, hata almaya devam ettim.
  3. Soket temizleme: Soketi kontrol ettim, temizledim, tinerledim. Balata temizleyici sprey kullanmadım. Sonuç aynı, hata almaya devam ettim.
  4. Farkı bilgisayar veya farklı port: cihaza yazılım atmayı farklı bilgisayarlardan da denedim sonuç aynı, hata almaya devam ettim
  5. Sp Flash tool ayarları: Ayarları değiştirip yazılım atmayı denedim. Usb seçeneğini uart yaptım. Fakat hata almaya devam ettim.
  6. Farklı sp flash tool sürümleri: Elimde ne kadar farklı sürüm varsa hepsini denedim. Sonuç aynı, hata almaya devam ettim.
  7. Preloader seçenekleri: Preolader seçip yükleme denedim sonuç aynı.....
  8. Download, format and download, upgrade : Bu seçeneklerin hepsini denedim. sonuç aynı....
.........

• Beğen

50atakan50

Üye
Kayıtlı üye
10 Ağu 2017
75
21
8
24
Nevşehir
Değerli Ustalar, Sp Flash Tool ile ilgili olarak;

1. Farklı romlar deneme: Orijinal rom, farklı android sürümü vs. dahil olmak üzere aynı cihazdan bulup onu romunu full okutup denedim. Sonuç değişmedi.
    Batarya denemeleri: Bataryayı tam doldurup denedim. Aynı cihazdan bulup bataryayı ondan şarj edip denedim. Sonuç aynı, hata almaya devam ettim.
    Soket temizleme: Soketi kontrol ettim, temizledim, tinerledim. Balata temizleyici sprey kullanmadım. Sonuç aynı, hata almaya devam ettim.
    Farkı bilgisayar veya farklı port: cihaza yazılım atmayı farklı bilgisayarlardan da denedim sonuç aynı, hata almaya devam ettim
    Sp Flash tool ayarları: Ayarları değiştirip yazılım atmayı denedim. Usb seçeneğini uart yaptım. Fakat hata almaya devam ettim.
    Farklı sp flash tool sürümleri: Elimde ne kadar farklı sürüm varsa hepsini denedim. Sonuç aynı, hata almaya devam ettim.
    Preloader seçenekleri: Preolader seçip yükleme denedim sonuç aynı.....
    Download, format and download, upgrade : Bu seçeneklerin hepsini denedim. sonuç aynı....
.........

Aynen öyle bende birçoğunu denedim. Bana bir yöntem söyledi yabancılardan biri. Cihazına uygun TWRP bul ve onu flaşlamayı dene . (ben denedim o zaman da 5054 error veriyor !) full hata olmuş ya . Bir de sen dene istersen . TWRP başarılı olursa zipli bir rom bulursun flaşlarsın tamam .

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

datdit

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ara 2016
21
5
3
İlk once onu denedim sonra hepsini tek tek yuklemeyi denedim ama nafile hepsinde de hata veriyor
Twrp recovery kurmayi denedim ordan flaslamak icin. Ondada 5054 hatasi veriyor . cihaz ölmüş galiba . Yapamazsam da e son care telefoncuya yolluyacam artik :D

orijinal ROM un icinde (paket halindeyse) SPT geldiyse onu kullanip Download-Agent olarak "DA_SWSEC.bin" secip deneyebilir misin?

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

leonidasss

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
4 Mar 2017
1,327
1,004
163
37
Hakkari
Aynen öyle bende birçoğunu denedim. Bana bir yöntem söyledi yabancılardan biri. Cihazına uygun TWRP bul ve onu flaşlamayı dene . (ben denedim o zaman da 5054 error veriyor !) full hata olmuş ya . Bir de sen dene istersen . TWRP başarılı olursa zipli bir rom bulursun flaşlarsın tamam .
Bu durumda bana gelen bir cihaz oldu yukarida anlatilan hrr ne varsa denememe rağmen çözüm bulamadim. En son cihazi tamamen söktüm anakartini tinerle temizledim bir saat beklettim ve yazilimi sorunsuz tamamladi ve cihaz tam takir calismaya basladi. Denemeni oneririm

HUAWEI KII-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi