Vestel V Note 1341 Klavye Sorunu

letal

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ocak 2019
8
2
3
34
Klavyenin power tusunun altındaki plastiği cıkarıp bir button montajlanıp klavyenin altınadan anakartın klavye flex kablosu girişine soldan 2 ve 3 . pinlerine lehimlenirse pc acılır klavyeyi usb kullanmaya devam edebilirler.

ÇÖZÜMPC_DİLOVASI

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ocak 2017
26
7
3
43
gebze-dilovası
çözümü şudur...malzeme şunlar...
ince uçlu lehim makinesi ve olabildiğinde ince yalıtımlı 2 tane 15cm uzunluğunda iletkenliği iyi kablo ve tabletlerde kullanılan açma kapama butonu mikro butonlar ...
yapılışı cihazın klavyeden anakart giden flexin 1. ve 2. yağına giden ucu neşter falçata veya makas ile kesin yada o kısma gelen flexteki korbon yolları kazıyın ama sadece 2 tanesini üçüncüye denk gelmesin aman dikkat!
sonra soketin arkakısmından 1. ve 2. ayağına bu iki kabloyu lehimleyip butona bağlantısını yapın butonu kasanın dışına almanız ve iyi yalıtmanız şart bu sayede cihaz açıp kapamanız mümkün ben yaklaşık 30 cihazı bu şekilde yaptım..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
çözümü şudur...malzeme şunlar...
ince uçlu lehim makinesi ve olabildiğinde ince yalıtımlı 2 tane 15cm uzunluğunda iletkenliği iyi kablo ve tabletlerde kullanılan açma kapama butonu mikro butonlar ...
yapılışı cihazın klavyeden anakart giden flexin 1. ve 2. yağına giden ucu neşter falçata veya makas ile kesin yada o kısma gelen flexteki korbon yolları kazıyın ama sadece 2 tanesini üçüncüye denk gelmesin aman dikkat!
sonra soketin arkakısmından 1. ve 2. ayağına bu iki kabloyu lehimleyip butona bağlantısını yapın butonu kasanın dışına almanız ve iyi yalıtmanız şart bu sayede cihaz açıp kapamanız mümkün ben yaklaşık 30 cihazı bu şekilde yaptım..

:tsk:

reederqq

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ağu 2019
1
0
1
48
Bu cihazlarda klavye kronik bir sorun sanırım, durduk yere bozuldu. Ben çok aradım klavye bulamadım, en son sahibinden de buldum, üst kasası ile beraber. İhtiyacı olan bi baksın toplu satış di, belki vardır.