Vestel V Tab 1041 Bios

Meta başlık: Vestel V Tab 1041 Bios

Meta açıklama: Vestel V Tab 1041 Bios

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Eprom cihazı bios cipini otomatik olarak tanıyor mu ? Yani belli bir cip modeli seçiyor mu? Yoksa sen manuel olarak mı seçiyorsun. Ben manuel cipin kendi modelini seçtiğimde aynı şekilde hatalar vermişti. Eğer cihaz cipi tanıyorsa cip arızalı değildir.
Detect dediğim zaman bana 3 seçenek sunuyor. Biri 25L diğer ikisi 25U. 3 ile de yazdım. Ama verify yani kontrol et dediğimde yazımda hatalar buluyor. Her defasında farklı bir rakama ama genelde 0x004 civarlarında buluyor. O şekilde lehimleyince de çalışmıyor.
20 defa yazmışımdır ya aletim yazamıyor.
Ya chip bozuk.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
Evet bir sorun var, büyük ihtimal cihazdan kaynaklı olabilir ama yanılmış olma durumuda olabilir. Ben sorunsuzca yazdım o nedenle cihaz olabilir diyorum. Hangi şehirdesin cipi gönder istersen benim cihazla deneyelim belki olur ama git gel kargo işi var. Yada bios cipini al eline yedek bios dosyasınıda at flas diske bir bilgisayar tamircisine git mutlaka eprom yazma cihazı vardır elinde kargo parasına yaptırırsın baştan konuş yazmazsa ücret vermezsin.

• Beğen
Tepkiler: guilty_2121

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Evet bir sorun var, büyük ihtimal cihazdan kaynaklı olabilir ama yanılmış olma durumuda olabilir. Ben sorunsuzca yazdım o nedenle cihaz olabilir diyorum. Hangi şehirdesin cipi gönder istersen benim cihazla deneyelim belki olur ama git gel kargo işi var. Yada bios cipini al eline yedek bios dosyasınıda at flas diske bir bilgisayar tamircisine git mutlaka eprom yazma cihazı vardır elinde kargo parasına yaptırırsın baştan konuş yazmazsa ücret vermezsin.
Osmaniye dostum güzel önerin için de çok teşekkür ederim ama dediğin gibi kargo git gel yerine burada birinin bulmam daha kolay olacak. İlgilendiğin için de ayrıca teşekkür ederim.

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Hatamı buldum. Cihaz ile chip arasında ki kablo az uzunmuş. Kabaca ölçtüm beraber gelen klip kablosunun boyunda ama gel gör ki sorun oymuş. Kabloyu kestim bu kez sorunsuz yazdım ve verify ettim. Ama cihazım yine açılmadı. Kendi biosu mu buradaki denenmiş ile karşılaştırıp ona göre dosya oluşturmaya çalışacağım bakalım nasıl olacak.

spayk

Yeni üye
Yasaklı üye
2 Nis 2019
14
0
1
46
Ustalar Benim v tab 1041 inde bios çöktü biosu kurcalarken Adapazarı'nda servise yolladım 600 TL karşılığında anakart i değişmek lazım dediler bu işin çözümü bumu eğer öyleyse benim bilgisayar çöp demektir severek kullandığım bir bilgisayardi yazık olacak

spayk

Yeni üye
Yasaklı üye
2 Nis 2019
14
0
1
46
Bu rdaki bios karı flash lamak isterdim ama bu konuda okadar bilgi sahibi değilim bana ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim

spayk

Yeni üye
Yasaklı üye
2 Nis 2019
14
0
1
46
Ben Düzce'de ikamet ediyorum bu bios ları Buradakı bir bilgisayarciya goturecegim umarım buradaki bilgisayarcilar sorunu çözerler

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Ben Düzce'de ikamet ediyorum bu bios ları Buradakı bir bilgisayarciya goturecegim umarım buradaki bilgisayarcilar sorunu çözerler
umarım çözebilirler ama bu bioslar benim cihazda çalışmadı. 40 defa söküp yazıp takmışımdır. karşılıklı inat ettik ama o kazandı. Bende başka arızalı bir anakart aldım şarj girişini onardım onu kullanıyorum. biosu oradan almayı deneyebilirim ama o anakart da elimde kalsın istemiyorum :rolleyes:

spayk

Yeni üye
Yasaklı üye
2 Nis 2019
14
0
1
46
Ustalar bende başka eski bir anakart var neyi sokup diğerine takmam gerekiyor bios danen şey anakartim üzerinde hangisi nasıl sokacem yardımcı olur musunuz

guilty_2121

Yeni üye
Yasaklı üye
5 Mar 2019
29
0
1
36
Ustalar bende başka eski bir anakart var neyi sokup diğerine takmam gerekiyor bios danen şey anakartim üzerinde hangisi nasıl sokacem yardımcı olur musunuz
Eski anakartın arizası ne?anladığım kadarıyla aran bu işlerle çok iyi değil. Arızalı dediğini yapman daha kolay olabilir

spayk

Yeni üye
Yasaklı üye
2 Nis 2019
14
0
1
46
Arızalı olan hiç ceyran gelmiyor şarja takıyorum ışık yanmiyor

mehpal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2019
26
7
3
37
elinde bu tabletten varsa

linkteki programı indirip çalıştırıp yedeğini buraya yükleyebilir paylaşılan bios hatalı boşuna denemeyin

mehpal

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Şub 2019
26
7
3
37
Arkadaşım bios dosyasını ben paylaşmadım ve axp288c yanma olayı benim başıma gelmedi o paylaşımı başka bi arkadaş yapmıştı. Ben sadece paylaşılan bios dosyasını alıp yazdım. 8 mb olan dosyayı indirip kendi cipini önce sil daha sonra yaz. Ben yazarken ilk önce cipi kendi modeli olan mx25u6435F seçtim ama hata veriyor yazmıyor, daha sonra otomatik seçimi tercih edince sorunsuz okuyup silip yazıyor.

voltajın oynaması ve sarj ışığı yanmama olayı axp288c kaynaklı değil bios bozulması kaynaklı genelde bios chipi şaşelenince olur. düzgün bios yazılınca voltaj sabitlenir

teknimen

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2018
17
11
3
49
Edirne
elinde bu tabletten varsa

linkteki programı indirip çalıştırıp yedeğini buraya yükleyebilir paylaşılan bios hatalı boşuna denemeyin
Arkadaşım bu programı daha önce deneyen oldu, hatta bende denedim çalışmıyor vestelde. Ami biosun orjinal programı ile ben yedek almıştım ama o da 4 mb boyutunda sanırım tam yedek almıyor. Orjinal bios 8mb olması lazım. Hatta elimde bios ayarları kurcalanmış vestelden alınma yedek bios var , bildiğim kadar cipe yazarken ayarlar yanlış bile olsa default olarak yazıldığı için düzelmesi lazım ama malesef düzelmedi. Elimde okuyup yazmak için cihaz var, hava üflemeli havya var, kabiliyet var fakat orjinal yedek yok. Bulan buraya atarsa iyi olur.