Vestel V Tab 1041 Bios

Vestel V Tab 1041 Bios

S semben - #1
Uzun zamandır bu problemi yaşıyordum Bir kaç arkadaşın tabletten yedek aldım deriverlar da dahil bunları sizinle akşam eve geçince paylaşağım. Süreç içerisinde bir çok kötü niyetli insana denk geldim siz öyle insanlar ile muhattab olmak zorunda kalmayım amacım.
İphone dosyaları indiremediğimden dolayı buraya yüklüyemiyorum akşama o iş tamam :)

benim tablete gelince biosu kesinlikle şaselemeye kalkmayın power çipini halletmişim çipi sipariş ettim muhtemel yarın onuda değiştiricem
Çip değişimi için
Krem lehim
Flux
Sıcak hava havyası
Ekipman olarak şart düz hayva işe olacak iş değil zorlar sizi bilginiz olsun.
Şaselemeden önce şarjda kırmızı şarj ışığı yanıyordu şaseden sonra axp288c power çipi yandı şarjda şarj ışığı yanmıyor usb den kesintili voltaj çıkışı var benzer arızalarda önce mosfed smd kondansatör kontrolü yapın ardından çipe yönelin.

Vestel 1041 Bios Yazılımı 2 Makinadan Yedek alınmış bios var dosya içinde biri denendi çalışıyor.

Paradox Paradox - #2
Bekliyoruz efendim.
S semben - #3
Bios dosyasını ekledim uygun vakitte driverlerida ekleyeceğim.
Paradox Paradox - #4

:tsk:
T teknimen - #5
Arkadaşım bios dosyaları indirilmiyor sadece görüntüleniyor, indirme izni yok ayrıca bios dosyalarının yedeği nasıl aldınız eprom cihazı ile çip üzerinden okutarak mı aldınız?
S semben - #6
Düzenledim makinadan okuttuk program ile cihaz üzerinden okunanda içinde mevcut box ile
T teknimen - #7
Düzenledim makinadan okuttuk program ile cihaz üzerinden okunanda içinde mevcut box ile
arkadaşım bu konu ile alakalı sana mail gönderdim gmail adresine okuyup bana mail üzerinden dönüş yapabilirmisin.
T teknimen - #8
Arkadaşım hangi cihaz ile bios dosyasını okuyup yedek aldın? Benim elimde TL866 II plus var ama bios çipini tanımıyor ve o nedenle okup yazamıyor yada ben beceremiyorum. Bilgi verirmisin?
guilty_2121 guilty_2121 - #9
Dostum afu ile windows üzerinden bios logo değiştirmeye kalktım. yedek aldım. 4mb aldı. logoyu değiştim biosu afu ile yükledim şimdi cihaz açılmıyor. elimde ch341apro ve 1.8 volt adaptör var. uygun yerlere lehimleme yaptım. biosu okuyorum. silip baştan kendi biosumu yazdım olmadı. seninkileri yazdım olmadı. elinde başka bios dump var mı? ya da bi yol göster sana zahmet.
T teknimen - #10
Dostum afu ile windows üzerinden bios logo değiştirmeye kalktım. yedek aldım. 4mb aldı. logoyu değiştim biosu afu ile yükledim şimdi cihaz açılmıyor. elimde ch341apro ve 1.8 volt adaptör var. uygun yerlere lehimleme yaptım. biosu okuyorum. silip baştan kendi biosumu yazdım olmadı. seninkileri yazdım olmadı. elinde başka bios dump var mı? ya da bi yol göster sana zahmet.
Arkadaşım bende aynı hatayı yaptım ve bios çöktü cihaz açılmadı. Paylaşılan dosyadan 8mb olanını yükle. Bu arada elindeki cihaz bios cipini kendisi otomatik olarak mı buluyor yoksa sen mi seçiyorsun? Ben kendim mx25u6435f olarak seçtim ama olmuyor. Cihaz kendisi otomatik olarak mx25L serisi bir çipi seçiyor ve sorunsuz okuyup yazıyor bu konuya dikkat et derim. Bu arada çipin pin sıralamasına dikkat et
guilty_2121 guilty_2121 - #11
Arkadaşım bende aynı hatayı yaptım ve bios çöktü cihaz açılmadı. Paylaşılan dosyadan 8mb olanını yükle. Bu arada elindeki cihaz bios cipini kendisi otomatik olarak mı buluyor yoksa sen mi seçiyorsun? Ben kendim mx25u6435f olarak seçtim ama olmuyor. Cihaz kendisi otomatik olarak mx25L serisi bir çipi seçiyor ve sorunsuz okuyup yazıyor bu konuya dikkat et derim. Bu arada çipin pin sıralamasına dikkat et

Dostum Asprogramer ve neoprogramer ile ben seçtim. Görüyor, okuyorum, yazıyorum. tabi ne kadar doğru yazıyor bilmiyorm. sonra açılmıyor kendi biosumu senin 8mb lik biosun son yarısına ekledim o kısım çok benzerdi afu ile de son yarısını okuduğu belliydi. öyle yazdım yine açılmadı.
Bir kaç sorum var axp288c nin yandığını nasıl anladın? usb taktığım zaman ışığı hala yanıyor.
hangi program ile chip tanıma yapıp yazdın versiyonu ile paylaşırsan sevinirim.
T teknimen - #12
Dostum Asprogramer ve neoprogramer ile ben seçtim. Görüyor, okuyorum, yazıyorum. tabi ne kadar doğru yazıyor bilmiyorm. sonra açılmıyor kendi biosumu senin 8mb lik biosun son yarısına ekledim o kısım çok benzerdi afu ile de son yarısını okuduğu belliydi. öyle yazdım yine açılmadı.
Bir kaç sorum var axp288c nin yandığını nasıl anladın? usb taktığım zaman ışığı hala yanıyor.
hangi program ile chip tanıma yapıp yazdın versiyonu ile paylaşırsan sevinirim.
Arkadaşım bios dosyasını ben paylaşmadım ve axp288c yanma olayı benim başıma gelmedi o paylaşımı başka bi arkadaş yapmıştı. Ben sadece paylaşılan bios dosyasını alıp yazdım. 8 mb olan dosyayı indirip kendi cipini önce sil daha sonra yaz. Ben yazarken ilk önce cipi kendi modeli olan mx25u6435F seçtim ama hata veriyor yazmıyor, daha sonra otomatik seçimi tercih edince sorunsuz okuyup silip yazıyor.
guilty_2121 guilty_2121 - #13
Arkadaşım bios dosyasını ben paylaşmadım ve axp288c yanma olayı benim başıma gelmedi o paylaşımı başka bi arkadaş yapmıştı. Ben sadece paylaşılan bios dosyasını alıp yazdım. 8 mb olan dosyayı indirip kendi cipini önce sil daha sonra yaz. Ben yazarken ilk önce cipi kendi modeli olan mx25u6435F seçtim ama hata veriyor yazmıyor, daha sonra otomatik seçimi tercih edince sorunsuz okuyup silip yazıyor.
pardon dostum cevap geleceğini hiç ummayarak yazmıştım. cevap gelince heyacanla fark etmemişim :D peki sen hangi program ile yazdın ?
T teknimen - #14
pardon dostum cevap geleceğini hiç ummayarak yazmıştım. cevap gelince heyacanla fark etmemişim :D peki sen hangi program ile yazdın ?
Ben TL866 II Plus kullanıyorum. Bu arada axp288c çipine takılmayın o yanmamıştır. Bende bios logosunu değiştirip yükleyince cihaz açılmamıştı. Biosu düzeltince açılıyor.
guilty_2121 guilty_2121 - #15
Ben TL866 II Plus kullanıyorum. Bu arada axp288c çipine takılmayın o yanmamıştır. Bende bios logosunu değiştirip yükleyince cihaz açılmamıştı. Biosu düzeltince açılıyor.
25L olarak 8mb lik biosu yazım ama maalesef gelmedi. çok da severek almıştım kullanamadan bozduk :confused:
sizin kendi bios yedeğiniz var mı? bir de onu deyeyim? malum bu site dışında yedek de yok.
axp yi ölçtüm ama genel olarak sorun yok gibi yani bobinlerinde voltaj var.
T teknimen - #16
25L olarak 8mb lik biosu yazım ama maalesef gelmedi. çok da severek almıştım kullanamadan bozduk :confused:
sizin kendi bios yedeğiniz var mı? bir de onu deyeyim? malum bu site dışında yedek de yok.
axp yi ölçtüm ama genel olarak sorun yok gibi yani bobinlerinde voltaj var.
Bende yedek buradaki 8 mb lik dosyayı yükledim. Sizin yüklemedemi bir sorun oluyor acaba? 8mb lık Dosyayı yazdıktan sonra cipi tekrar okuyun içeriği yazılan dosyayla aynımı kontrol edin. Bazen sorunsuz yazmış gibi görünüp yazılmıyor yada eksik yazılabiliyor. Yada bios cipi bozulmuş olabilir yazılmıyordur. Başkada birşey diyemeyeceğim.
guilty_2121 guilty_2121 - #17
Bende yedek buradaki 8 mb lik dosyayı yükledim. Sizin yüklemedemi bir sorun oluyor acaba? 8mb lık Dosyayı yazdıktan sonra cipi tekrar okuyun içeriği yazılan dosyayla aynımı kontrol edin. Bazen sorunsuz yazmış gibi görünüp yazılmıyor yada eksik yazılabiliyor. Yada bios cipi bozulmuş olabilir yazılmıyordur. Başkada birşey diyemeyeceğim.
Kabaca baktığımda doğru yazmış gibi görünse de sorun oluyor olabilir. Bios chipini söküp mü yazmalıyım acaba?
T teknimen - #18
Kabaca baktığımda doğru yazmış gibi görünse de sorun oluyor olabilir. Bios chipini söküp mü yazmalıyım acaba?
Ben sökerek yazmıştım belki fark olabilir. Sıcak hava tabancası veya üflemeli havya varsa sökün. Ben sıcak hava tabancası ile söktüm. Anakartı sökün, cipin olduğu alan hariç anakartı alüminyum folya ile kaplayıp öyle ısı verin
guilty_2121 guilty_2121 - #19
Ben sökerek yazmıştım belki fark olabilir. Sıcak hava tabancası veya üflemeli havya varsa sökün. Ben sıcak hava tabancası ile söktüm. Anakartı sökün, cipin olduğu alan hariç anakartı alüminyum folya ile kaplayıp öyle ısı verin
Söktüm, erase, blank, write, verify yaptığımda verify'da daima hata alıyorum. Sanırım bios chip im arızalı. Çıkma anakart bulursam güncelleyeceğim
T teknimen - #20
Söktüm, erase, blank, write, verify yaptığımda verify'da daima hata alıyorum. Sanırım bios chip im arızalı. Çıkma anakart bulursam güncelleyeceğim
Eprom cihazı bios cipini otomatik olarak tanıyor mu ? Yani belli bir cip modeli seçiyor mu? Yoksa sen manuel olarak mı seçiyorsun. Ben manuel cipin kendi modelini seçtiğimde aynı şekilde hatalar vermişti. Eğer cihaz cipi tanıyorsa cip arızalı değildir.
guilty_2121 guilty_2121 - #21
Eprom cihazı bios cipini otomatik olarak tanıyor mu ? Yani belli bir cip modeli seçiyor mu? Yoksa sen manuel olarak mı seçiyorsun. Ben manuel cipin kendi modelini seçtiğimde aynı şekilde hatalar vermişti. Eğer cihaz cipi tanıyorsa cip arızalı değildir.
Detect dediğim zaman bana 3 seçenek sunuyor. Biri 25L diğer ikisi 25U. 3 ile de yazdım. Ama verify yani kontrol et dediğimde yazımda hatalar buluyor. Her defasında farklı bir rakama ama genelde 0x004 civarlarında buluyor. O şekilde lehimleyince de çalışmıyor.
20 defa yazmışımdır ya aletim yazamıyor.
Ya chip bozuk.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

T teknimen - #22
Evet bir sorun var, büyük ihtimal cihazdan kaynaklı olabilir ama yanılmış olma durumuda olabilir. Ben sorunsuzca yazdım o nedenle cihaz olabilir diyorum. Hangi şehirdesin cipi gönder istersen benim cihazla deneyelim belki olur ama git gel kargo işi var. Yada bios cipini al eline yedek bios dosyasınıda at flas diske bir bilgisayar tamircisine git mutlaka eprom yazma cihazı vardır elinde kargo parasına yaptırırsın baştan konuş yazmazsa ücret vermezsin.
guilty_2121 guilty_2121 - #23
Evet bir sorun var, büyük ihtimal cihazdan kaynaklı olabilir ama yanılmış olma durumuda olabilir. Ben sorunsuzca yazdım o nedenle cihaz olabilir diyorum. Hangi şehirdesin cipi gönder istersen benim cihazla deneyelim belki olur ama git gel kargo işi var. Yada bios cipini al eline yedek bios dosyasınıda at flas diske bir bilgisayar tamircisine git mutlaka eprom yazma cihazı vardır elinde kargo parasına yaptırırsın baştan konuş yazmazsa ücret vermezsin.
Osmaniye dostum güzel önerin için de çok teşekkür ederim ama dediğin gibi kargo git gel yerine burada birinin bulmam daha kolay olacak. İlgilendiğin için de ayrıca teşekkür ederim.
guilty_2121 guilty_2121 - #24
Hatamı buldum. Cihaz ile chip arasında ki kablo az uzunmuş. Kabaca ölçtüm beraber gelen klip kablosunun boyunda ama gel gör ki sorun oymuş. Kabloyu kestim bu kez sorunsuz yazdım ve verify ettim. Ama cihazım yine açılmadı. Kendi biosu mu buradaki denenmiş ile karşılaştırıp ona göre dosya oluşturmaya çalışacağım bakalım nasıl olacak.
spayk spayk - #25
Bios u nasıl flaslariz bilgisayara
guilty_2121 guilty_2121 - #26
Bios u nasıl flaslariz bilgisayara
Kardeş çöktüyse chip i sokup. Uygun alet ile flashlaman lazım ama ben denedim. Konuda ki bioslar benden çalışmadı. Çalışan bios bulursan bana da lazım
spayk spayk - #27
Ustalar Benim v tab 1041 inde bios çöktü biosu kurcalarken Adapazarı'nda servise yolladım 600 TL karşılığında anakart i değişmek lazım dediler bu işin çözümü bumu eğer öyleyse benim bilgisayar çöp demektir severek kullandığım bir bilgisayardi yazık olacak
spayk spayk - #28
Bu rdaki bios karı flash lamak isterdim ama bu konuda okadar bilgi sahibi değilim bana ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olursanız sevinirim
spayk spayk - #29
Ben Düzce'de ikamet ediyorum bu bios ları Buradakı bir bilgisayarciya goturecegim umarım buradaki bilgisayarcilar sorunu çözerler
guilty_2121 guilty_2121 - #30
Ben Düzce'de ikamet ediyorum bu bios ları Buradakı bir bilgisayarciya goturecegim umarım buradaki bilgisayarcilar sorunu çözerler
umarım çözebilirler ama bu bioslar benim cihazda çalışmadı. 40 defa söküp yazıp takmışımdır. karşılıklı inat ettik ama o kazandı. Bende başka arızalı bir anakart aldım şarj girişini onardım onu kullanıyorum. biosu oradan almayı deneyebilirim ama o anakart da elimde kalsın istemiyorum :rolleyes:
spayk spayk - #31
Ustalar bende başka eski bir anakart var neyi sokup diğerine takmam gerekiyor bios danen şey anakartim üzerinde hangisi nasıl sokacem yardımcı olur musunuz
spayk spayk - #32
Kendim sokebilirmiyim diğerine takabilirmiyim
guilty_2121 guilty_2121 - #33
Ustalar bende başka eski bir anakart var neyi sokup diğerine takmam gerekiyor bios danen şey anakartim üzerinde hangisi nasıl sokacem yardımcı olur musunuz
Eski anakartın arizası ne?anladığım kadarıyla aran bu işlerle çok iyi değil. Arızalı dediğini yapman daha kolay olabilir
spayk spayk - #34
Lütfen yardım
spayk spayk - #35
Arızalı olan hiç ceyran gelmiyor şarja takıyorum ışık yanmiyor
spayk spayk - #36
Havya ile sokebilirmiyim
guilty_2121 guilty_2121 - #37
Havya ile sokebilirmiyim
Konuyu baştan sona bir oku aynı şeyleri tekrar tekrar yazmayalım. En sonda aklına takılan olursa sor. MXIC mx25u6435f bios chip i bu.
M mehpal - #38
elinde bu tabletten varsa

linkteki programı indirip çalıştırıp yedeğini buraya yükleyebilir paylaşılan bios hatalı boşuna denemeyin
M mehpal - #39

voltajın oynaması ve sarj ışığı yanmama olayı axp288c kaynaklı değil bios bozulması kaynaklı genelde bios chipi şaşelenince olur. düzgün bios yazılınca voltaj sabitlenir
T teknimen - #40
elinde bu tabletten varsa

linkteki programı indirip çalıştırıp yedeğini buraya yükleyebilir paylaşılan bios hatalı boşuna denemeyin
Arkadaşım bu programı daha önce deneyen oldu, hatta bende denedim çalışmıyor vestelde. Ami biosun orjinal programı ile ben yedek almıştım ama o da 4 mb boyutunda sanırım tam yedek almıyor. Orjinal bios 8mb olması lazım. Hatta elimde bios ayarları kurcalanmış vestelden alınma yedek bios var , bildiğim kadar cipe yazarken ayarlar yanlış bile olsa default olarak yazıldığı için düzelmesi lazım ama malesef düzelmedi. Elimde okuyup yazmak için cihaz var, hava üflemeli havya var, kabiliyet var fakat orjinal yedek yok. Bulan buraya atarsa iyi olur.
M mehpal - #41
Arkadaşım bu programı daha önce deneyen oldu, hatta bende denedim çalışmıyor vestelde. Ami biosun orjinal programı ile ben yedek almıştım ama o da 4 mb boyutunda sanırım tam yedek almıyor. Orjinal bios 8mb olması lazım. Hatta elimde bios ayarları kurcalanmış vestelden alınma yedek bios var , bildiğim kadar cipe yazarken ayarlar yanlış bile olsa default olarak yazıldığı için düzelmesi lazım ama malesef düzelmedi. Elimde okuyup yazmak için cihaz var, hava üflemeli havya var, kabiliyet var fakat orjinal yedek yok. Bulan buraya atarsa iyi olur.
custom tiki secin boyut kısmını 8192k secin read deyin ,okuyunca yedeği kaydedin çalışıyor kesinlikle

printThread_attachments

• v10.jpg
    v10.jpg
    23.2 KB · Görüntüleme: 10
T teknimen - #42
custom tiki secin boyut kısmını 8192k secin read deyin ,okuyunca yedeği kaydedin çalışıyor kesinlikle
Arkadaşlar kendi kullandığım tabletten Universal BIOS Backup ToolKit 2.0 ile yedek almış olduğum . ihtiyacı olan arkadaşlar dosyayı deneyip çalışıp çalışmadığını buradan yazarlarsa iyi olur.
N nadi - #43
Arkadaşlar kendi kullandığım tabletten Universal BIOS Backup ToolKit 2.0 ile yedek almış olduğum . ihtiyacı olan arkadaşlar dosyayı deneyip çalışıp çalışmadığını buradan yazarlarsa iyi olur.

Linki yenileyebilirmisiniz.
T teknimen - #44
Linki yenileyebilirmisiniz.

N nadi - #45
teşekkürler
C cenk14 - #46
Selamlar herkese. Daha dün bir cihaz aldım 1041 bütçem yok en azından ufak işleri halledebileyim diye. Fakat biosta bir ayar değiştirdim cihaz şimdi açılmıyor. Şarj ışığı yanıyor ama hiç bir tepki yok. Biosmu çöktü acaba. Benim yapabileceğim bir şey var mı 12 saat geçmeden bozduk cihazı
guilty_2121 guilty_2121 - #47
Selamlar herkese. Daha dün bir cihaz aldım 1041 bütçem yok en azından ufak işleri halledebileyim diye. Fakat biosta bir ayar değiştirdim cihaz şimdi açılmıyor. Şarj ışığı yanıyor ama hiç bir tepki yok. Biosmu çöktü acaba. Benim yapabileceğim bir şey var mı 12 saat geçmeden bozduk cihazı
Geçmiş olsun aynı hatayı bende yapmıştım. Ch341a ve 1.8 v aparatı ile defalarca sağlam bios yazdım olmadı, sanırım aparat arızalı en son çözüm olarak başak bir cihazın bios chip ini taktım ve öyle çalıştı
C cenk14 - #48
Geçmiş olsun aynı hatayı bende yapmıştım. Ch341a ve 1.8 v aparatı ile defalarca sağlam bios yazdım olmadı, sanırım aparat arızalı en son çözüm olarak başak bir cihazın bios chip ini taktım ve öyle çalıştı

Benin yapabileceğim birşey yok sanırım ozaman cihaz çöp oldu. Cok uzuldum 1 gun kullanamadan gitti. Garibanın yüzü gülür mü
guilty_2121 guilty_2121 - #49
Benin yapabileceğim birşey yok sanırım ozaman cihaz çöp oldu. Cok uzuldum 1 gun kullanamadan gitti. Garibanın yüzü gülür mü
Konunun başında bios verildi ve kullanan arkadaş oldu. Varsa bir tanıdığın o bios ile yardımcı olabilir. Hangi ayarı değiştirdin?
C cenk14 - #50
Konunun başında bios verildi ve kullanan arkadaş oldu. Varsa bir tanıdığın o bios ile yardımcı olabilir. Hangi ayarı değiştirdin?
Tam emin değilim 2048 mb olan birşeyi 3000 li yaptım. Bir kac speed ayarınıda disabledden enabled yapmistim. Cevremde kimse yok bu islemleri yapabilecek. Yasadığım yerde zaten bilgisayarcı vs. Yok çok kucuk bir yer. Kısa devre sıfırlama işe yaramıyor değil mi bunlarda
guilty_2121 guilty_2121 - #51
Tam emin değilim 2048 mb olan birşeyi 3000 li yaptım. Bir kac speed ayarınıda disabledden enabled yapmistim. Cevremde kimse yok bu islemleri yapabilecek. Yasadığım yerde zaten bilgisayarcı vs. Yok çok kucuk bir yer. Kısa devre sıfırlama işe yaramıyor değil mi bunlarda
Casper benzer modelde yaradı diyen vardı ama bir şey olur mu bilemem. Yer neresi?
C cenk14 - #52
Casper benzer modelde yaradı diyen vardı ama bir şey olur mu bilemem. Yer neresi?
Bolu mudurnu. Fakat önereceğiniz yer varsa yapabilecek gönderebilirim
guilty_2121 guilty_2121 - #53
Maalesef yakın olsa denerdik ama yorumsuz
C cenk14 - #54
Maalesef yakın olsa denerdik ama yorumsuz
Siz neredesiniz
guilty_2121 guilty_2121 - #55
Osmaniye kadirli dostum. Ben bu tableti çok sevdim evde 3 tane var :) o nedenle çok uğraştım. Keşke bilmeden ayarları çok zorlamasaydiniz
C cenk14 - #56
Osmaniye kadirli dostum. Ben bu tableti çok sevdim evde 3 tane var :) o nedenle çok uğraştım. Keşke bilmeden ayarları çok zorlamasaydiniz
Sormayın ayarlarla biosun çökeceğini tahmin edemedim. Sağlık olsun nasip değilmiş kullanmak. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için
guilty_2121 guilty_2121 - #57
Sormayın ayarlarla biosun çökeceğini tahmin edemedim. Sağlık olsun nasip değilmiş kullanmak. Teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için
Bana sorarsan az bir şey anlıyorsan bios bacakları kısa devre ile deneyebilirsiniz fazlasını zorlamayın anlayan bir yere verin. Gönderin deneyelim diyecem ama kargo fiyatları çok uçmuş yapamazsam canım sıkılır :)
C cenk14 - #58
Bana sorarsan az bir şey anlıyorsan bios bacakları kısa devre ile deneyebilirsiniz fazlasını zorlamayın anlayan bir yere verin. Gönderin deneyelim diyecem ama kargo fiyatları çok uçmuş yapamazsam canım sıkılır :)
Kısa devre deneyeceğimde içini açamadım cihazın 4 vidayı söktüm gerisi klipsli mi nereyi ayırmam gerek
C cenk14 - #59
İçini açtım. Hangi chip bios bilemedim
guilty_2121 guilty_2121 - #60
İçini açtım. Hangi chip bios bilemedim
Gösterdiğim yerde olması gereken 8 bacaklı bir chip var o bios chip ve gösterdiğim nokta 1 numaralı bacak yeri

printThread_attachments

• IMG-20220307-WA0006.jpg
    IMG-20220307-WA0006.jpg
    243.1 KB · Görüntüleme: 21
guilty_2121 guilty_2121 - #61

burada da reset işleminden bahsetmiş. Dediğim gibi tüm sorumluluk sana ait.
C cenk14 - #62
Gösterdiğim yerde olması gereken 8 bacaklı bir chip var o bios chip ve gösterdiğim nokta 1 numaralı bacak yeri
1 numaralı bacağa mı kısa devre yapayım. + Mı vereyım - mi
C cenk14 - #63
Olmadı. Sanırım bu yöntem eski tip cmos çipler için
guilty_2121 guilty_2121 - #64
Olmadı. Sanırım bu yöntem eski tip cmos çipler için
burada noktalı bacak 1 numara hemen yanında ki 2 numara onu bir cımbız ile aynı sırada ki 4 numaralı bacağa vurup o şekilde açmayı denemen gerek
C cenk14 - #65
burada noktalı bacak 1 numara hemen yanında ki 2 numara onu bir cımbız ile aynı sırada ki 4 numaralı bacağa vurup o şekilde açmayı denemen gerek
Yok malesef olmadı. Yapacak birşey yok. Yordum sizide
guilty_2121 guilty_2121 - #66
Yok malesef olmadı. Yapacak birşey yok. Yordum sizide
Ne demek forumlar bunun için var. Sağlık olsun artık ustalar ile görüşeceksin
C cenk14 - #67
Ne demek forumlar bunun için var. Sağlık olsun artık ustalar ile görüşeceksin
Muhtemelen tableti aldığım fiyat kadar tamir ücreti çıkacak o yüzden kalır bu şekilde :). Teşekkür ederim tekrar
guilty_2121 guilty_2121 - #68
Muhtemelen tableti aldığım fiyat kadar tamir ücreti çıkacak o yüzden kalır bu şekilde :). Teşekkür ederim tekrar
özel mesajı bulamadım, seninki kapalı da olabilir.
C cenk14 - #69
özel mesajı bulamadım, seninki kapalı da olabilir.
Açık görünüyor mesaj alma. Ne yapmam lazım
C cenk14 - #70
Bu arada paradox arkadaş için konuya ileti geldi diye mail geliyor fakat burada yorumu görünmüyor. Aynı şekilde sizinde 1 2 ileti mail olarak geldi fakat burada konuda göremiyorum.
Paradox Paradox - #71
Bu arada paradox arkadaş için konuya ileti geldi diye mail geliyor fakat burada yorumu görünmüyor. Aynı şekilde sizinde 1 2 ileti mail olarak geldi fakat burada konuda göremiyorum.

Bir ileti yazmıştım ama sonra sildim.
Cihazınızın bios çipi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Nasipse müsait bir zamanda ben konuyu bir araştırayım.
C cenk14 - #72
Bir ileti yazmıştım ama sonra sildim.
Cihazınızın bios çipi hakkında bilgi verebilir misiniz?
Nasipse müsait bir zamanda ben konuyu bir araştırayım.
Mxic mx25u6435fzn1 çip modeli 8 bacak. Muhtemelen ram frekansi yada benzeri birşeyi değiştirdim. Bir daha açılmadı.
Paradox Paradox - #73
Mxic mx25u6435fzn1 çip modeli 8 bacak. Muhtemelen ram frekansi yada benzeri birşeyi değiştirdim. Bir daha açılmadı.

VPN kullanarak bağlantıya bir bakınız.
Bir kaç denemeden sonra muhtemelen Bios'u sıfırlamış olursunuz.
Olmazsa, Google Çeviri yardımı ile diğer yorumlara da bir bakınız.
C cenk14 - #74
VPN kullanarak bağlantıya bir bakınız.
Bir kaç denemeden sonra muhtemelen Bios'u sıfırlamış olursunuz.
Olmazsa, Google Çeviri yardımı ile diğer yorumlara da bir bakınız.
Buradaki yöntem benim aklıma geldi denedim olmadı. Şimdi tekrar denedim 1 - 2 saat yine sonuç yok. Belkide anakart bozuldu komple. Şarja takınca ışık yanıyor. Şarjda ustteki düğmelere uzun, birlikte vs. Basınca ışık sönüp yeniden yanıyor. Yada şarjda değilse kırmızı ışık bir kaç saniye yanıp sönüyor. Cihazdaki tek tepkiler bunlar.
Paradox Paradox - #75
Buradaki yöntem benim aklıma geldi denedim olmadı. Şimdi tekrar denedim 1 - 2 saat yine sonuç yok. Belkide anakart bozuldu komple. Şarja takınca ışık yanıyor. Şarjda ustteki düğmelere uzun, birlikte vs. Basınca ışık sönüp yeniden yanıyor. Yada şarjda değilse kırmızı ışık bir kaç saniye yanıp sönüyor. Cihazdaki tek tepkiler bunlar.

Bios üzerinde bir ayar değiştirdiniz diye ana kart bozulmaz.
Ana kartı bozacak bir ayarın Bios üzerinde ne işi var?
Cihazınıza USB klavye bağladığınız zaman, klavyenin ışıkları bir süre sonra sönüyor mu yoksa yanma devam mı ediyor?
guilty_2121 guilty_2121 - #76
Cihazınıza USB klavye bağladığınız zaman, klavyenin ışıkları bir süre sonra sönüyor mu yoksa yanma devam mı ediyor?
Çok yanlış biliyorsun üstadım. Overclock menüsünde yanlış bir voltaj seç bakalım. Neler oluyor neler :) hatta gpu konusunda yanlış seçenek ile görüntü alamamak çok normal bir durum, bu tablette o kadar ileri seçenekler kapalı. Dolayısı ile ya sıfır bios yazacak yada bir şekilde bios u default ayarlara sıfırlayacak. Dostum çok çaresizsen kargo sana ait olmak şartıyla kendi biosmu söküp kopyalayıp onarmayi deneyebiliriz. Ama söz vermiyorum olursa sağlam yollarım sana olmazsa bakarız.

Not: Ticaretini yapmıyorum, hobi amaçlı uğraşıyorum ücret de beklemiyorum.
C cenk14 - #77
Çok yanlış biliyorsun üstadım. Overclock menüsünde yanlış bir voltaj seç bakalım. Neler oluyor neler :) hatta gpu konusunda yanlış seçenek ile görüntü alamamak çok normal bir durum, bu tablette o kadar ileri seçenekler kapalı. Dolayısı ile ya sıfır bios yazacak yada bir şekilde bios u default ayarlara sıfırlayacak. Dostum çok çaresizsen kargo sana ait olmak şartıyla kendi biosmu söküp kopyalayıp onarmayi deneyebiliriz. Ama söz vermiyorum olursa sağlam yollarım sana olmazsa bakarız.
Ben size her şekilde göndereyim tableti olursa olur olmazsa yedek parça olarak kullanırsınız kendi cihazlarınızda. Burada bios yukleriz diyenler tablet deyince olmaz diyorlar izah dahi edemiyorum aynı sistem olduğunu.
C cenk14 - #78
Biosa kısa devre yaptırmaya çalıştığım için belki bozulmuştur diye düşündüm. Klavye yok bakamıyorum malesef
Paradox Paradox - #79
Biosa kısa devre yaptırmaya çalıştığım için belki bozulmuştur diye düşündüm. Klavye yok bakamıyorum malesef

Klavye yoksa Bios'a nasıl giremeye çalışıyorsunuz?
C cenk14 - #80
Klavye yoksa Bios'a nasıl giremeye çalışıyorsunuz?
Kendi orjinal klavyesi var usb bir klavye yok. Orjinal klavyesinde ışık yanmıyor tepki yok lambalarda olsa bios menusune tahminen girmeye calismam sonuc verirdi diye dusunuyorum zaten.
Paradox Paradox - #81
Kendi orjinal klavyesi var usb bir klavye yok. Orjinal klavyesinde ışık yanmıyor tepki yok lambalarda olsa bios menusune tahminen girmeye calismam sonuc verirdi diye dusunuyorum zaten.

Cihazınızın orijinal klavyesi büyük olasılıkla işletim sistemi açıldıktan sonra devreye giriyordur.
Siz en iyisi bir yerlerden geçici olarak bir USB klavye edinerek cihazınıza bağlamayı deneyiniz.
C cenk14 - #82
Kendi orjinal klavyesi var usb bir klavye yok. Orjinal klavyesinde ışık yok olsa bios menusune tahminen girmeye calismam sonuc verirdi diye dusunuyorum zaten.
Cihazınızın orijinal klavyesi büyük olasılıkla işletim sistemi açıldıktan sonra devreye giriyordur.
Siz en iyisi bir yerlerden geçici olarak bir USB klavye edinerek cihazınıza bağlamayı deneyiniz.
Bios ayarını kendi klavyesi ile değiştirmiştim. Bu arada cihazin acma tusuna 2 3 saniye basınca cihaz usb ye elektrik veriyor. 7 8 saniye basınca elektrigi kesiyor. Bir anlama gelir mi bilmiyorum pek ama belirteyim dedim
Paradox Paradox - #83
Bios ayarını kendi klavyesi ile değiştirmiştim. Bu arada cihazin acma tusuna 2 3 saniye basınca cihaz usb ye elektrik veriyor. 7 8 saniye basınca elektrigi kesiyor. Bir anlama gelir mi bilmiyorum pek ama belirteyim dedim

Genel olarak sizin cihazınıza benzer türlerde güç tuşuna 2-3 saniye basılı tuttuğunuzda cihaz açılır.
Cihaz açıldıktan sonra işletim sisteminin ön yüklemesi devreye girmiyorsa,
Kısa bir süre sonra güç tuşuna bastığınızda cihaz kapanır.
Güç tuşuna 30-60 saniye basılı tutulduğunda ise cihaz ne durumda olursa olursun kapanır.
Size önerim önce cihazınızı şarja balamanızdır.
Daha sonra güç tuşuna 30-60 saniye kadar basılı tutunuz ve bir süre sonra 2-3 saniye güç tuşuna basarak cihazınızı açınız.
Sonrasında ise Bios' görmeden erişerek ayarları değiştirmeye çalışınız.
Aynı işlemi defalarca denemeniz gerekebilir.
Bu işlemlerde işe yaramazsa bir teknik servisten destek almalısınız.
Uzaktan, en önemlisi ise gerekli alet edevat olmadan ne yazık ki elimden bundan fazlası gelmiyor.
C cenk14 - #84
Genel olarak sizin cihazınıza benzer türlerde güç tuşuna 2-3 saniye basılı tuttuğunuzda cihaz açılır.
Cihaz açıldıktan sonra işletim sisteminin ön yüklemesi devreye girmiyorsa,
Kısa bir süre sonra güç tuşuna bastığınızda cihaz kapanır.
Güç tuşuna 30-60 saniye basılı tutulduğunda ise cihaz ne durumda olursa olursun kapanır.
Size önerim önce cihazınızı şarja balamanızdır.
Daha sonra güç tuşuna 30-60 saniye kadar basılı tutunuz ve bir süre sonra 2-3 saniye güç tuşuna basarak cihazınızı açınız.
Sonrasında ise Bios' görmeden erişerek ayarları değiştirmeye çalışınız.
Aynı işlemi defalarca denemeniz gerekebilir.
Bu işlemlerde işe yaramazsa bir teknik servisten destek almalısınız.
Uzaktan, en önemlisi ise gerekli alet edevat olmadan ne yazık ki elimden bundan fazlası gelmiyor.
Anladım o şekilde deniyorum ama sonuç vermedi. Biraz daha deneyeyim olmazsa nasip artık. Çok teşekkür ederim yardımınız için.
Paradox Paradox - #85
Anladım o şekilde deniyorum ama sonuç vermedi. Biraz daha deneyeyim olmazsa nasip artık. Çok teşekkür ederim yardımınız için.

:rica:
M mehpal - #86
Arkadaslar biosu kısa devre yapmayın içinde bir parca yanıyor bu modelde kacınılmaz sondur bu ve voltaj dalgalanmaya baslıyor( büyük ihtimalle diyottur, tablet elimde olmadığı için tahmini söylüyorum).
Ondan sonra bir milyon kere biosu yazsanızda çalışmaz . Biosun çalışması için öncelikle dalgasız 1.8v gelmesi lazım ondan sonra biosa yönelin.

Bütün laptop labletlerde ilk önce voltajı ölçün , voltaj düzgünse biosu yazın .
G geezy61 - #87
merhaba, bios cip eepromun kodu nedir acaba?
G geezy61 - #88
hortlatıyorum ama ses açma ve güç tuşuna basılı tutunca bios ekranına atıyor zaten. klavye ile biosa giriliyor diye bi kaide yok
URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vestel-v-tab-1041-bios.11175/