İstek Vestel V Tab 1041 Dokunmatik Sorunu

Yazdır

leblebicanavarı

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Eki 2020
1
0
1
34
Herkese selamlar.

Eğer forumda V Tab 1041 kullanan arkadaşlar varsa C:/Windows/INF klasörünün içinde bulunan touchsetting.gt isimli dosyayı paylaşabilir misiniz?

Bu dosya dokunmatik ekranın kalibrasyonu ile ilgili. Çoğu arkadaşta olduğu gibi bende de ekranın belli bir bölümünde dokunma kabul etmemesi sorunuyla karşılaştım. İnternette yaptığım araştırmalar ve dosyanın içeriğini incelemem sonucu sorunun bu dosyanın bende eksik olması veya hatalı konfigüre olması sonucu dokunmatik ekranın belli bir kısmının dokunma kabul etmediğini tahmin ediyorum. Dosyada ekranın fiziksel boyutu gibi belirli parametreler var. Forumda paylaşılan sürücü dosyalarını indirdim ve kurdum, bir arkadaşın sürücüleri gömdüğü sistem imajının bağlantısı bozuk olduğu için de o dosyayı kontrol edemiyorum.

Eğer elinde bu model bilgisayarı olan arkadaşlar varsa ve benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bahsettiğiniz dosya yanılmıyorsam Android işletim sistemli cihazlar için geçerli.
Yine de sizin için bahsettiğiniz konumda bir arama yaptım ama sonuç olumsuz.
Orada o isimde bir dosya yok.

akif688

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Eyl 2019
4
0
1
32
Merhaba. Aynı sorunla karşılaşmıştım. Tablet şuan bende değil ama ben bu sorunu güncelleme kaldırarak çözmüştüm. Ama güncelleme kodunu da hatırlamıyorum. Deneme yanılma yöntemiyle güncelleme kodunu not alarak bulabilirsiniz.

serhanakyele

Yeni üye
Kayıtlı üye
5 Mar 2021
6
1
3
43
Arama kısmına kalem yaz. Ekranı kalem veya dokunarak giriş için ayarla diye ayar çıkıyor. Oradan ayarla diyerek tableti dik tut ve kalibrasyon yap. Eğer bu ayar çıkmıyorsa windowsu 20H2 sürümüne güncelle bu ayarla beraber geliyor.