Vestel V Tab 1041 Format Sorunu

omerbicak

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Nis 2017
25
0
1
47
sürekli değiştiriyorum. siz nasıl olması gerektiğini söyleyin bende aynısını yapayım. usb fat32 mi yoksa ntfs mi olacak. dediğim gibi bi ara 8 bi şekilde nasıl olduysa attım. her şey tamam ama dokunmatik çalışmamıştı. sonra onu sildim bidahada atamadım

tarsusian

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Eki 2020
4
1
3
40
bios yayrları nasıl oalcak usb fat32 mi ntfs mi lütfen destek

bilgisayar geldi, güzelmiş... bios çok ayrıntılıymış...

hocam daha önce format atmışsın zaten bilgisayara, rufustan yukardaki sürücüleri birleştirilmiş isoyu flash diske "eufi gpt" seçerek yazdır, dene.. olmaz ise "eufi mbr" olarak yazdır tekrar dene :/

karşılaştırğın problemi her bir deneme için ayrı ayrı yaz burayada mesela
"eufi gpt"
flash diski görmedi

"eufi mbr"
hardiski görmedi

gibi.

kolay gelsin, kusura bakma bunun başka yolu yok ne yaptığını bilerek tek tek denemek lazım.

karşılaştığın duruma göre başka şeyler deneriz(bios ayarı gibi).

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

omerbicak

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Nis 2017
25
0
1
47

hocam daha önce format atmışsın zaten bilgisayara, rufustan yukardaki sürücüleri birleştirilmiş isoyu flash diske "eufi gpt" seçerek yazdır, dene.. olmaz ise "eufi mbr" olarak yazdır tekrar dene :/

"eufi gpt"
flash diski görmedi

"eufi mbr"
hardiski görmedi

gibi.

kolay gelsin, kusura bakma bunun başka yolu yok ne yaptığını bilerek tek tek denemek lazım.

siyah ekranda öylece kalıyor

omerbicak

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Nis 2017
25
0
1
47

"eufi gpt"
flash diski görmedi

"eufi mbr"
hardiski görmedi

gibi.

kardeşim öncelikle sana ve diğer arkadaşlar iliçin teşekkür ederim
bilgisayar f7 e usb yi seçtiğimde siyah ekranda öylece kalıyor. hiçbir şey çıkmıyor. gbt mbr hepsini denedim uefi fat32 dahil. nedir anlayamadım. fakat bildiğim 2 şey var. 1 bios ayarları çok çok önemli burada. doğru ayarı yapmam gerek. en ince detay öenmli. 2.si usb nin format şekli

ademola

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Haz 2017
4
0
1
47
windows10 iso yu rufus ile uefi mbr olarak usb diske yazdırırsanız, windows kurulum diskiniz çalışacaktır.

alibasdesing

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Eki 2018
3
0
1
26
Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Arkadaşlar sorunu devam edenler için paylaşıyorum bu linkten indireceğiniz iso dosyası ile sürücü yedekleme veya sürücü yüklemeye gerek kalmadan temiz kurulum yapabilirsiniz NTlite programı ile sürücüleri windows içerisine yükledim kurulum esnasında hepsi otomatik yükleniyor üstelik bir kere kurduktan sonra yine windowsun kurtarma ekranından herhangi bir usb diske ihtiyaç duymadan format atabilirsiniz yine sürücüler otomatik yüklenir
selam merhaba link kırık linki tekrar atarmısın aynı cihazdan bendede var çözemiyorum

GEBZELİ

Üye
Kayıtlı üye
4 May 2020
58
17
8
Moderatör tarafında düzenlendi:

Mervemelisa41

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ocak 2021
7
0
1
32
Merhabalar benimde bir sorunum var aynı cihazdan bende de var yaklaşık üç ay önce güncelleme geldi kurdum fakat sonrasında klavyem çalışmadı.sistem geri yukleme yaptim kurtarma yaptım fabrika ayarlarına döndürdüm yinede düzelmedi.tablet Klavyeyi görüyor mouse çalışıyor ama tuşlar çalışmıyor.Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilirmi sorun neyden kaynaklı ve çözébilirmiyiz

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar benimde bir sorunum var aynı cihazdan bende de var yaklaşık üç ay önce güncelleme geldi kurdum fakat sonrasında klavyem çalışmadı.sistem geri yukleme yaptim kurtarma yaptım fabrika ayarlarına döndürdüm yinede düzelmedi.tablet Klavyeyi görüyor mouse çalışıyor ama tuşlar çalışmıyor.Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilirmi sorun neyden kaynaklı ve çözébilirmiyiz

Klavye üzerinde ışık var mı?
Varsa, bu ışıkları aktif hale getiren tuşlara bastığınızda bir tepkime oluyor mu?

Mervemelisa41

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ocak 2021
7
0
1
32
Varsa, bu ışıkları aktif hale getiren tuşlara bastığınızda bir tepkime oluyor mu?
Malesef ışık yok
Merhaba sadece Tablet açılırken yaniyor sonra gidiyor ve ekranda ekte sundugum hata cıkiyor ayarlardan baktım bağlı görünüyor mause çalışıyor ama klavye tuşların hiçbiri çalışmıyor. Güncellemeden sonra gitti herhangi bir düşme birşey dökülme vs olmadı

Ekli dosyalar

• 20210203_193645.jpg
    20210203_193645.jpg
    116.6 KB · Görüntüleme: 6
  • 20210203_193626.jpg
    20210203_193626.jpg
    113.8 KB · Görüntüleme: 6

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Malesef ışık yok

Merhaba sadece Tablet açılırken yaniyor sonra gidiyor ve ekranda ekte sundugum hata cıkiyor ayarlardan baktım bağlı görünüyor mause çalışıyor ama klavye tuşların hiçbiri çalışmıyor. Güncellemeden sonra gitti herhangi bir düşme birşey dökülme vs olmadı

Aldığınız hata klavye ile ilgili değil.
Klavye konusuna gelecek olursak, klavyenizi telefonunuza bağlamayı deneyebilir misiniz?
Bakalım tuşlar çalışacak mı?

Mervemelisa41

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ocak 2021
7
0
1
32
Aldığınız hata klavye ile ilgili değil.
Klavye konusuna gelecek olursak, klavyenizi telefonunuza bağlamayı deneyebilir misiniz?
Bakalım tuşlar çalışacak mı?
Teknolojiye cok hakim değilim kusura bakmayın telefonla nasıl bağlanabilirim tableti klavyeden çıkarıp bluetooth ie bağlanmayı denedim telefon( samsung A50) görmüyor klavyeyi

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Teknolojiye cok hakim değilim kusura bakmayın telefonla nasıl bağlanabilirim tableti klavyeden çıkarıp bluetooth ie bağlanmayı denedim telefon( samsung A50) görmüyor klavyeyi

Klavyenizle telefonunuzu birbirine bağlamanız için herhangi bir konuda uzman olmanız gerekmiyor.
Öncelikle klavyenizi yeni bağlantıya hazır hale getirmelisiniz.
Bunun için de yanılmıyorsam, klavyelerin üzerinde bir tuş oluyor ve bir süre bu tuşa basılı tutmanız gerekiyor.
Bloetooth ışığı düzenli aralıklarla yanıp sönmeye başladığında, telefonunuz ile klavyenizi birbirine bağlayabilirsiniz.
Tabi bu klavyenizde Bluetooth özelliği varsa geçerli olan bir durum.

Sizin klavyeniz cihazınızla pin/pim denilen metal bağlantı noktalarının birbiri ile teması sonucu çalışıyorsa,
Bu bağlantı noktalarını hafif kolonya ile nemlendirilmiş bir peçete ile silmeniz belki sorununuzu çözebilir.

Klavyenizde sıvı teması veya bir kanırtmadan kaynaklı yamukluk yoksa, sorun yaşamanız içinde bir neden yok aslında.

Cihazınız hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım için hep varsayımlarla konuşuyorum.
Bu nedenle kusuruma bakmayınız lütfen.
Elde cihaz olmayınca böyle oluyor.
:)

Mervemelisa41

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ocak 2021
7
0
1
32
Klavyenizle telefonunuzu birbirine bağlamanız için herhangi bir konuda uzman olmanız gerekmiyor.
Öncelikle klavyenizi yeni bağlantıya hazır hale getirmelisiniz.
Bunun için de yanılmıyorsam, klavyelerin üzerinde bir tuş oluyor ve bir süre bu tuşa basılı tutmanız gerekiyor.
Bloetooth ışığı düzenli aralıklarla yanıp sönmeye başladığında, telefonunuz ile klavyenizi birbirine bağlayabilirsiniz.
Tabi bu klavyenizde Bluetooth özelliği varsa geçerli olan bir durum.

Sizin klavyeniz cihazınızla pin/pim denilen metal bağlantı noktalarının birbiri ile teması sonucu çalışıyorsa,
Bu bağlantı noktalarını hafif kolonya ile nemlendirilmiş bir peçete ile silmeniz belki sorununuzu çözebilir.

Klavyenizde sıvı teması veya bir kanırtmadan kaynaklı yamukluk yoksa, sorun yaşamanız içinde bir neden yok aslında.

Cihazınız hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım için hep varsayımlarla konuşuyorum.
Bu nedenle kusuruma bakmayınız lütfen.
Elde cihaz olmayınca böyle oluyor.
:)
Yeterince yardımci oluyorsunuz cok teşekkurlerbu ilan başlıgında belirtilen cihaz vestel v tab 1041 model.dediginiz nemli bezle silme olayıni yaptim birsey degismedi.tele baglama olayınida beceremedim malesef sıvı teması vs olmadı windows on guncellemesi geldi cihaza guncelledim sonrasında klavye calismadi.dedigim gibi auarlardan kontrol ettigimde klavye baglandi diyor pc acarkende mavi isik yaniyor klavyede ama sonrasi yok noldu durduk yere bilmiyorum aylardir tablet modunda kullanmaya calisiyorum zor oluyor bu sekilde tamirciyede goturme sansim yok bu ara idare ediyorum

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Yeterince yardımci oluyorsunuz cok teşekkurlerbu ilan başlıgında belirtilen cihaz vestel v tab 1041 model.dediginiz nemli bezle silme olayıni yaptim birsey degismedi.tele baglama olayınida beceremedim malesef sıvı teması vs olmadı windows on guncellemesi geldi cihaza guncelledim sonrasında klavye calismadi.dedigim gibi auarlardan kontrol ettigimde klavye baglandi diyor pc acarkende mavi isik yaniyor klavyede ama sonrasi yok noldu durduk yere bilmiyorum aylardir tablet modunda kullanmaya calisiyorum zor oluyor bu sekilde tamirciyede goturme sansim yok bu ara idare ediyorum

Dilerseniz, TeamViewer veya AnyDesk ile bilgisayarınıza bağlanabilirim, bir bakalım sorun neymiş.