Vestel V Tab 1041 Format Sorunu

Vestel V Tab 1041 Format Sorunu

Umut Bozkurt Umut Bozkurt - #1
Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. V tab 1041 Modelli tablet pc yi (Win 10) okuldan verdiler. Klavye kaybolduğundan usb port sadece 1 tane var usb den format atma yerine geliyorum seçiyorum ve giriyorum bu raya kadar hiç bi sorun yok. Yanlız tek port usb girişi olduğundan klavyeyi takıp ileriye basamıyorum yada format atmak üzere olduğumdan dolayı usb yi çıkarıncada haliyle çalışmaz haliyle format diski usb olduğundan. o ekranda ileri yazısına basamıyorum çift usb girişli yani bi ucu porta diyer ucuda klavyede boş olan bi klavyeye usb yi taksam çalışırmı hem klavye hem usb birde v tab 1041 driverlerini siliyormuş. onun için driverleri nerden bulabilirim son olarak outlook hesabının şifresini unuttugum için format atıyorum şifre neyse pc deki şifrede o maalesef :confused:

2 tane driver dosya linki koyucam bu dosyaların içinde bütün v tab 1041 driverleri varsa dermisiniz yani doğru driverlermi ?

1 (Bütün driverlerin olması gerek galiba) :
2 (Sadece Dokunmatik driveri) :

Dip : Bahsettiğim format ekranını koydum ek e.

Bilmeyenler için söyleyeyim olurda denk gelirseniz .exe olmayan driverleri "Double Driver" programıyla kurabilirsiniz.

Lütfen yardım edin yaaa

printThread_attachments

• windows-format-ceofix.png
    windows-format-ceofix.png
    9.4 KB · Görüntüleme: 63
Paradox Paradox - #2
Kurulum işlemini USB çoklayıcı kullanarak yapabilirsiniz.
Bizler de öyle yapıyoruz.
Lakin zaman zaman üzerinde çalıştığımız cihazların USB portları, bağladığımız cihazları çalıştıracak kadar güçlü olamayabiliyorlar.
Böyle durumlarda ise dışarıdan beslemeli USB çoğaltıcı kullanıyoruz.
Normal şartlarda sorun yaşarsanız, aşağıdakine benzer bir cihazla sorununuzu çözebilirsiniz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

*.exe uzantılı olmayan sürücüleri yüklemek için herhangi bir araca ihtiyacınız yoktur.
da belirtildiği gibi, bu tür sürüleri yüklemenin bir çok yolu vardır.
En basit yöntem ise *.inf dosyasının üzerinde sağ tık yapıp "Yükle" seçeneğini seçmek ve sonrasında cihazınızı yeniden başlatmanızdır.
Umut Bozkurt Umut Bozkurt - #3
Kurulum işlemini USB çoklayıcı kullanarak yapabilirsiniz.
Bizler de öyle yapıyoruz.
Lakin zaman zaman üzerinde çalıştığımız cihazların USB portları, bağladığımız cihazları çalıştıracak kadar güçlü olamayabiliyorlar.
Böyle durumlarda ise dışarıdan beslemeli USB çoğaltıcı kullanıyoruz.
Normal şartlarda sorun yaşarsanız, aşağıdakine benzer bir cihazla sorununuzu çözebilirsiniz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

*.exe uzantılı olmayan sürücüleri yüklemek için herhangi bir araca ihtiyacınız yoktur.
da belirtildiği gibi, bu tür sürüleri yüklemenin bir çok yolu vardır.
En basit yöntem ise *.inf dosyasının üzerinde sağ tık yapıp "Yükle" seçeneğini seçmek ve sonrasında cihazınızı yeniden başlatmanızdır.
saolun bugün deneyeceğim inf olayını bu arada kaybolan tablet pc klavyesini buldum usb port sorununndan kurtuldum tek soron driverleri bulmak teksorunum o sizde varmı acaba
Paradox Paradox - #4
saolun bugün deneyeceğim inf olayını bu arada kaybolan tablet pc klavyesini buldum usb port sorununndan kurtuldum tek soron driverleri bulmak teksorunum o sizde varmı acaba

Siz önce kurulumu yapınız.
Sonrasına nasipse sonra bakarız.
N nrlgn42 - #5
Merhaba Konuyu tekrar açıyorum kusura bakmayın ama ben format attım win 10 kurdum lakin hiçbir driweri görmedi. burada paylaşılan driwerlerin hepsi tam mı acaba lütfen bilgi verebilirmisiniz?
Paradox Paradox - #6
Merhaba Konuyu tekrar açıyorum kusura bakmayın ama ben format attım win 10 kurdum lakin hiçbir driweri görmedi. burada paylaşılan driwerlerin hepsi tam mı acaba lütfen bilgi verebilirmisiniz?

Muhtemelen tamdır.
Eksik bir sürücü olursa, nasipse yardımcı olmaya çalışırız.
GEBZELİ GEBZELİ - #7
Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Arkadaşlar sorunu devam edenler için paylaşıyorum bu linkten indireceğiniz iso dosyası ile sürücü yedekleme veya sürücü yüklemeye gerek kalmadan temiz kurulum yapabilirsiniz NTlite programı ile sürücüleri windows içerisine yükledim kurulum esnasında hepsi otomatik yükleniyor üstelik bir kere kurduktan sonra yine windowsun kurtarma ekranından herhangi bir usb diske ihtiyaç duymadan format atabilirsiniz yine sürücüler otomatik yüklenir
K korayatabey - #8

Arkadaşlar sorunu devam edenler için paylaşıyorum bu linkten indireceğiniz iso dosyası ile sürücü yedekleme veya sürücü yüklemeye gerek kalmadan temiz kurulum yapabilirsiniz NTlite programı ile sürücüleri windows içerisine yükledim kurulum esnasında hepsi otomatik yükleniyor üstelik bir kere kurduktan sonra yine windowsun kurtarma ekranından herhangi bir usb diske ihtiyaç duymadan format atabilirsiniz yine sürücüler otomatik yüklenir

bu ıso dosyası 2 kez denedim ikisinde de inmedi. 3-4 saat iniyor görünüyor. son dem bağlantı hatası diyor inmiyor. bağlantı hatam yok. dosya da sorun var sanırım
Lord Raiden Lord Raiden - #9
bu ıso dosyası 2 kez denedim ikisinde de inmedi. 3-4 saat iniyor görünüyor. son dem bağlantı hatası diyor inmiyor. bağlantı hatam yok. dosya da sorun var sanırım
İndirme programları ile mi yoksa direkt tarayıcıdan mı indiriyorsunuz?
Paradox Paradox - #10

Bilgisayarınıza Google Drive uygulamasını yükleyiniz ve indirme işlemini birde o şekilde deneyiniz.
O omerbicak - #11
s.a
değerli kardeşim aynı cihazdan bendede var. lakin bir türlü usb den formata geçemiyorum. biosta kurcalamadığım yer kalmadı. usb fat32 ntfs denemediğim kalmadı. usb deb kuruluma nasıl geçiyoruz. biosun ayarları nasıl olmalı. gerçekten çıldırma noktasına geldim...
GEBZELİ GEBZELİ - #12
s.a
değerli kardeşim aynı cihazdan bendede var. lakin bir türlü usb den formata geçemiyorum. biosta kurcalamadığım yer kalmadı. usb fat32 ntfs denemediğim kalmadı. usb deb kuruluma nasıl geçiyoruz. biosun ayarları nasıl olmalı. gerçekten çıldırma noktasına geldim...
İSO dosyasını Rufus yazılımı ile UEFİ olarak mı yoksa legacy olarak mı yazdırdınız usb diske?
O omerbicak - #13
İSO dosyasını Rufus yazılımı ile UEFİ olarak mı yoksa legacy olarak mı yazdırdınız usb diske?
her ikisinide denedim. en az 20 kez denedim sadece bir kere w8 atabildim şansa o da dokunmatik çalışmadı tekrar sildim bir dahada atamadım
GEBZELİ GEBZELİ - #14
her ikisinide denedim. en az 20 kez denedim sadece bir kere w8 atabildim şansa o da dokunmatik çalışmadı tekrar sildim bir dahada atamadım
Bilgisayar yanımda olmadığı için nasıl işlem yaparsınız bilmiyorum 10 gün sonra geri dönüş yapabilirim size
T tarsusian - #15
selamlar bu bilgisayarlara sıfır temiz eklentisiz mdm sizwindows kurabiliyor muyuz?
Paradox Paradox - #16
selamlar bu bilgisayarlara sıfır temiz eklentisiz mdm sizwindows kurabiliyor muyuz?

Kurabilirsiniz.
T tarsusian - #17
teşekkürler hocam
O omerbicak - #18
hala beklemedeyim... desteğe ihtiyacım var
O omerbicak - #19
bios yayrları nasıl oalcak usb fat32 mi ntfs mi lütfen destek
T tarsusian - #20
bilgisayarım gelsin bi bakarız hocam :) , biosun ekran görüntülerini atabilir misiniz özellikle boot priority ayarlanan kısımı
O omerbicak - #21
sürekli değiştiriyorum. siz nasıl olması gerektiğini söyleyin bende aynısını yapayım. usb fat32 mi yoksa ntfs mi olacak. dediğim gibi bi ara 8 bi şekilde nasıl olduysa attım. her şey tamam ama dokunmatik çalışmamıştı. sonra onu sildim bidahada atamadım
Paradox Paradox - #22

Bios'da böyle bir ayar mı var?
T tarsusian - #23

bilgisayar geldi, güzelmiş... bios çok ayrıntılıymış...

hocam daha önce format atmışsın zaten bilgisayara, rufustan yukardaki sürücüleri birleştirilmiş isoyu flash diske "eufi gpt" seçerek yazdır, dene.. olmaz ise "eufi mbr" olarak yazdır tekrar dene :/

karşılaştırğın problemi her bir deneme için ayrı ayrı yaz burayada mesela
"eufi gpt"
flash diski görmedi

"eufi mbr"
hardiski görmedi

gibi.

kolay gelsin, kusura bakma bunun başka yolu yok ne yaptığını bilerek tek tek denemek lazım.

karşılaştığın duruma göre başka şeyler deneriz(bios ayarı gibi).
S slm66 - #24
İstanbuldan olan varsa yardimci olurum
O omerbicak - #25
Bios'da böyle bir ayar mı var?
biosta değil ama usb de var
O omerbicak - #26
İstanbuldan olan varsa yardimci olurum
istanbul sultangazi abi
O omerbicak - #27

hocam daha önce format atmışsın zaten bilgisayara, rufustan yukardaki sürücüleri birleştirilmiş isoyu flash diske "eufi gpt" seçerek yazdır, dene.. olmaz ise "eufi mbr" olarak yazdır tekrar dene :/

"eufi gpt"
flash diski görmedi

"eufi mbr"
hardiski görmedi

gibi.

kolay gelsin, kusura bakma bunun başka yolu yok ne yaptığını bilerek tek tek denemek lazım.

siyah ekranda öylece kalıyor
O omerbicak - #28

"eufi gpt"
flash diski görmedi

"eufi mbr"
hardiski görmedi

gibi.

kardeşim öncelikle sana ve diğer arkadaşlar iliçin teşekkür ederim
bilgisayar f7 e usb yi seçtiğimde siyah ekranda öylece kalıyor. hiçbir şey çıkmıyor. gbt mbr hepsini denedim uefi fat32 dahil. nedir anlayamadım. fakat bildiğim 2 şey var. 1 bios ayarları çok çok önemli burada. doğru ayarı yapmam gerek. en ince detay öenmli. 2.si usb nin format şekli
A ademola - #29
windows10 iso yu rufus ile uefi mbr olarak usb diske yazdırırsanız, windows kurulum diskiniz çalışacaktır.
alibasdesing alibasdesing - #30

selam merhaba link kırık linki tekrar atarmısın aynı cihazdan bendede var çözemiyorum
GEBZELİ GEBZELİ - #31
selam merhaba link kırık linki tekrar atarmısın aynı cihazdan bendede var çözemiyorum
bu bağlantıdan sürücüleri kurmana gerek kalmadan yükleyebilirsin. Kamera yatay göstermiyor, dik gösteriyor bu sorunu çözemedim. Kurulum aşamasında zorlanırsan yardımcı olurum.
Mervemelisa41 Mervemelisa41 - #32
Merhabalar benimde bir sorunum var aynı cihazdan bende de var yaklaşık üç ay önce güncelleme geldi kurdum fakat sonrasında klavyem çalışmadı.sistem geri yukleme yaptim kurtarma yaptım fabrika ayarlarına döndürdüm yinede düzelmedi.tablet Klavyeyi görüyor mouse çalışıyor ama tuşlar çalışmıyor.Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilirmi sorun neyden kaynaklı ve çözébilirmiyiz
Paradox Paradox - #33
Merhabalar benimde bir sorunum var aynı cihazdan bende de var yaklaşık üç ay önce güncelleme geldi kurdum fakat sonrasında klavyem çalışmadı.sistem geri yukleme yaptim kurtarma yaptım fabrika ayarlarına döndürdüm yinede düzelmedi.tablet Klavyeyi görüyor mouse çalışıyor ama tuşlar çalışmıyor.Bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilirmi sorun neyden kaynaklı ve çözébilirmiyiz

Klavye üzerinde ışık var mı?
Varsa, bu ışıkları aktif hale getiren tuşlara bastığınızda bir tepkime oluyor mu?
Mervemelisa41 Mervemelisa41 - #34
Varsa, bu ışıkları aktif hale getiren tuşlara bastığınızda bir tepkime oluyor mu?
Malesef ışık yok
Merhaba sadece Tablet açılırken yaniyor sonra gidiyor ve ekranda ekte sundugum hata cıkiyor ayarlardan baktım bağlı görünüyor mause çalışıyor ama klavye tuşların hiçbiri çalışmıyor. Güncellemeden sonra gitti herhangi bir düşme birşey dökülme vs olmadı

printThread_attachments

• 20210203_193645.jpg
    20210203_193645.jpg
    116.6 KB · Görüntüleme: 6
  • 20210203_193626.jpg
    20210203_193626.jpg
    113.8 KB · Görüntüleme: 6
Paradox Paradox - #35
Malesef ışık yok

Merhaba sadece Tablet açılırken yaniyor sonra gidiyor ve ekranda ekte sundugum hata cıkiyor ayarlardan baktım bağlı görünüyor mause çalışıyor ama klavye tuşların hiçbiri çalışmıyor. Güncellemeden sonra gitti herhangi bir düşme birşey dökülme vs olmadı

Aldığınız hata klavye ile ilgili değil.
Klavye konusuna gelecek olursak, klavyenizi telefonunuza bağlamayı deneyebilir misiniz?
Bakalım tuşlar çalışacak mı?
Mervemelisa41 Mervemelisa41 - #36
Aldığınız hata klavye ile ilgili değil.
Klavye konusuna gelecek olursak, klavyenizi telefonunuza bağlamayı deneyebilir misiniz?
Bakalım tuşlar çalışacak mı?
Teknolojiye cok hakim değilim kusura bakmayın telefonla nasıl bağlanabilirim tableti klavyeden çıkarıp bluetooth ie bağlanmayı denedim telefon( samsung A50) görmüyor klavyeyi
Paradox Paradox - #37
Teknolojiye cok hakim değilim kusura bakmayın telefonla nasıl bağlanabilirim tableti klavyeden çıkarıp bluetooth ie bağlanmayı denedim telefon( samsung A50) görmüyor klavyeyi

Klavyenizle telefonunuzu birbirine bağlamanız için herhangi bir konuda uzman olmanız gerekmiyor.
Öncelikle klavyenizi yeni bağlantıya hazır hale getirmelisiniz.
Bunun için de yanılmıyorsam, klavyelerin üzerinde bir tuş oluyor ve bir süre bu tuşa basılı tutmanız gerekiyor.
Bloetooth ışığı düzenli aralıklarla yanıp sönmeye başladığında, telefonunuz ile klavyenizi birbirine bağlayabilirsiniz.
Tabi bu klavyenizde Bluetooth özelliği varsa geçerli olan bir durum.

Sizin klavyeniz cihazınızla pin/pim denilen metal bağlantı noktalarının birbiri ile teması sonucu çalışıyorsa,
Bu bağlantı noktalarını hafif kolonya ile nemlendirilmiş bir peçete ile silmeniz belki sorununuzu çözebilir.

Klavyenizde sıvı teması veya bir kanırtmadan kaynaklı yamukluk yoksa, sorun yaşamanız içinde bir neden yok aslında.

Cihazınız hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım için hep varsayımlarla konuşuyorum.
Bu nedenle kusuruma bakmayınız lütfen.
Elde cihaz olmayınca böyle oluyor.
:)
Mervemelisa41 Mervemelisa41 - #38
Klavyenizle telefonunuzu birbirine bağlamanız için herhangi bir konuda uzman olmanız gerekmiyor.
Öncelikle klavyenizi yeni bağlantıya hazır hale getirmelisiniz.
Bunun için de yanılmıyorsam, klavyelerin üzerinde bir tuş oluyor ve bir süre bu tuşa basılı tutmanız gerekiyor.
Bloetooth ışığı düzenli aralıklarla yanıp sönmeye başladığında, telefonunuz ile klavyenizi birbirine bağlayabilirsiniz.
Tabi bu klavyenizde Bluetooth özelliği varsa geçerli olan bir durum.

Sizin klavyeniz cihazınızla pin/pim denilen metal bağlantı noktalarının birbiri ile teması sonucu çalışıyorsa,
Bu bağlantı noktalarını hafif kolonya ile nemlendirilmiş bir peçete ile silmeniz belki sorununuzu çözebilir.

Klavyenizde sıvı teması veya bir kanırtmadan kaynaklı yamukluk yoksa, sorun yaşamanız içinde bir neden yok aslında.

Cihazınız hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığım için hep varsayımlarla konuşuyorum.
Bu nedenle kusuruma bakmayınız lütfen.
Elde cihaz olmayınca böyle oluyor.
:)
Yeterince yardımci oluyorsunuz cok teşekkurlerbu ilan başlıgında belirtilen cihaz vestel v tab 1041 model.dediginiz nemli bezle silme olayıni yaptim birsey degismedi.tele baglama olayınida beceremedim malesef sıvı teması vs olmadı windows on guncellemesi geldi cihaza guncelledim sonrasında klavye calismadi.dedigim gibi auarlardan kontrol ettigimde klavye baglandi diyor pc acarkende mavi isik yaniyor klavyede ama sonrasi yok noldu durduk yere bilmiyorum aylardir tablet modunda kullanmaya calisiyorum zor oluyor bu sekilde tamirciyede goturme sansim yok bu ara idare ediyorum
Paradox Paradox - #39
Yeterince yardımci oluyorsunuz cok teşekkurlerbu ilan başlıgında belirtilen cihaz vestel v tab 1041 model.dediginiz nemli bezle silme olayıni yaptim birsey degismedi.tele baglama olayınida beceremedim malesef sıvı teması vs olmadı windows on guncellemesi geldi cihaza guncelledim sonrasında klavye calismadi.dedigim gibi auarlardan kontrol ettigimde klavye baglandi diyor pc acarkende mavi isik yaniyor klavyede ama sonrasi yok noldu durduk yere bilmiyorum aylardir tablet modunda kullanmaya calisiyorum zor oluyor bu sekilde tamirciyede goturme sansim yok bu ara idare ediyorum

Dilerseniz, TeamViewer veya AnyDesk ile bilgisayarınıza bağlanabilirim, bir bakalım sorun neymiş.
Mervemelisa41 Mervemelisa41 - #40
Dilerseniz, TeamViewer veya AnyDesk ile bilgisayarınıza bağlanabilirim, bir bakalım sorun neymiş.
Tabi memnun olurum nasıl iletisim kurabiliriz
Paradox Paradox - #41
Tabi memnun olurum nasıl iletisim kurabiliriz

Uzak bağlantı programına ait ID ve şifreyi buradan paylaşabilirsiniz.
Mervemelisa41 Mervemelisa41 - #42
Uzak bağlantı programına ait ID ve şifreyi buradan paylaşabilirsiniz.
Tqblet pc oldugu icin microsoft storeden indirdim oturum actim teamviewer den ama ID goremiyorum malesef karsinizdaki kisinin ID girin ekranı var onumde sizden rica edebilirmiyim.Uğraştırıyorum sizi kusura bakmayın
Paradox Paradox - #43
Tqblet pc oldugu icin microsoft storeden indirdim oturum actim teamviewer den ama ID goremiyorum malesef karsinizdaki kisinin ID girin ekranı var onumde sizden rica edebilirmiyim.Uğraştırıyorum sizi kusura bakmayın

tıklarsanız, doğrudan programın normal versiyonunu indirebilirsiniz.
Mervemelisa41 Mervemelisa41 - #44
tıklarsanız, doğrudan programın normal versiyonunu indirebilirsiniz.
Tesekkurler ID 835 304 746 SFR 967vcy
escape-e escape-e - #45
Konu eski olabilir ama benim gibi Google ile arayp gelenler için belki faydası olacaktır bu video. Format nasıl atılır, bütün driverlar eksiksiz ve nasıl kurulacağına dair bilgiler hepsi bu videoda anlatılmış. Umarım size de faydası olacaktır.

URL: https://www.mobilkulup.com//konu/vestel-v-tab-1041-format-sorunu.9365/