Yardım Vestel V Tab 7810 Rom İsteği + FRP Sorunu

Yazdır

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Aslında Vestel böyle şeyler yapmazdı.
Son zamanlarda Vestel tarafından yazılım paylaşımı yapılmıyor sanırım.
Vestel ürünleri alınmaz bunu anlamış olduk. O tabletten saglam elbette elime geçecek o zaman ben bizzat saglam yedek alıp paylaşım yapacağım.

Tableti iade ettim mecburen.

Aslında bu tabletten baya bir satılmıştır. Birileri çıkıp cihazın yedeğini alıp paylaşım yapmış olsaydı böyle sıkıntı çekmezdik. Ben genelde cihazların mutlaka twrp yedeğini, Dump yedeğini veya sp flash tool yedeğini almaya çalışırım.

Şimdi eft dongle bu konuda çok iyi bir iş yaptı. Hem mtk hemde samsung cihazlarında komple basit şekilde yedek alabiliyoruz.

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,653
163
www.yavuzcakar.com
Vestel ürünleri alınmaz bunu anlamış olduk. O tabletten saglam elbette elime geçecek o zaman ben bizzat saglam yedek alıp paylaşım yapacağım.

Tableti iade ettim mecburen.

Aslında bu tabletten baya bir satılmıştır. Birileri çıkıp cihazın yedeğini alıp paylaşım yapmış olsaydı böyle sıkıntı çekmezdik. Ben genelde cihazların mutlaka twrp yedeğini, Dump yedeğini veya sp flash tool yedeğini almaya çalışırım.

Şimdi eft dongle bu konuda çok iyi bir iş yaptı. Hem mtk hemde samsung cihazlarında komple basit şekilde yedek alabiliyoruz.

:alkis:

yakamoz6154

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ocak 2017
2
2
3
37
[SHOWTOGROUPS=4,6,3]

Arkadaşlar uzun uğrşlar sonucu sorunu çözdüm Reeder M8 Pro'nun scatter dosyasını SP Flash Tool ile yazın format kısmına

linear_start_addr: 0x85a0000
partition_size: 0x100000

derğerlerini girdikten sonra işlem tamam.
[/SHOWTOGROUPS]

Ekli dosyalar

• MT8163_Android_scatter.txt
    9.1 KB · Görüntüleme: 169
Moderatör tarafında düzenlendi:

baysal94

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Ağu 2017
3
0
1
29
çözümü nasıl arkadaşlar kaç gündür uğraşıyorum bir türlü açamadım

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Bu scatter dosyasını Serdara vermiştim. Bununla olur diye.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: leonidasss

wwwkaos042

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 May 2018
1
0
1
44
bendede Vestel v tab 7810 var. root atacam olmuyor. günlerdir uğraşıyorum. yardımcı olacak biri var mıdır?

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
yedek almasını çözemedim
Yedek almak için bu tablette elinizde profesyonel araçlar olması lazım. Örneğin cm2 Dongle olması lazım. Cm2 dongle ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Siz gene araştırın belki sp flash tool ile yedek alabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: symbazz

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Serdar ekteki scatter dosyasını indir.

Sp flash tool ile bu scatter seç. Sonra Format bölümüne gel. Manual formatı seç.

Begin adress yazan yere 0x85a0000
Format Lenght yazan yere 0x100000

yapıştır. Start de gitsin.

Ekli dosyalar

• MT8163_Android_scatter.txt
    9.1 KB · Görüntüleme: 50

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Serdar ekteki scatter dosyasını indir.

Sp flash tool ile bu scatter seç. Sonra Format bölümüne gel. Manual formatı seç.

Begin adress yazan yere 0x85a0000
Format Lenght yazan yere 0x100000

yapıştır. Start de gitsin.
Bu dosyayı indirim aynısını bire bir yaptım abi ama olmadı. Zaten diğer konuda da yaptım diyen kişi sonraki mesajlarında frp kalkmadı diye mesaj atmış. Ama başka biri başka bir kullanıcı reeder tabletin scatter dosyasını kullanmış ve olduğunu söylemiş. Ben onu denemedim çünkü o zaman tableti iade etmiştim. Belki o üyenin dediği yöntem işe yarayabilir. Denemek lazım.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,405
163
54
Bu dosyayı indirim aynısını bire bir yaptım abi ama olmadı. Zaten diğer konuda da yaptım diyen kişi sonraki mesajlarında frp kalkmadı diye mesaj atmış. Ama başka biri başka bir kullanıcı reeder tabletin scatter dosyasını kullanmış ve olduğunu söylemiş. Ben onu denemedim çünkü o zaman tableti iade etmiştim. Belki o üyenin dediği yöntem işe yarayabilir. Denemek lazım.
:(

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
İşin ilginç tarafı abi bu cihazın yazılımı hiç bir yerde yok. Diğer Vestel tabletlerin yazılımı var bunun yok. @Paradox bir tabletin ana kartı ile aynı ana kart demiş baktım evet aynı ana kart. Ama müşteri cihazı diye deneme yapmadım. Original yazılımı olsa veya tablet benim olsa deneme yapardım.