Stock Rom Vestel V3 5000 2GB V1.09.0 Turkcell Single (Tek) SIM Android 6.0.1 Stock Rom

elmor

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
54
23
8
109
Milletin okuması yazması mı yok, gözlerinde sorun mu var?
Konu başlığında yazılmış, yetmemiş, konu içeriğinde bir de görsel paylaşılmış.
Sizin talebiniz şuna benzemiş:
Ecza dolabından birisi yanlış bir ilaç alıp içmiş, ilaç ona yaramamış, ters etki yapmış.
Sonra da bu kişi, o ilacın piyasadan kaldırılmasını istemiş.
Peki o ilaca ihtiyacı olanlar ne yapacak?

Gözlerim de sorun yok , hibritlerin üstündeki yazıları dahi çıplak gözle okuyabiliyorum çok şükür, okuma yazmamızda da sıkıntı yok, ama senin okuduğunu anlamanda bir sorun varsa onu bilemem. Konu başlığında ve içeriğinde 2 GB modele uygun olduğunu görebiliyoruz fakat dikkat edersen yazdığım mesajda bu cihazın birkaç farklı versiyonu olduğunu anlatmaya çalışıyorum, 1 GB ve 2GB modeli var, tek hat çift hatlısı var, vestel yazılımlısı turkcell yazılımlısı var, android 6 olanı var 7 olanı var, şimdi anlayabildin mi kardeş ne demek istediğimi?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Gözlerim de sorun yok , hibritlerin üstündeki yazıları dahi çıplak gözle okuyabiliyorum çok şükür, okuma yazmamızda da sıkıntı yok, ama senin okuduğunu anlamanda bir sorun varsa onu bilemem. Konu başlığında ve içeriğinde 2 GB modele uygun olduğunu görebiliyoruz fakat dikkat edersen yazdığım mesajda bu cihazın birkaç farklı versiyonu olduğunu anlatmaya çalışıyorum, 1 GB ve 2GB modeli var, tek hat çift hatlısı var, vestel yazılımlısı turkcell yazılımlısı var, android 6 olanı var 7 olanı var, şimdi anlayabildin mi kardeş ne demek istediğimi?

Yanılıyorsunuz.
Ya gözlerinizde sorun var ya da okuduğunuzu anlamıyorsunuz.
Olabilir, sonuçta sağlık sorunları veya çeşitli nedenlerden kaynaklanan algılama güçlüğü herkesin başına gelebilir.
Zaman zaman benimde çeşitli nedenlerden dolayı bazı sorunlar yaşadığım oluyor.
Sonuçta hepimiz insanız.

Hemen inceleyelim:
Konunun ilk mesajındaki görselde Vestel_5000_2G ve Android sürümü 6.0.1 yazıyor.
Yine konunun ilk mesajının ikinci görselinde V3_5000_2GB_V1.09.0_Turkcell_Single yazıyor.
Toplayalım:
Vestel V3 5000 2GB V1.09.0 Turkcell Single (Tek) SIM Android 6.0.1

Konuya bir de ek açıklama ekleyeyim:
Vestel'in normal cihazları ile operatör cihazları arasında herhangi bir donanım farkı yoktur.
Bu yazılım Vestel'in normal cihazında da ve varsa Vodafone/Turk Telekom cihazlarında da sorunsuz bir şekilde çalışır.
Operatör cihazlarının yalnızca yazılımlarında ek olarak, o operatörün uygulamaları vardır.
Ayrıca, bu yazılımın yükleneceği cihazda hangi yazılımın yüklü olduğunun bir önemi yoktur.
Android 5 ve Android 7 yüklü bir cihaza da, aynı marka, model ve versiyon olmaları halinde bu yazılım yüklenebilir.
Bazı Global markaların bazı cihazlarında yazılım düşürmek mümkün değildir.
Örneğin: Samsung, Huawei gibi.
Bildiğim kadarıyla bu durum Vestel için söz konusu değil.

Son olarak:
Yazılımı paylaşan kişi, bu cihazın kaç tane versiyonu vardır, versiyonlar arasındaki farklar nelerdir, bilmeyebilir.
Bilmesi de gerekmez.
Sonuçta paylaşımı yapan kişi Vestel'de mühendis değil.
Kendi cihazının yazılımını, başkasına da faydası olur düşüncesi ile paylaşmış.
İyi de yapmış.
Herkes aynı düşünce de olsa, zengin bir bilgi çeşitliliği olur.

Burada önemli olan, her önüne gelenin ne yaptığını tam olarak anlamadan/bilmeden işlem yapmaması gerektiğidir.

elmor

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
54
23
8
109
Neyse, polemiğe gerek yok, sonuç olarak sıkıntılı bir cihaz olduğu için paylaşılan içeriğe dikkat etmek gerekir, eğer edilmemişse bunu düzeltmek de senin görevin sanırım, sonuçta insanlar 1000 lira para verdikleri bu cihazı bir anda çöpe atabilirler, sen de bana laf yetiştireceğine konu başlığını düzeltsen daha şık olur. Mesela cevabında yazdığın Vestel V3 5000 2GB V1.09.0 Turkcell Single (Tek) SIM Android 6.0.1 gibi olabilir.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,648
163
www.yavuzcakar.com
Neyse, polemiğe gerek yok, sonuç olarak sıkıntılı bir cihaz olduğu için paylaşılan içeriğe dikkat etmek gerekir, eğer edilmemişse bunu düzeltmek de senin görevin sanırım, sonuçta insanlar 1000 lira para verdikleri bu cihazı bir anda çöpe atabilirler, sen de bana laf yetiştireceğine konu başlığını düzeltsen daha şık olur. Mesela cevabında yazdığın Vestel V3 5000 2GB V1.09.0 Turkcell Single (Tek) SIM Android 6.0.1 gibi olabilir.

Haklısınız.

• Beğen
Tepkiler: metetosun

_spiderman_

Yeni üye
Yasaklı üye
6 Ağu 2019
22
1
3
19
Bende de aynı sorun var cihaz turkcell logosunda kalıyor logo gidip geliyor sürekli
Yazılım yükledim olmadı ne yapabilirim