Yardım Vestel Venüs 5.5" V Brick Sorunu

Yazdır

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
bende de vsp250s var... recovery girmiyor sadece fastboot fakat yazılım atsam da açılırken android yazısına gelince kendi kendine sürekli yeniden başlıyor..

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
bende de vsp250s var... recovery girmiyor sadece fastboot fakat yazılım atsam da açılırken android yazısına gelince kendi kendine sürekli yeniden başlıyor..

Öncelikle cihazınıza doğru yazılımı yüklediğinizden emin olunuz.
Cihazların devamı yeniden başlamaları genellikle Nand Flash arızalarından kaynaklanmaktadır.
Bu arızayı da ne yazık ki yazılım yüklemesi yaparak gideremezsiniz.
Cihazınızın durumunu bilmediğim için, ne yazık ki bu konuda net bir şeyler söylemem mümkün değil.

• Beğen
Tepkiler: teknotek66

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
cevap için sağolun hocam.. telefon bi arkadaşa ait telefoncu 80 liraya yaparım deyince sen yapabilir misin diye bana getirdi.. bi akşam baktım olmadı ertesi gün tamirciye verdi o da yapamadı su kaçmış demiş.. teli tekrar bana geri verdi yine yapabiliosan yap yoksa sağlık olsun vs.. bence bi şekilde olur hocam samsung grand prime vardı bi arkadaşın tamirci olmuo diye geri vermiş.. onun sorunu da yeni rom atmama rağmen açılış yazısında takılıp kalıyordu yine aynı şekilde recovery moda girmeyip sadece fastboot mod a giriyordu.. yabancı forumların altını üstüne getirdim sonunda (yanlış hatırlamıyorsam) enable.adb.samsung.g531f dosyasını yüklemek gerekiyormuş onu yaptıktan sonrada stock recovery yükledim açıldı.. her telefon farklı olsada bundan umudum var.. akşam ayrıntılı bilgi veririm hocam hangi rom yükledim hangi hataları veriyor vs..

Son düzenleme:

SDTT

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Tem 2018
2
0
1
41
teknikk1
arkadasım yazılımı yükleme imkanın var mı tşkler...

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
bunlar indirdiğim klasörler

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

bunlarda vestel_venüs_5x_shodow dan çıkan rom dosyaları

bunlarda üstteki üç dosyanın açılmış hali (6. resmi almadığı için son dosyaları kendim elle yazdım)

userdata_41.unsparse
userdata_42.unsparse
userdata_43.unsparse
userdata_44.unsparse
userdata_45.unsparse
userdata_46.unsparse
zeros_1sector.bin
zeros_33sector.bin

Moderatör tarafında düzenlendi:

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
telefon vestel marka vsp250s model kodu.. bu konudaki ürün modeli farklı sanırım konu kirliliği olmasın diye burdan devam ettim.. sizin verdiğiniz linkte kod isimleri yazmıyor sanırım vsp250s modeli romu indirmem gerekiyor..

Son düzenleme:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
telefon vestel marka vsp250s model kodu.. bu konudaki ürün modeli farklı sanırım konu kirliliği olmasın diye burdan devam ettim.. sizin verdiğiniz linkte kod isimleri yazmıyor sanırım vsp250s modeli romu indirmem gerekiyor..

Kod ismine ihtiyacınız yok.
Sizin cihazınız Vestel Venus 5.0.
Paylaştığım bağlantıdan cihazınıza uygun yazılımı indirebilirsiniz.

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
firmware dosyalarını buldum hocam fakat qfil 2.0.0.5 le atarken fh loader fail:sistem belirtilen dosyayı bulamıyor hatası alıyorum sürekli.. venus5_glasson ve shodow her iki firmwarelerin farklı sürümlerini denedim olmuyor

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
1.0.0.2 ile deniyorum yüklemeyi tamamlayıp resart atıyor ama açılmıyor telefon sürekli yeniden başlıyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,511
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Son düzenleme:

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
hocam yardımlarınız için sağolun ama ne denediysem olmadı..hangi rom u atarsam atim sürekli aynı hataları veriyor belli ki başka bi sorun var telefoncu da yapamamış zaten telefon çöp oldu sanırım... iyi geceler

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Telefon neden çöp olsun. Anladığım kadarıyla yazılım atmanıza rağmen cihazınız bootloop ediyor. Yazılımla çözülmüyor ise bootloop olma belli başlı sebeplerden kaynaklanır. Öncelik batarya amper yetiremiyor olabilir. Anakartın üzerinde aşırı ısınmaya sebep olabilecek bir kısadevre yada oksitlenme olabilir. Power ic arızalı olabilir. Bunları gözden geçirebilirseniz yada gözden geçirebilecek donanıma sahip birine verirseniz cihazınız çalışacaktır.