Yardım Vestel Venüs 5.5" V Brick Sorunu

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
sağolun hocam.. tamirci arkadaşa 80 liraya yaparım demiş oda o kadar veremeyeceği için bana verdi bi akşam denedim olmadı o da tamirciye götürdü tekrar o da yapamamış yada daha fazla masraf çıkarmış tam bilgi almamıştım o yüzden tekrar geri verdi yapabiliosan yap yoksa sağlık olsun vs
. akşam eve gidince denerim romu yalnız shadow kodlu romları yükledim sizinki glasson kodlu sorun olmaz dimi.. bide qfil 1.0.0.2 romu yüklüyor fakat 2.0.0.5 hata veriyor resimleri paylaşmıştım önceki mesajlarda.. dün akşam daha üst sürümü denedim - 2.0.1.7 sanırım- programa dosyaları gösterirken donup kaldı kaç kere programın kendi yazılımında sorun var sanırım..

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Sorun olmaz bir önemli unsur daha belirteyim qfil ile yükleme yapacağınızda yazılım dosyalarını harddiskinizin ana dizininde bir klasörün içine atın ve bu klasör ismi türkçe karakter içermesin Örn. (d:/vestel/....). Qfili çalıştırırken ise mutlaka yönetici olarak çalıştırın. Kolay gelsin.

cosmos

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Tem 2018
2
0
1
43
Bende de aynı sorun mevcut. Venüs 5.0X Vsp250s modeli mecvut, 2 farklı rom denedim hepsinde reset sorunu devam ediyor, muhtemelen bataryadan diye tahmin ediyorum çünkü multimetre ile baktığımda voltaj çok az geliyordu. Sarj da olmuyor telefon nedense, sarja takılır takılmaz gene kendini resetlemeye devam ediyor

Edit: Sarj etmenin yolunu buldum, önce cihazı bataryasız olarak sarj aletine takıyoruz ekran geldikten sonra bataryayı takıyoruz sarj olmaya başlıyor ama dediğim gibi sorun bataryada çünkü %0 dı ilk açtığımda.

Son düzenleme:

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Doğru tespit zaten batarya belli bir voltajın altındayken yazılım atmaz atsa bile belli belirsiz hatalar alırsınız.

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
bütün gün şarja takacam bakalım değişiklik olacak mı.. bu arada her ne yaptımsa telefonu bazen fastboot modunada alamıyorum.. xiaomi nin test point kablosuyla idare ediyorum şimdilik

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
az önce ilk defa telefonun şarj ışığı yandı ve ekranda batarya simgesi gözüktü.. şarj yüzdesi 0 şu an... olacak inş...

cosmos

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Tem 2018
2
0
1
43
Ben bataryayi tamamen doldurdum ona rağmen reset devam ediyor. Bataryanın voltajını ölçüm 4.2V yani gereken voltaji şuan sağlıyor. Tekrar bir rom yüklemeyi deneyeceğim

Edit : Batarya %100 olmasına rağmen tekrar sarja taktığımda %0 göründü. Problemin batarya olduğu neredeyse kesinleşti.

Edit2 : Sarja takarken %0 göründü yaklaşık 2 dakika sonra %100 oldu, batarya baya sorunlu anlaşılan

Son düzenleme:

carloska

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ağu 2018
15
0
1
38
ben pes ettim artık.. bu telefondan bi halt olmayacak..insanlar bilmeden beş para etmicek telefonlara çuvalla para veriyor.. herkese yardımları için teşekkürler.