Vestel Venüs 5.5V Telefonu Açınca "Vestel" Logo Sorunu

bilgilazım

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Eki 2018
3
1
3
46
SORUN: Vestel Venüs 5.5v telefonunu açınca "VESTEL" logosunun çıkıp, daha sonra telefonun kendiliğinden kapanması ve bunu sürekli tekrar etmesi. Yardımcı olursanız sevinirim.....

teknikk1

Üye
Kayıtlı üye
1 Şub 2017
92
13
8
46
Öncelikle tuş kombinasyonlarından telefonu fabrika ayarlarına alnaya çalışın,yani formatmatlayın..
Vestel Venüs 5.5 X Tuşları kullanarak fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi:
  1. Öncelikle telefonumuz açıksa kapatalım,
  2. Telefonunuz kapalıyken Sesi Yükselt tuşlarına basılı tutarken Açma (Power) tuşuna basılı tutun.
  3. Telenunuz açıldıktan sonra (Power)Açma Tuşunu bırakın ,Sesi Yükselt tuşuna basmaya devam edin.
  4. Android System Recovery ( Android sıfırlama ekranı) geldiğinde Tuşlara basmayi bırakın.
  5. Açılan ekranda Sesi Azalt tuşu yardımı ile Wipe Data/Factory Reset‘i seçip Açma(Power) tuşuna basın
  6. Yes’i seçip Açma(Power) tuşuna basınız.
  7. Açılan ekranda Reboot System Now‘ı seçip Açma(Power) tuşuna basınız.
  8. Vestel Venüs 5.5 X Format Atma işlemi başlamıştır. Telefonunuz fabrika ayarlarına sıfırlanmış olacaktır.
Eğer bu çözüm olmazsa yeniden yazılım atın ya da attırın.,,,

Telefon ses açma ve kısma tuşuna basılı tutup açınca titreme oluyorsa,yazılım yükleme gerekiyor....

yazılım atma proğramı ve driveri:

yazılımı burda:

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

yazılım nasıl atılır:

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bilgilazım

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Eki 2018
3
1
3
46
Öncelikle sağolun, çok teşekkürler. Bu telefon format atınca açılmadı. Yazılım atmayı deneyeceğim. Deneyince yazarım.

Vestel1030

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
9
0
1
37
Merhaba Benim telefonum Venüs 5.5x Logoda kalıyor, QFİL Programiyla yazilim atmayi denedim atarken Com baglantisi kopuyor ve kendi kendine logo aciliyor ne yapmami önerirsiniz?

Vestel1030

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
9
0
1
37
Cihazınızın yazılım yükleme işleminden önceki durumu hakkında bilgi verebilir misiniz?
İlk olarak telefon acilip kapaniyor acilip kapaniyirdu sorun bataryadanmış değistirdim bu sefer acılıyor, şarz alıyor vestel yazida kalıyor. Qfil ile yazilim atarken ses kısma ve power tusuna bastigimda aygit yöneticise Com baglantisi düşüyor ve QFİL den com baglantını seçiyorum ve download diyorum bağlantı kopuyor ve telefon kendiliğinden aciliyor logo cikiyor

teknikk1

Üye
Kayıtlı üye
1 Şub 2017
92
13
8
46
İlk olarak telefon acilip kapaniyor acilip kapaniyirdu sorun bataryadanmış değistirdim bu sefer acılıyor, şarz alıyor vestel yazida kalıyor. Qfil ile yazilim atarken ses kısma ve power tusuna bastigimda aygit yöneticise Com baglantisi düşüyor ve QFİL den com baglantını seçiyorum ve download diyorum bağlantı kopuyor ve telefon kendiliğinden aciliyor logo cikiyor
Ses kısma ve yukseltme tuşuna ve power tusuna ayni anda bas titreme olunca birak ve usb kablo ile pc ye tak..qualcom portonu gorececek pc. Ondan sonra qfil ile yuklemeyi tekrar dene..

Vestel1030

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
9
0
1
37
Aynen dediniz gibi yapıyorum programın üstünde Com baglantisi geliyor. Download diyorum bi 5-10 sn bisey yukler gibi oluyor. Sonra Fail hatası alıyorum , telefon kendisi başlıyor ve com kopuyor Ayrıca hem bataryalı hem bataryasız denedim olmadı

Ekli dosyalar

• IMG-20210103-WA0003.jpg
    IMG-20210103-WA0003.jpg
    95.7 KB · Görüntüleme: 5

Vestel1030

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
9
0
1
37
Bide sunu farkettim Aygit yoneticisinde çıkan COM numarasıyla QFİL programında çıkan COM numaraları birbiriyle uyuşmuyor Ondan olmama ihtimali de var birdaha deniyeceğim

Vestel1030

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2018
9
0
1
37
Evet dediginiz gibi başka pcde denedim oldu teşekkürler
1-Vürüs programı sildim
2-interneti acık bıraktım