Çözüldü Vestel Venus V3 5580 IMEI Numarası Silindi

Yazdır

bukalemun82

Üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2017
44
24
8
43
slm arkadaşlar cihaz frp açılacak diye geldi frp kısa yoldan web ve frp exe açmadı yazılım yükledim spflashla açtı fakat serinumarası uçmuş boş gösteriyor resetleme yaptım düzelmedi tekrar yazılım denedim düzelmedi mtk ve mobile uncle tools ve quolcoom ımeıwriete programları denedim aynı düzelmedi başka nasıl yuapabilirim cihaz çalışıyor sorunsuz fakat serinumarası boş nasıl getirebilirim başka

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Arkadaşım sorunu tane tane ve tam olarak ne olduğunu izah eder misin? Serisi ile kastetmek istediğin "imei" numarası mı? Sanırım cevabın evet olacak.

Telefona spflash tool ile yazılım atarken "format all" seçili olarak yaptığın için telefondaki her şeyi siliyor ve yazılımı tekrar yüklüyor. Bu esnada frp kilidi de kalkıyor. sigmakey gibi bir box yardımı ile imei onarmayı dene, düzelir. Ben de Vestel marka cihazların frp kilidini bilinçli olarak bu şekilde kaldırıyorum.

Lütfen yazım kurallarına dikkat ederek konu açınız ki, anlatmak istediğinizi insanlar anlayıp size daha iyi yardımcı olabilsin.

bukalemun82

Üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2017
44
24
8
43
maalesef ustad sigmakey yok sağlam stabil yazzılım veya ilk versiyon 5.0 androıd bulabilirmiyiz cihazdaki 6.0 android sürümü eski version varsa belki yazılım atılınca serilsi düzelebilir

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
maalesef ustad sigmakey yok sağlam stabil yazzılım veya ilk versiyon 5.0 androıd bulabilirmiyiz cihazdaki 6.0 android sürümü eski version varsa belki yazılım atılınca serilsi düzelebilir

Düzeleceğini pek sanmıyorum. Box ya da herhangi bir mtk tool ile imei onarmayı dene.

bukalemun82

Üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2017
44
24
8
43
mtk toll programları denedim usb port hiç görmüyor diag portları açamadım sıkıntı burda aslında görse iyi olcak yazacaktır mtk usb com devredışı yapıp port diagları aktif edemedim nasıl yapabiliriz aslında Windows7 usb devre dışı yapıp diagport açıyorduk uzun zamandır yapmadım yazısı vardı bilen varsa yazsa iyi olur

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
  • Diag port qualcomm işlemcili telefonlarda olur. MTK işlemcili telefonlarda "Engineering Mode" olur.
  • Mtk işlemcili telefonlarda usb port açmanıza gerek yok. MediaTek Vcom driver kurmanız yeterli olacaktır.
  • Mediatek vcom port için özel bir uğraşa gerek yok. Telefon kapalı iken usb bağla, bilgisayar MediaTek olarak görür.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
slm arkadaşlar cihaz frp açılacak diye geldi frp kısa yoldan web ve frp exe açmadı yazılım yükledim spflashla açtı fakat serinumarası uçmuş boş gösteriyor resetleme yaptım düzelmedi tekrar yazılım denedim düzelmedi mtk ve mobile uncle tools ve quolcoom ımeıwriete programları denedim aynı düzelmedi başka nasıl yuapabilirim cihaz çalışıyor sorunsuz fakat serinumarası boş nasıl getirebilirim başka
Cihaz mtk İşlemcili ve mt6753 bunun imei düzeltmesi için Maui meta programı ile yapabilirsiniz. Cihazı komple kapatın ve Maui meta programı ile blpg dosyasını gösterip imei düzeltme yapın. Cihaz aygıt yöneticisinde mtk olarak gözükmesi lazım bu işlemler için. Yoksa Maui meta programı cihazı görmeyecektir. Ve imei düzeltme yapamazsınız.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

• Diag port qualcomm işlemcili telefonlarda olur. MTK işlemcili telefonlarda "Engineering Mode" olur.
    Mtk işlemcili telefonlarda usb port açmanıza gerek yok. MediaTek Vcom driver kurmanız yeterli olacaktır.
    Mediatek vcom port için özel bir uğraşa gerek yok. Telefon kapalı iken usb bağla, bilgisayar MediaTek olarak görür.

Adam paniklemiş ve bir şeyleri biraz karıştırmış.
Böyle durumlarda işe biraz ara vermek her zaman iyi gelir.

bukalemun82

Üye
Kayıtlı üye
23 Şub 2017
44
24
8
43
çözdüm sorunu ustadlar teşekkürler
yapılan işlemler
V3 5580 İMEİ REPAİR
MediaTek MTK 6753 işlemcileri yeni nesil cihazlar için geçerli oluyor
seskısma ve usb takın işlem yapmazsa bataryasız takın yazdıracaktır
Maui META Write IMEI PROGRAMI ile yap sorunsuz yazıyor
Maui_META_v9.1604.02.00.exe kur yazdır

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

arka kamera çalışmazsa v3 5580 tekrar yazılmını yükleyin işlem tamamdır

Moderatör tarafında düzenlendi:

phylemantineman

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eki 2017
17
4
3
47
bana bi cihaz geldi geldiğinde ssmuştu cihazı hallettim yalnız imei bölgesi silindi maui metadan da görmüyo cdc driver falanda yükledim gene görmüyo 3sn falan bi gelio sonra geri gidiyor

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
bana bi cihaz geldi geldiğinde ssmuştu cihazı hallettim yalnız imei bölgesi silindi maui metadan da görmüyo cdc driver falanda yükledim gene görmüyo 3sn falan bi gelio sonra geri gidiyor

Muhtemelen ya sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsunuzdur ya da programı kullanırken bir şeyleri gözden kaçırıyorsunuzdur.
Konuyla ilgili olarak, bulunan diğer kaynaklara da bakmanız faydalı olacaktır.

phylemantineman

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Eki 2017
17
4
3
47
Muhtemelen ya sürücülerle ilgili sorun yaşıyorsunuzdur ya da programı kullanırken bir şeyleri gözden kaçırıyorsunuzdur.
Konuyla ilgili olarak, bulunan diğer kaynaklara da bakmanız faydalı olacaktır.
pc driverlarında skntı varmış başka pc de denedim oldu saolun teşekkür ederim

WatchAndLearn

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Eki 2018
17
1
3
20
yapılan işlemler
V3 5580 İMEİ REPAİR

KRAL ADAMSIN Allah senden razı olsun

blk41

Üye
Kayıtlı üye
5 Haz 2018
40
1
8
38
yapılan işlemler
V3 5580 İMEİ REPAİR

hocam aynı işlemcili başka bir cihazda bu şekilde bir türlü imei tamiri yapamadım. bir sürü driver denememe rağmen maui meta programı telefonu görmüyor. hangi driverleri kullandın. linkini yazar mısın yada driverleri paylaşır mısın.

ses kısma tuşuna basılı iken mi usb yi takacağız. işlemleri sırasıyla benim gibi amatör biri için daha açıklayıcı yazar mısın.

birde hangi işletim sistemini kullanıyorsun. farkediyor mu. bende 10 var.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
hocam aynı işlemcili başka bir cihazda bu şekilde bir türlü imei tamiri yapamadım. bir sürü driver denememe rağmen maui meta programı telefonu görmüyor. hangi driverleri kullandın. linkini yazar mısın yada driverleri paylaşır mısın.

ses kısma tuşuna basılı iken mi usb yi takacağız. işlemleri sırasıyla benim gibi amatör biri için daha açıklayıcı yazar mısın.

birde hangi işletim sistemini kullanıyorsun. farkediyor mu. bende 10 var.

bir bakınız.