Yardım Casper VIA M1 Brick (Device Descriptor Failed) PC Görmüyor

Dorensy

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
2
0
1
25
VIA M1 Cihazıma geçen hafta CynogenMod kurdum sorunsuz kullanıyorken XDA'dan performans tweak kurulumu yaptım her cihaz ve android sürümü ile çalıştığı yazıyordu bir çok farklı model kullanan kişilerde başarılı olduğunu söylemiş velhasıl kurdum telefon yine açıldı 1-2 saat sonra sarjı biten cihaz bir daha hiç açılmadı batarya da sorun vardır diye yeni batarya taktım yine yok.
Sarjı takınca Kırmızı ışık geliyor vcom driverlarını kurmama rağmen pcye taktığımda 1sn usb işareti çıkıp gidiyor ve görmüyor USBDeview'den baktığım da ise Unkown USB Device (Device Descriptor Failed) Yazısı geliyor. Bataryayı çıkarıp SPFlashdan I/O Battery ve Full Speedi seçmeme rağmen yine birşey olmuyor bazen Dowloading DA... Çıkıyor BROM Error Timeout diyip oda gidiyor bu sorunu daha önce yaşayan çözümünü bilen var mı?

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Biraz zor olacak ama normal yollardan yazılım yükleme işlemini sabırla ve defalarca deneyerek sorununuzu çözebilirsiniz.

Dorensy

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
2
0
1
25
USB Tanınmasa da gelip gidiyor her saniye önce soketi değiştirip tekrar denemeyi düşünüyorum sanırım sokette de problem var tüm preloader vs driverlar yüklü olmasına rağmen tanınmaması aklıma sadece bunu getiriyor.