Vodafone Smart 6 Yedek Alma

Yazdır

hasanfidan1903

Üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2017
38
22
8
34
Selamun aleykum herkese merhaba
Daha önce IMEI null ile ilgili bir konu açmış telefoncu da yaptırmıştim.
Bugün telefon yine IMEI null oldu kapatip açtım düzeldi.
Tekrar aynı sorunu yasamamak için sistem dosyaları ni yedek olarak alıp böyle bir sıkıntıda tekrar yüklemek istiyorum
Böyle bisey mümkün mü mümkün ise nasıl yaparım
5.1.1 yüklü

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Böyle birşeyin sorununuza çare olacağını düşünmüyorum. Bazı cihazlarda bazı yöntemlerle yapılan imei yüklemeleri geçici olabiliyor. Yani fabrika yarına dönünce yada format atınca imei gidebiliyor. Bu imei yazma işini en iyisi bir box yardımı ile yapmak, işin kalıcı olmasını sağlıyor. Ya size geçici bir yöntemle imei atılmış, yada baseband entegreniz yada flash entegreniz arızalı.

• Beğen
Tepkiler: hasanfidan1903

hasanfidan1903

Üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2017
38
22
8
34
En son verdiğim tamirci yazılim atıp 5.1.1 e dönmüş. Telefon gideceği zaman kendini belli ediyor kapanıp acilmalar vs sürekli bu sorundan telefoncuya gitmek istemiyorum hazır 5.1.1 varken cihazı rootladim.acaba dedim ROM yedeklmesi yapar böyle bir sıkıntı da tekrar yüklenirse düzelir mi dedim ama dediğinize göre benim cihaza geçici işlemler yapılmış .güncellemes bile yapmıyorum öyle kullanıyorum heran gidecek diye tedirginim:)

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
En son verdiğim tamirci yazılim atıp 5.1.1 e dönmüş. Telefon gideceği zaman kendini belli ediyor kapanıp acilmalar vs sürekli bu sorundan telefoncuya gitmek istemiyorum hazır 5.1.1 varken cihazı rootladim.acaba dedim ROM yedeklmesi yapar böyle bir sıkıntı da tekrar yüklenirse düzelir mi dedim ama dediğinize göre benim cihaza geçici işlemler yapılmış .güncellemes bile yapmıyorum öyle kullanıyorum heran gidecek diye tedirginim:)
Twrp yükleyip nandroid yedek alın. Ama imei ye çare olmaz diye biliyorum.

SM-N950 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Twrp yükleyip full yedek alın kenarda dursun. Herhangi birşey olursa tekrar o yediği yükleyip eski haline getirebilirsiniz.

• Beğen

hasanfidan1903

Üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2017
38
22
8
34
Bende custom rom kullanıyorum ve twrp yüklü cihazımda, bir sıkıntısı olunca tekrar geri eski yedeğime dönüyorum. Ayrıca bu yedek içinde efs yedeği de var.
Yanı olası bir IMEI sorunun da yedekleme IMEI sorunu halleder mi serdar bey genelde sorunum IMEI null hatası cihazımda orijinal cihaz aslında bir sorun için telefoncuya verdim daha önce o günden beri bu sıkıntı oluyor

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Yanı olası bir IMEI sorunun da yedekleme IMEI sorunu halleder mi serdar bey genelde sorunum IMEI null hatası cihazımda orijinal cihaz aslında bir sorun için telefoncuya verdim daha önce o günden beri bu sıkıntı oluyor
Nasıl bıraktıysan öyle o şekilde bütün herşey gelir. Ama sorun donanımsal ise o zaman başka çareler bakmak lazım.

hasanfidan1903

Üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2017
38
22
8
34
Nasıl bıraktıysan öyle o şekilde bütün herşey gelir. Ama sorun donanımsal ise o zaman başka çareler bakmak lazım.
Yok donanımsal olduğunu sanmıyorum 2 defa bu işlem basıma geldi ikisinde de 5.1.1 yazılım atıldığında cihaz düzeldi o yüzden sanırım dediğiniz gibi efs yedeği isimi görebilir başka da bir önem almak alternatif yok zaten sanırım alıp deneyince göreceğiz tabi inşallah sıkıntı oluşmaz bidaha:)

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Yok donanımsal olduğunu sanmıyorum 2 defa bu işlem basıma geldi ikisinde de 5.1.1 yazılım atıldığında cihaz düzeldi o yüzden sanırım dediğiniz gibi efs yedeği isimi görebilir başka da bir önem almak alternatif yok zaten sanırım alıp deneyince göreceğiz tabi inşallah sıkıntı oluşmaz bidaha:)
Twrp iyidir yükleyin nimetlerinden faydalanın.

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Aşağıdaki zip dosyayı bir yere açın ve qcn uzantılı dosyayı cihaza geri yükleyin. Bunun için cihazınızda yazılımı yüklü olmalı. Qpst Config programında menüden Software Download bölümünden Restore bölümünü seçin ve bu dosyayı seçerek telefona yükleyin. İmei geri gelecektir.

Ekli dosyalar

• Vodafone Smart.rar
    53.8 KB · Görüntüleme: 50
Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen

hasanfidan1903

Üye
Kayıtlı üye
21 Eki 2017
38
22
8
34
Aşağıdaki zip dosyayı bir yere açın ve qcn uzantılı dosyayı cihaza geri yükleyin. Bunun için cihazınızda yazılımı yüklü olmalı. Qpst Config programında menüden Software Download bölümünden Restore bölümünü seçin ve bu dosyayı seçerek telefona yükleyin. İmei geri gelecektir.
Cok tesekkur ederim bu sorunla hemen hemen 2 ayda bir karsilasiyorum muhtemelen yine karsilacagim ilk sorunda deneyecegim cok tesekkur ederim