Yardım Vodafone Smart Style 7 VFD 600 Brick Sorunu

Yazdır

erdemuyan

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Tem 2017
2
0
1
33
Arkadaslar siteden aldığım yazılımı harfiyen uygulayarak telefona yükledim fakat açtığımda android yazısı bikaç saniye bekledikten sonra görüntü gidiyor açılmıyor yardımlarınızı bekliyorum

erdemuyan

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Tem 2017
2
0
1
33
defalarca denedim ustam malesef düzelmiyor başka ne yapmam gerekiyor

enisak69

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ocak 2018
5
0
1
54
Telefonum açılış ekranında kalıyor "powered by android yazısı var sadece sonra yazı soluklaşıp tekrar yeniden başlıyor bunu tekrarlayıp duruyor

Lenovo K53a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Telefonum açılış ekranında kalıyor "powered by android yazısı var sadece sonra yazı soluklaşıp tekrar yeniden başlıyor bunu tekrarlayıp duruyor

Nasıl bu hale geldi? Format ve yazılım yüklemesi yaptınız mı?

enisak69

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ocak 2018
5
0
1
54
Telfonun sistemini sildim recoveryde sildim geride yükleyemedim ,twrp üzerinden yaptım ama artık oda açılmıyor

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Tuş kombinasyonlarıyla recovery mod açılmıyor , telefon sadece açılıp powerd by android yazısı görünüp kapaniyor

Cihaza yazılım yüklemesi yaptınız mı? Bir önceki mesajımda yazılım yüklemesi nasıl yapıldığını anlatan konunun linkini verdim. O konudan devam edelim.

astek055

Çalışkan üye
Yasaklı üye
15 Mar 2017
626
427
63
31
Merhaba arkadaşlar. Vodafone Smart Style 7 Brick sorunu için aşağıdaki işlemleri sırası ile yaptığınız takdirde sorun çözülmüş olacaktır.
Öncelikle gerekenler :

Qcom Phone Download Tools aracı ve cihaza uyumlu olan dosyası.
  1. Bilgisayarınıza android usb sürücüsünü .(sürücüler yüklü ise bu adımı atlaya bilirsiniz)
  2. Şimdi sıra Qcom Phone Download Tools'u ve rar dosyasından çıkartalım.
  3. Şimdi çıkarmış olduğumuz dosya içerisinden GN_Qcom_Download_tools.exe dosyasını açıyoruz ve dilini ingilizceye çeviriyoruz.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

4. UpDataType yazan yerden Save UPrpduction Data'yı seciyoruz.

5. Daha sonra üç noktaya tıklayarak indirmiş olduğumuz VDF600 firimware dosyasını seçiyoruz.

6. Start Download diyip cihazımızı bilgisayarıma USB kablo ile bağlatısını yapıyoruz. ( Telefonun kapalı olduğundan emin olun)
  7. Cihazımız bilgisayarımıza bağlandıktan sonra dosya yükleme işlemi otomatik olarak başlayacaktır.
  8. Yükleme işlemi tamamlandığından cihazımızı bilgisayarımızdan başarılı bir şekilde çıkarta biliriz.
NOT.: Bu işlemleri yaparken bataryamızın min. %70 şarjı olmasına dikkat edelim.

Unutmayınız.
Buradaki işlemler yapılırken yanlış işlem yapıldığı takdirde cihazınızda zarar oluşabilir ve Cihazda oluşacak zarardan
ve sorumlu değilimdir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

adminci

Yeni üye
Yasaklı üye
18 Mar 2018
1
0
1
45
Bende yalnış boot.img yüklediğimden recovery moda giremiyorum qfilden rom atmak istedim ama sadece patch0.xml dosyasını bulamadığından atamıyorum patch0.xml dosyasını nereden bulabilirim kamera ve wi-fi çalışmıyor yada başka bir yolu varmı bu vodafone smart style 7 vfd 600 için bir yöntem silivriserdar yardımlarını bekliyorum saygılar

mozdemir

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
10 Haz 2017
22
4
3
54
Selam arkadaşlar. VFD600 qfill romuna ihtiyacım var teelfonum brick oldu. sanırsam burada varmış çözümü

• Beğen
Tepkiler: astek055

hussam

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Tem 2018
22
10
3
44
Kopyala yapıştır yaptığın belli. Verdiğin firmware içerisinde XML uzantılı dosya yok. Firmware seçeceksin demişsin ama orada seçilecek dosya XML dosyası. Biraz daha dikkatli olsak iyi olur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: kfkdjdjd

coban32

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2017
759
347
63
41
Kopyala yapıştır yaptığın belli. Verdiğin firmware içerisinde XML uzantılı dosya yok. Firmware seçeceksin demişsin ama orada seçilecek dosya XML dosyası. Biraz daha dikkatli olsak iyi olur.
Şuan dosyayı indiriyorum normalde qfil romların içinden gerekli olan xml dosyaları çıkar belki eksiktir kontrol edicem. Astekin anlatımı kopyala yapıştır olabilir ama yanlış değil firmware dosyasını seçiyoruzdan kasıt o xml ve firehorse dosyalarıdır.

hussam

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Tem 2018
22
10
3
44
Şuan dosyayı indiriyorum normalde qfil romların içinden gerekli olan xml dosyaları çıkar belki eksiktir kontrol edicem. Astekin anlatımı kopyala yapıştır olabilir ama yanlış değil firmware dosyasını seçiyoruzdan kasıt o xml ve firehorse dosyalarıdır.

O dosyalar yok. Belli ki denenmeden verilmiş.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com

Konu kopyala yapıştır olsa ne olur olmasa ne olur?
Bunu anlayabilmiş değilim.
İnsanlar burada sorun yaşayanlara faydalı olmak için uğraşıyorlar ama yine de yaranamıyorlar.
Bilmiyorsanız veya okuduğunuzu/gördüğünüzü anlamıyorsanız, saçmalamadan önce yardım istemeniz sizin için daha faydalı olacaktır.
Öncelikle burada paylaşılan yazılımı QFIL ile değil, ile yükleyeceksiniz.
Ekran alıntısına tekrar bakarsanız, program sizden XML dosyasını istemiyor.
SoftPath yani Yazılım Paketi'ni gösterin diyor.