Stock Rom Vodafone Smart Ultra 6 Root'lu 6.0.1 Yazılım

Meta başlık: Vodafone Smart Ultra 6 Root'lu 6.0.1 Yazılım

Meta açıklama: Vodafone Smart Ultra 6 Root'lu 6.0.1 Yazılım

Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Elimde yazılım var. Ama daha hiç yükleme ihtiyacı duymadım. Zannediyorum update.zip olarak sd karttan yükleniyor.

• Beğen
Tepkiler: meguvenc

ebircan35

Aktif üye
Yasaklı üye
6 Şub 2017
170
191
43
44
Benim test etme imkanım oldu .

Buna göre indirdiğimiz Zip dosyasını unzip ettikten sonra iki adet zipli dosya daha çıkıyor.

1)ROM 6.0.1.zip
2)UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip

Bu iki dosyası temiz formatlanmış sd karta kopyalayın.

Telefon kapatınız.Sonra Ses Açma + Power Tuşu Basınız. Recovery açılır.

ROM 6.0.1.zip Flashlamaya çalıştığımızda hata vermektedir.

Bu hatanın nedeni : Yukarıdaki iki dosya ancak Custom recovery'den flashlanabilir. Stock recoveryden hata alırız. Bakınız alttaki resimdeki kırmızı kutu ile işaretlemiştir.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Stock Rom:

Linkten indirdiğiniz Stock Romu stock recovery ile flashlanabilir. Turuncu renkle işaretli kutuda sorunsuz flashlandığı görülür.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Uğraşın için teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: Takunya

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Bu konuyu benim açmamda ki sebep, stock rom yayınlamak değildi. Bu cihazın root yapılabilmesi için gerekli custom rom yayınlamaktı. Denemeye pek fırsatım olmadığı için, detaylı açıklama yapamadım.

ebircan35

Aktif üye
Yasaklı üye
6 Şub 2017
170
191
43
44
Bu konuyu benim açmamda ki sebep, stock rom yayınlamak değildi. Bu cihazın root yapılabilmesi için gerekli custom rom yayınlamaktı. Denemeye pek fırsatım olmadığı için, detaylı açıklama yapamadım.

Orjinal 5.1.1 KingoRoot ile root yapılabiliyor. Bu ekteki firmware işi baya uzun. İlk önce KingoRoot ile root istiyor. Sonra Flashify ile twrp yi flashlıyorsun. Sonra Twrp ile açıp romu Flashlıyorsun. Biraz dolanbaçlı. Veya yine Rootladıktan sonra Fastboot moda alıp devam etmen lazım. ;)

eraycan05

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Eyl 2017
3
2
3
28
Selamun Aleyküm arkadaşlar burdaki stock romu flashladım ama 6.0.1 roomlu versiyonu lazım şuan bunu nasıl yüklemem gerekiyor tam bilmiyorum yardımcı olur musunuz?

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
eyvallah vermişsiniz sağolun ama room yükleme gibi sistemli işleri beceremen bir birey olarak nasıl kurulduğunu soruyorum işte :D

Anladım. Ama rootlu 6.1 arıyorum diye sormuşsunuz da. Bir şeyi bilmemeniz ayıp değil, araştırıp öğrenebiliyor insan. 5. ve 6. mesajlarda yükleme ile ilgili bilgi verilmiş gibi görüyorum. Çok basittir, mutlaka yapacaksınızdır.

roman66

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Nis 2017
19
14
3
58
Turke olmadigina gore kusura bakmayin.. ilk once kastom recoveri kurulur ve sonra yukardaki root dosya yulkeniyor

This is my build of Dees-Troy's (TWRP) 3.0.2-0 for Vodafone Smart Ultra 6.

Do not mirror my builds! Please post a link to instead.

md5:3e66436321b08e4104657e3560961bcd

(TWRP flashable)
md5:e49bed24c5087946d29fa7a05167aa3e

Do not use this recovery to flash official updates from ZTE website! You need to repack them for custom recovery or use the stock recovery to install.

How to install:
1. Root your Android ( Windows and are reported to work)
2. Download TWRP recovery image, rename it to recovery.img and copy it to the root of your internal sdcard
3. Execute following two commands in 'adb shell'/ (make sure not to typo!)

su
dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/recovery

4. Boot into TWRP recovery using volume up + power key combination or 'adb reboot recovery'

How to update:
If you already have TWRP installed, you can use a flashable zip to update it.
1. Download TWRP flashable zip and copy it to your sdcard
2. Install the zip in TWRP
3. Reboot recovery

How to restore stock recovery?
1. Download TWRP flashable zip that matches your stock firmware version from and copy it to your sdcard
2. Install the zip in TWRP
2. Reboot recovery
Iste bu kadar.!

• Beğen
Tepkiler: rakibim007

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404