Stock Rom Vodafone Smart Ultra 6 Root'lu 6.0.1 Yazılım

Meta başlık: Vodafone Smart Ultra 6 Root'lu 6.0.1 Yazılım

Meta açıklama: Vodafone Smart Ultra 6 Root'lu 6.0.1 Yazılım

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Daha öncede yazdığım gibi. Gönderdim. Garantisi bittiği için 907 lira cihaz değişim bedeli istediler.
Cihazın yazılım sorunu var. Ve anlamadığım için beceremiyorum. Nasıl yapacağım konusunda buradaki üstadlardan yardım beklemekten başka çarem yok
Anladım benim elimde var ama işte müsait olamıyorum. Müsait bir zamanda upload edeceğim söz. Siz konuyu takip edin.

Edit = bulunan sitede yazılımı var.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: meguvenc

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Kingoroot ile 6.0.1 i rootlayip cwm / twrp kursam daha sonra bu dosya ile rootlasam olur mu ?
Bir de upload edeceginiz linkle stock recovery rootlanabiliyo mu ?
Cihazınıza zaten twrp ve cwm kurduğunuz zaman konuda bulunan yazılımı yüklerseniz cihazınız root olur. Ben android 6.0.1 sürümünde King root, Kingo root v.b araçlar ile root edemedim.

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Twrp yada cwm rootsuz yuklenebiliyor mu ?
Her cihazın ayrı güvenlik duvarı vardır. Bu güvenlik duvarı firma tarafından konur onun için bu cihazda hiç denemedim. Belki bootloader kilidini açıp yükleme denenebilir. Ben deneme yapmadım onun için birşey diyemeyeceğim. Şimdi bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Bootloader kilidini açmak için.

USB hata ayıklama açın.
Cihazı pc'ye usb kablo ile bağlayın.
cmd ekranından

adb reboot bootloader enter
fastboot oem unlock-go enter

Stonex827

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 May 2018
7
0
1
33
Her cihazın ayrı güvenlik duvarı vardır. Bu güvenlik duvarı firma tarafından konur onun için bu cihazda hiç denemedim. Belki bootloader kilidini açıp yükleme denenebilir. Ben deneme yapmadım onun için birşey diyemeyeceğim. Şimdi bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve mobilkulup sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

USB hata ayıklama açın.
cmd ekranından

Bunlari cmd ye mi yazacagim ?
Bir de bunu yaptiktan sonra nasil yukleyebilirim ?

Stonex827

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 May 2018
7
0
1
33

USB hata ayıklama açın.
cmd ekranından

Arkadasimla telefona twrp kurmayi denedik ama waiting for device hatasi aldik usb driverlari guncelledim ama hala ayni hata ne yapabilirim ?

rakibim007

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 May 2019
2
0
1
28
Acil yardım kardeş. Paylaştığın link kapanmış. Telefonumun ayarlar kısmına giremiyordum. Format attım. Ama bu seferde telefon hiç açılamıyor.
Büyük ihtimalle telefonumun yazılımında hata oluştu. Yani yazılımının yeniden yüklenmesi gerekiyor.
Çünkü; format attıktan sonra telefon açılmıyor. ve arka arkaya "call+Messenger durdu", "FM Radyo durdu", "com.android.setting durdu", google Play durdu" diye ekrana ikazlar çıkıyor ama telefon açılmıyor.
Bu konuda yardımcı olabilir misin;?

Yokmu yardımcı olacak br Allah'ın kulu.....
Merhabalar 2019'da bu durumu yaşadım ben de. Google'da "com.android.settings durdu" cümlesi için hiçbir sonuç çıkmıyordu cidden. Paylaşımda ara yorumlarda 5.1.1 linki verilmiş ( ). Onu indirip SD kartıma attım ve apply from sd card diyerek indirdiğim zip dosyasını seçtim. Kurulumu tamamladı reboot ettim "uygulamalar optimize ediliyor" diyerekten açılış ekranında sınırsız olarak yükleme yuvarlağı döndü telefon açılıp açılıp kapandı. Tekrardan ses açma ve güç tuşuna basarak şu ekrana geldim:

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

önce "wipe cache partition" sonra ise "wipe data factory reset" dedim sonrasında reboot system now'a bastığımda telefon sapasağlam açıldı. Artık ilk günkü gibi kullanıyorum. Eğer hâlâ bu telefona sahip olup bu sorunu yaşayan olursa ve bilmiyorsa diye anlattım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhabalar 2019'da bu durumu yaşadım ben de. Google'da "com.android.settings durdu" cümlesi için hiçbir sonuç çıkmıyordu cidden. Paylaşımda ara yorumlarda 5.1.1 linki verilmiş ( ). Onu indirip SD kartıma attım ve apply from sd card diyerek indirdiğim zip dosyasını seçtim. Kurulumu tamamladı reboot ettim "uygulamalar optimize ediliyor" diyerekten açılış ekranında sınırsız olarak yükleme yuvarlağı döndü telefon açılıp açılıp kapandı. Tekrardan ses açma ve güç tuşuna basarak şu ekrana geldim:

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

önce "wipe cache partition" sonra ise "wipe data factory reset" dedim sonrasında reboot system now'a bastığımda telefon sapasağlam açıldı. Artık ilk günkü gibi kullanıyorum. Eğer hâlâ bu telefona sahip olup bu sorunu yaşayan olursa ve bilmiyorsa diye anlattım :)

:tsk:

M.A.E

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2019
2
0
1
23
Benim test etme imkanım oldu .

Buna göre indirdiğimiz Zip dosyasını unzip ettikten sonra iki adet zipli dosya daha çıkıyor.

1)ROM 6.0.1.zip
2)UPDATE-SuperSU-v2.76-20160630161323.zip

Bu iki dosyası temiz formatlanmış sd karta kopyalayın.

Telefon kapatınız.Sonra Ses Açma + Power Tuşu Basınız. Recovery açılır.

ROM 6.0.1.zip Flashlamaya çalıştığımızda hata vermektedir.

Bu hatanın nedeni : Yukarıdaki iki dosya ancak Custom recovery'den flashlanabilir. Stock recoveryden hata alırız. Bakınız alttaki resimdeki kırmızı kutu ile işaretlemiştir.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Stock Rom:

Linkten indirdiğiniz Stock Romu stock recovery ile flashlanabilir. Turuncu renkle işaretli kutuda sorunsuz flashlandığı görülür.
linkleri tekrar atabilirmisiniz

xberatx12121212

Üye
Kayıtlı üye
9 Ağu 2017
97
35
18
25
İndirmeye çalıştığınız dosya artık erişilebilir değil.
Bu sebeplerden kaynaklanıyor olabilir:
Dosya Hizmet ve Kabul Edilebilir Kullanım koşullarına uygun olmadığı için silindi.
Geçersiz URL - erişmek istediğiniz bağlantı geçerli değil
Dosya kullanıcı tarafından silindi.

hocam link bozuk acil yardım