Vodafone Smart Ultra 6 VF-995N Format Sorunu

birisimsiz

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Haz 2019
3
0
1
57
Merhaba, Vodafone Smart 6 Ultra telefonumun uygulamaları kapatıyor, şarj kullanım süresi kısaldığı için pilini değiştirttim. Yeni takılan pilde de şarj süresi kısa kaldığını görünce hem yazılım üzerinden hemde kapalı iken tuşlardan format attım. Format sonrası telefon kurulum sayfası açılıyor, bağlantılar kontrol ediliyor 2 dakika sürer yazısı geçiyor. Yazılımlar güncellemeleri sayfasında "yazılımlar denetleniyor" diyor ve orada kalıyor? en son 10 saate yakın kaldı ilerleme yok? Nedendir, Ne yapmam konusunda yardımcı olabilir misiniz? teşekkürler

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bu sırada cihazınız internete bağlı oluyor mu?
Şayet öyle ise cihazınız internete bağlamadan kurulum yapmayı deneyebilirsiniz.
Bir de bu aşamada, cihazınızda hafıza kartı varsa mutlaka çıkartınız ve cihazınızın bilgisayarınız ile bağlantısını mutlaka kesiniz.

• Beğen
Tepkiler: birisimsiz

birisimsiz

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Haz 2019
3
0
1
57
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Cihazı servise verdim(kendi servisi değil samsung, İphone servisi) cihazı açmak için benden google mail şifremi istediler? anlamadım. Cihazı teslim ederken yukarıda anlattığım gibi "güncelleme kontrol ediliyor"da takılıydı. O akşam kaldı ertesi gün gittiğimde . Cihazınıza virüs girmiş, yazılım falan attık fakat kurtarmadı çok uğraştık, bundan iflah olmaz dediler telefonu geri teslim ettiler. Aldığımda ekranda garip cin/japon? bir program vardı yazılar falan moralim bozuldu. Bu arad telefon kapanmıyordu (hala kapanmıyor) bir kez daha format atıyım dedim baktım ki cihaza team win recovery project yüklemişler oradan format atmışlar. Neyse bende oradan yeniden formatladım ilk urulum ekranına döndürdüm fakat cihaz ne wifi nede sim ile iletişim kuruyor? İlginc bir hal adı durum buradan ne yapılır araştıracağım artık.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Merhaba ilginiz için teşekkür ederim. Cihazı servise verdim(kendi servisi değil samsung, İphone servisi) cihazı açmak için benden google mail şifremi istediler? anlamadım. Cihazı teslim ederken yukarıda anlattığım gibi "güncelleme kontrol ediliyor"da takılıydı. O akşam kaldı ertesi gün gittiğimde . Cihazınıza virüs girmiş, yazılım falan attık fakat kurtarmadı çok uğraştık, bundan iflah olmaz dediler telefonu geri teslim ettiler. Aldığımda ekranda garip cin/japon? bir program vardı yazılar falan moralim bozuldu. Bu arad telefon kapanmıyordu (hala kapanmıyor) bir kez daha format atıyım dedim baktım ki cihaza team win recovery project yüklemişler oradan format atmışlar. Neyse bende oradan yeniden formatladım ilk urulum ekranına döndürdüm fakat cihaz ne wifi nede sim ile iletişim kuruyor? İlginc bir hal adı durum buradan ne yapılır araştıracağım artık.

Anladığım kadarıyla siz cihazınızı sıradan bir teknik servise vermişsiniz ve onlarda TWRP ile cihazı kurtarmaya çalışmışlar.
Cihazınızı kendi servisine vermiş olsaydınız, onlar ellerindeki özel araç ve gereçlerle işi hallederlerdi.
Ne yazık ki etraf dükkan açıp raflara bir kaç telefon kılıfı koyduğunda kendini telefon tamircisi zanneden bir sürü insanla dolu.
Bu insanlar, sorunları çözemedikleri gibi, işleri biraz daha karmaşıklaştırıyorlar.
Dikkat etmek lazım.

Cihazınızı TWRP ile formatladığınızda, cihazın içerisinde hiç bir şey kalmaz.
Bu durumda da o cihaza yazılım yüklemesi yapsanız bile, WiFi ve GSM sorunları yaşarsınız.

Size önerim yetkili bir servisle iletişime geçerek cihazı kendilerine göndermenizdir.

birisimsiz

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Haz 2019
3
0
1
57
Aynen belirttiğiniz gibi maalesef. Kapıda kocaman Iphone ve Samsung yetkili servis yazınca pili de değiştirirler diye düşündüm. Ne olduysa zaten pil değişiminden sonra oldu. Daha kötüsü pil de değişmemiş üretim tarihi 2015 ve eski görünüyor (yeni bir ürün değil gibi) günahları boyunlarına biz insanlara güvenmeyi öğrendik fakat ne insanlık kalmış ne de güven... 120 TL pile verdim (pil kısa süre sonra değişmesi gerekecek), üzerine servis ücreti binecek (ne kadar isterler bilmiyorum) yani harcanacak para cihazı kurtarmaya değer mi terettüt içindeyim. Servisten bir fiyat alıp düşünmekte fayda var. Çok teşekkür ederim, sağ olun.

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Aynen belirttiğiniz gibi maalesef. Kapıda kocaman Iphone ve Samsung yetkili servis yazınca pili de değiştirirler diye düşündüm. Ne olduysa zaten pil değişiminden sonra oldu. Daha kötüsü pil de değişmemiş üretim tarihi 2015 ve eski görünüyor (yeni bir ürün değil gibi) günahları boyunlarına biz insanlara güvenmeyi öğrendik fakat ne insanlık kalmış ne de güven... 120 TL pile verdim (pil kısa süre sonra değişmesi gerekecek), üzerine servis ücreti binecek (ne kadar isterler bilmiyorum) yani harcanacak para cihazı kurtarmaya değer mi terettüt içindeyim. Servisten bir fiyat alıp düşünmekte fayda var. Çok teşekkür ederim, sağ olun.

:rica:

• Beğen
Tepkiler: birisimsiz