Çözüldü Windows Phone 8.1 Yazılım Yükleme Yöntemi

• Konbuyu başlatan symbazz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 5
  • Görüntüleme 4K
 Yazdır

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Windows Phone 8.1 Yazılım Yükleme Yöntemi
  • Uyarı!
Telefonunuzdan Ayarlar -> Yedekleme -> bölümünden Uygulamalar+Ayarlar -> Şimdi yedekle yapmayı unutmayın.

Hafıza kartı desteği olan cihazlarda işlem sırasında hata almamak için hafıza kartını mutlaka çıkaralım.

Bilgisayarınızda Windows 7 ve üzeri yüklü işletim sistemi olmalı.(XP desteklemez)

• Bilgilendirme:
Yanlış yapılacak işlemlerin ve buna bağlı kaynaklanan problemlerin sorumluluğunun tamamen kendinize ait olduğunu lütfen unutmayın.

Yapmanız gereken; cihazın orj flash dosyalarını inrdirdikten sonra flash dosyalarını ‘rom’ adlı dosyanın içine yapıştırın.

Daha iyi anlayabilmeniz için Nasıl yapılır ? ve Nasıl yüklenir ? şeklinde 2 ayrı video ile anlattım.

Nasıl yapılır ?

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Nasıl yüklenir ?

İşleme başlamadan karşılaşabileceğiniz problemlerin çözümlerini anlatacağım ve eğer usb driver gibi sorun yoksa direkt yükleme işlemine geçebilirsiniz.

Windows 7 8/8.1 ve 10 işletim sistemli PC’ler üzerinde denenmiştir. Özellikle Windows 7 kullanıcıları USB Driver Qualcomm MSM Device hatası ile karşı karşıya gelebilirsiniz.

Çözüm:

Qualcomm MSM Devive dosyanın içerisinde Güvenlik sertifikası ”qcusbtest” çalıştırıyoruz ve ”Setifika Yükle…” tıklıyoruz -> ileri daha sonra
”Tüm sertifikaları aşağıdaki depolama alanına yerleştir” işaretliyoruz ve Gözat a tıklıyoruz açılan sayfada aşağıdakileri seçin ve tamamlayın. Bu işlemi 2 kere yapacaksınız sırasıyla.
Sertifikayı yerleştirin.

• 1- “Güvenilen Kök Sertifika Yetkilileri”
  • 2- “Güvenilir yayımcılar”
Bitmedi… Devam… CMD ‘yi YÖNECİ OLARAK ÇALIŞTIRIYORUZ ve aşağıdaki komutları giriyoruz.

cd C:\Users\Bilgisayar kullanıcı adı\Desktop\Qualcomm MSM Devive\Drivers

Ör: cd C:\Users\Technical-Service\Desktop\Qualcomm MSM Devive\Drivers

devam ediyoruz ve asağıdaki komutları tek tek ve ayrı ayrı sırasıyla yazıyoruz enter’e basıyoruz ” YÜKLE veya YÜKLEME uyarısı verirse YİNEDE YÜKLE” tıklayıp devam ediyoruz.

———–Komutlar———–
  • 1- PnPUtil -i -a msmdm.inf
  • 2- PnPUtil -i -a qcmdm.inf
  • 3- PnPUtil -i -a qcser.inf
işlem tamanlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Daha iyi anlamanız için aşağıdaki videoyu izleyin.

Alternatif Çözüm 2:

Aygıt Yönetici > Qualcomm MSM Device > Sağ tıklayın > Sürücü yazılımını güncelleştirin ve > Sürücü yazılımı için bilgisayarımı tara seçtikten sonra Driver1-2-3 dosyasını seçip yüklüyoruz. Daha iyi anlayabilmeniz için aşağıdaki videoyu izleyin.

Aşağıdaki görselde de görüldüğü üzere Windows 8.1 ve 10 işletim sistemli PC kullanıcıları farklı USB Driver hatası ile karşılaşabilirsiniz.

Driver dosyalarını tek bir dosya içinde topladım ve aşağıdaki USB Driver hatası ile karşılaşırsanız yukarıdaki adımları uygulayabilirsiniz

Eğer daha önce cihazınızı Nokia Software Updater for Retail veya Windows Device Recovery Tool ile yazılım yüklediyseniz zamandan ve veriden tasarruf yapabilirsiniz. Yani cihazınıza uygun yazılım dosyalarını tekrar indirmenize gerek yok.

Nasıl mı ?

Aşağıdaki dosya konumlarını takip ederek cihazınızın için indirmiş olduğunuz yazılım dosyalarına ulaşabilirsiniz.
  • Nokia Software Updater for Retail->C:\ProgramData\Nokia\Packages\Products\-> rm-???
  • Windows Device Recovery Tool->C:\ProgramData\Microsoft\Packages\Products\-> rm-???
Yukarıdaki dosyaları görebilmeniz için klasör seçeneklerinden ”Gizli Dosyaları Göster” seçeneği aktif olmalı.

Ya da Navifirm ile cihazınıza uygun yazılım dosyalarını indirebilirsiniz.

Nasıl mı ?

Daha iyi anlayabilmeniz için videoyu izleyiniz.

Alıntı

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: silivriserdar

deneme0006

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 May 2017
2
1
3
32
Kaynak belirtmeden nasıl alıntı olabiliyor. Makalenin kaynağı benim ve yukarıdaki koyayı yazan arkadaşımız benimle iletişime geçebilir mi ? Ya da kısa yolsa alıntıya kaynak olarak adresini yazabilir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

symbazz

Çalışkan üye
Yasaklı üye
25 Ara 2016
3,806
2,404
163
54
Kaynak yazıldı. Aslında alıntı yazısının yanında vardı ama link kabul etmedi herhalde.

• Beğen
Tepkiler: deneme0006