Çözüldü Xiaomi Bootloader Kilidini Açmak

silivriserdar

Çalışkan üye
Yasaklı üye
23 Ara 2016
4,452
3,505
163
40
Merhaba Arkadaşlar Xiaomi Cihazlarında Bootloader Kilidinin Nasıl Açılacağını Bu Konumuzda Anlatacağım. Bu İşlem tüm xiaomi cihazları için geçerlidir. Bu İşlem cihazınızı garanti dışı bırakır. Bu işlemin amacı cihazınıza twrp veya custom rom kurmak. Cihaz üzerindeki yazılım ile oynamak bir nevi, genelde geliştiriciler içindir. Bu işlemlerde tüm verileriniz silinecektir. Yedeklemelerinizi yapın ve bildiğiniz mi hesabı şifresi ile devam edin. Gmail hesabından çıkış yapabilirsiniz. Hesapların şifrelerini mutlaka bilmelisiniz.
Yaptığınız İşlemlerden Tamamen Siz Sorumlusunuz. Oluşabilecek Sorunlardan Ben Ve Sorumlu Değildir.

Başlayalım
1. İlk önce bulunan siteye girin ve en üst solda bulunan kaydol veya sign up tıklayın. Mail adresinizi ile kayıt oluşturun.
2. Sonra ki siteye giriniz. Ve oradan Açılan Ekrandan Unlock Now Butonuna Basınız.
Gelen Ekrandan Mi Hesabınıza Giriş Yapınız.
Arkasından Açılan Bölümden Adınızı, Numaranızı, ve bootloader kilidini neden açmak istediğinizi yazınız. Açılan sayfadaki neden Bootloader kilidini açmak istiyorsunuz bölümüne Çince 请批准我的请求开锁 yazarak Lütfen Bootloader kilidini açmak isteğimi kabul edin demiş oluyorsunuz. Son olarakta hizmet şartlarını kabul etmek için aşağıdaki kutucuğa tik koyun.
Ve devam edin gelen sayfada sizin telefonunuza SMS aracılığıyla kod gelecek bu kodu boşluğa girin ve devam edin. İşlemleri Tamamlandıktan Sonra Apply Now Butonuna Basınız.
Bu İşlemden Sonra 10 Gün İçinde Size Açıldığına Dair Bir Sms Alacaksınız.
Kendi Mi hesabınızla giriş yapın unutmayın hesap bilgileri doğru ve telefondaki hesapla aynı olmalıdır.

Bootloader Kilidi Açılma Onaylandıktan Sonra Yapılacak Bölüm
3. Programını İndirin. İnen Zip Dosyasını Cıkartınız. Açılan Ekranda Gelen Uyarıyı Kabul Ediniz Ve Tekrardan Mı Hesabınız İle Giriş Yapınız.
4. Sonra ayarlara girip Geliştirici Seçeneklerini aktif edin. Nasıl aktif edeceğinizi bilmiyorsanız ayarlar cihaz hakkında derleme numarasına 7 kez üst üste tıklayın ve geri gelerek Geliştirici seçeneklerine girip oem kilidini usb hata ayıklama açın.

5. Cihazınızı Kapatınız.
Ses Kısma + Güç Tuşuna Basarak Bootloader Modunda Cihazı Yeniden Baslatınız.
Mı Unlock Programı Cihazı Okuduğunda Unlock Tuşuna Basınız.
İşlem Tamamlandıktan Sonra Cihazı Yeniden Başlatabilirsiniz.
Bootloader Kilidiniz Açılmış Olacaktır.

İşlemleri doğru yaparsanız bir sıkıntı olmadan cihazınızın kilidini açarsınız.
Geliştirici Seçenekleri Açma Resimli Anlatımı

Görseli görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: braveturks

Sklvz52

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Şub 2018
1
0
1
47
Selamun akeyküm.Öncelikle şunu belirteyim cihazım xiaomi mi note 3 cihazın bootloader kilidini kaldırmak istiyorum herşeyi yapıyorum olmuyor. Sizin dediğinizi harfi harfine yapıyorum ama unlock proğramında oturum açıyorum açılıyor ama unlock işlemlerine gelince kullanıcı adı yanlıştır diye uyarı alıyorum hatta hesap ismini değiştiriyorum oda olmuyor bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
Selamun akeyküm.Öncelikle şunu belirteyim cihazım xiaomi mi note 3 cihazın bootloader kilidini kaldırmak istiyorum herşeyi yapıyorum olmuyor. Sizin dediğinizi harfi harfine yapıyorum ama unlock proğramında oturum açıyorum açılıyor ama unlock işlemlerine gelince kullanıcı adı yanlıştır diye uyarı alıyorum hatta hesap ismini değiştiriyorum oda olmuyor bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz
Telefonda ve unlock bootloader programımda aynı kullanıcı adı ile oturum açmanız gerekli.

• Beğen
Tepkiler: silivriserdar

jumyaz

Aktif üye
Yasaklı üye
14 Ocak 2017
141
104
43
46
Fabrika kilitli bootloader ile cihazların listesi:
Kasım 2015'ten günümüze tüm modeller.
- Redmi 3,
- Redmi Note 3,
- Mi4s ve on, daha yeni modellerle başlıyor.....
******************************************************************************************************************
bootloader fabrika kilidi olmayan cihazların bir listesi, ancak aynı zamanda bloke olabilir:
Bu aygıtların yanlışlıkla / zorunlu flaş sonucu bootware engelleyen resmi firmware
- Mi Note Pro
- Mi Pad 2
- Mi4c
*******************************************************************************************************************
"Bir uygulamanın kilidini açma veya gönderme ile ilgili olası sorunlar nelerdir?"
- Bir başvuru gönderirken, Çince metin ile bir pencere atladı veya SMS gelmiyor

Bu uyarıyı atlamak için VPN kullanmalısınız (china)
******************************************************************************************************************
-Mi Unlock'u çalıştırdığımda "Not connected to Mi Phone"
mesajını alırım - fastboot (adb) için sürücü yok (veya değil)
-Your device isn't supported by Mi Unlock
izin ve "iptal" izni olmadan gösterilir (özellikle, bu tür "geri bildirim" 2016 sonbaharında ve Şubat 2017'de xiaomi sunucusundaki hatalar nedeniyle).
*******************************************************************************************************************
- Yeşil düğme aktif değil
- Büyük olasılıkla tarayıcı açılır pencerelerinizde yasaklanmıştır, etkinleştirilmelidir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

kartal0110

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Mar 2020
4
0
1
38
Daha önce kilit açılmaya çalışılıp 2 ay süre veren hesaptan mail atsam olur mu?