Çözüldü Xiaomi Mi 10 (umi) IMEI Repair - Detaylı Anlatım - Mobil Kulüp'e Özel

Meta başlık: Xiaomi Mi 10 (umi) IMEI Repair - Detaylı Anlatım - Mobil Kulüp'e Özel

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10 (umi) IMEI Repair - Detaylı Anlatım - Mobil Kulüp'e Özel

Yazdır

kokarca

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2021
1
0
1
42
Merhaba
Buradaki yazışmalardan anladığım kadarıyla mi 10 ultrada çift sim aktif olabiliyor mu yani?

Moderatör tarafında düzenlendi:

JinKazama

Üye
Kayıtlı üye
26 Tem 2019
134
10
18
38
bu işlemleri miui 12.5 sürümünde deneyen oldumu sorun cıkartırmı india surumu kullanıyorum ben

hamadwattoo

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Kas 2021
3
0
1
25
hello sir have done all steps 100% right but my imei 2 still not showing and sim card not working i tried in china eu rom it shows sim card but no retwork or signle what i have to do suggest me sir

babareis

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2020
4
3
3
48
Öncelikle cihazınıza Hindistan yazılımı yükleyiniz.
Ardında konudaki gibi IMEI Repair işlemleri yapabilirsiniz.

Güzel kardeşim merak ettiğim bir husus var, kafam karıştı cevap verirsen memnun olurum. Bende yurtiçi mi 10 (umi) var (8/256) faturalı. çift sim tepsi siparişi verdim. Eu roma geçtim imei çift görünüyor. Bu işlemler ile Sim 1 imeisi orjinal kalacak, sadece sim 2 repair olacak ve çift sim kullanabileceğim doğru mu?

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Güzel kardeşim merak ettiğim bir husus var, kafam karıştı cevap verirsen memnun olurum. Bende yurtiçi mi 10 (umi) var (8/256) faturalı. çift sim tepsi siparişi verdim. Eu roma geçtim imei çift görünüyor. Bu işlemler ile Sim 1 imeisi orjinal kalacak, sadece sim 2 repair olacak ve çift sim kullanabileceğim doğru mu?
Merhabalar,
Söz konusu telefon ve yeni nesil xiaomi telefonlarda bildiğim kadarıyla tek sim repair işlemi yapılıyor.
Yani, yapılan repair işleminde sim1 imei siliyor ve sadece sim2'ye imei yazılabiliyor.
Siz yazılımsal olarak cihazı çift sim gibi yapmış olabilirsiniz; ancak bu işlemle imei tamir ettiğinizde sim1 (yani sizin orijinal imei silinecek) ve sim2'ye yazdığınız imei aktif olacak.
Sonrasında geri dönüşü olur mu bilemiyorum. Telefoncu arkadaşlar yardımcı olabilir bu konuda.

babareis

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2020
4
3
3
48
Merhabalar,
Söz konusu telefon ve yeni nesil xiaomi telefonlarda bildiğim kadarıyla tek sim repair işlemi yapılıyor.
Yani, yapılan repair işleminde sim1 imei siliyor ve sadece sim2'ye imei yazılabiliyor.
Siz yazılımsal olarak cihazı çift sim gibi yapmış olabilirsiniz; ancak bu işlemle imei tamir ettiğinizde sim1 (yani sizin orijinal imei silinecek) ve sim2'ye yazdığınız imei aktif olacak.
Sonrasında geri dönüşü olur mu bilemiyorum. Telefoncu arkadaşlar yardımcı olabilir bu konuda.
Merhaba.
Yardımcı olmaya çalışmışsınız bunun için teşekkür ederim. Maalesef verdiğiniz bilgi yanlış. Bahsettiğiniz yeni nesil cihazlardaki RSI kilitleri hakkında bilgim var. Buradan cevap gelmeyince farklı bir yerdeki işlemleri yaptığımda, Yurtiçi garantili cihazın sim 1 imei silinmeden sim 2 ye imei repair yaparak çift hat kullanmaya başladım. Yani sim 1 orjinal yurtiçi, sim 2 repairli.

• Beğen
Tepkiler: toricelli

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Merhaba.
Yardımcı olmaya çalışmışsınız bunun için teşekkür ederim. Maalesef verdiğiniz bilgi yanlış. Bahsettiğiniz yeni nesil cihazlardaki RSI kilitleri hakkında bilgim var. Buradan cevap gelmeyince farklı bir yerdeki işlemleri yaptığımda, Yurtiçi garantili cihazın sim 1 imei silinmeden sim 2 ye imei repair yaparak çift hat kullanmaya başladım. Yani sim 1 orjinal yurtiçi, sim 2 repairli.
Telefoncu değilim. Sadece bir takım forumlarda okumuştum. Çift sim olarak kullanmanıza sevindim.
Yaptığınız işlemleri detaylandırıp anlatabilirseniz, bu cihazı kullanan diğer arkadaşlarda sıkıntı çekmeden faydalanabilsin.
Kolay gelsin.

babareis

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2020
4
3
3
48
Telefoncu değilim. Sadece bir takım forumlarda okumuştum. Çift sim olarak kullanmanıza sevindim.
Yaptığınız işlemleri detaylandırıp anlatabilirseniz, bu cihazı kullanan diğer arkadaşlarda sıkıntı çekmeden faydalanabilsin.
Kolay gelsin.
Teşekkür ederim. Zamanım olduğunda düzenleme yapıp bilgi vereceğim inşallah.

• Beğen

babareis

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Nis 2020
4
3
3
48
Teşekkür ederim. Zamanım olduğunda düzenleme yapıp bilgi vereceğim inşallah.
Yurtiçi mi 10 (umi) için yaptığım işlemler aşağıdaki videodaki işlemlerdir.

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Yalnız QCN işlemlerini yapmadan benim cihazım çift hatta dönüştü. İleride bir sorun olur mu bilmiyorum. Ben bu işlemleri Miui V11.0.25 ile yapıp şu an V12.5.11 yükledim çift hatta bir şey olmadı.

Kullanılan TGTKEY uygulamasını aşağıdaki siteden indirdim. 2-3 dosyasında virüs çıktı (datalarda) virüstotal a baktım kendim kullanmaya karar verdim. Son karar kullanandır. Uygulama ve sitenin benimle ilgisi yoktur.

Tekrar yazıyorum ben bir risk olarak gördüm ve bu riske girdim. Sorumluluk kabul etmiyorum.

Son düzenleme:
  • Beğen

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
birşey dikkatimi çekti çin modelde imei1 imei2 yeri değişik. yani bu demek oluyor ki factory_nv çin çift sim kullanılırsa. globalde sim2 sim1 e denk geliyor. yani tek hat globalin sim1 i sim2 olmuş oluyor. tek hata böyle repair yapılır herhalde.

ozkaya84

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 May 2020
1
0
1
36
mi10s (Snapdragon 870 - cift sim) icin denedim efs silinmiyor ne yaptiysam. en son factory nv yi attiktan sonra factory imeilerini gordum ama ustune yeni imei QCN atinca bisi degismedi. Son modem dosyasini atinca telefon aciliyor fakat cok isiniyor. (modem dosya uyumsuzlugu olabilir). mi10s icin factory_nv yi hic bir yerde bulamadim. Bu model icin yapabilen varsa ve bana cevap atarsa cok memnun olurum.

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
mi10s (Snapdragon 870 - cift sim) icin denedim efs silinmiyor ne yaptiysam. en son factory nv yi attiktan sonra factory imeilerini gordum ama ustune yeni imei QCN atinca bisi degismedi. Son modem dosyasini atinca telefon aciliyor fakat cok isiniyor. (modem dosya uyumsuzlugu olabilir). mi10s icin factory_nv yi hic bir yerde bulamadim. Bu model icin yapabilen varsa ve bana cevap atarsa cok memnun olurum.
Bu cihazın dosyası ücretlidir. satın alabilirsiniz.

cripple

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Kas 2022
3
0
1
33
Merhaba hocam burdaki işlemleri uyguladım imei1 değişti. Bu doğru bir durum mudur?
Şebeke geliyor 5-10 saniye sonra gidiyor.
Cihaz da eu rom yüklü.( Çift sim görünüyor.)

cripple

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Kas 2022
3
0
1
33
Merhaba hocam uzaktan bağlantı ile destek alabilir miyim?
Konu aktif midir?