Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

OrkunKurumer

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Mar 2021
5
0
1
32
Üstat öncelikle emeğin için teşekkür ederim. Bu konu hiçbir yerde yok. Takıldığım bir sorun var, belkide cihazın sürümü ile alakalıdır "12.0.13.0(QJDEUXM)" Sürüm yüklü ve 23. madde de geçen qcn backup alma kısmında aşağıdaki hatayı alıyorum. Sizce sorun nedendir?

Merhaba bunu nasıl çözdünüz bende burada takıldım da

Moderatör tarafında düzenlendi:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
adb shell
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf8
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf9
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf7
dd if=/dev/block/sdf8 of=/sdcard/sdf10
bu kodlarla yedek aldım .. ama neden aynı bloğun yedekelrini farklı isilerle alıyoruz hepsi sdf 8 :-(

burdaki herşeyi aynen yaptım imei değişti fakat şebeke yok.. qfil ile geri yükleme yaptım..
qcn yedeğimi qpst ile erei yüklemeye çalışırken
Received an invalid command from the phone. hatası alıyorum ne yapmam lazım efs yedeğim var geriyüklüyorum fakat imeiler geri gelmiyor
Bu kodlar @Untouchablee 'a ait. TWRP'den alınan yedeği gerek ben gerekse de geri yükleme yapan arkadaşlar yükleme esnasında hata aldılar. Cihaz kendini resetlemeye başladı.
orjinal qcn yedeği aldıysanız, imei'in yazılı olması; ancak şebekenin gelmemesiyle ilgili olarak,
Bilgisayara kurduğunuz sürücüleri ve qpst programını kaldırıp tekrar geri kurun.
1.mesajdaki görsellerde görünen sürücüyü kurun.
imei'yi SDX55M olan cihaz bölümüne qfil ile yazdırın. (geçen hafta bir arkadaşta da imei'nin yazılı olduğu; ancak şebekenin olmamasıyla ilgili sorunun SDX55M olan telefon bölümüne değil diğer bölüme yazılmasından kaynaklandığını tespit ettik ve sonra düzelttik.
Çözemezseniz yazın, uzaktan çözmeye çalışalım.

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
Bu kodlar @Untouchablee 'a ait. TWRP'den alınan yedeği gerek ben gerekse de geri yükleme yapan arkadaşlar yükleme esnasında hata aldılar. Cihaz kendini resetlemeye başladı.
orjinal qcn yedeği aldıysanız, imei'in yazılı olması; ancak şebekenin gelmemesiyle ilgili olarak,
Bilgisayara kurduğunuz sürücüleri ve qpst programını kaldırıp tekrar geri kurun.
imei'yi SDX55M olan cihaz bölümüne qfil ile yazdırın. (geçen hafta bir arkadaşta da imei'nin yazılı olduğu; ancak şebekenin olmamasıyla ilgili sorunun SDX55M olan telefon bölümüne değil diğer bölüme yazılmasından kaynaklandığını tespit ettik ve sonra düzelttik.
Arkadaşın dediği gibi sdf8 olmuş hepsi kodlar hatalı benim diğer forumdaki paylaşımımı düzenleyip hatalı kodları yazmışlar en kısa zamanda doğru kodları paylaşacağım.

• Beğen
Tepkiler: toricelli

diji67

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Şub 2018
24
5
3
44
işlemler poco f2 pro ile aynı.. nv ram ve modem dosyaları gerekiyor.. şebeke gelmesi için

• Beğen
Tepkiler: Zafermtl

Adnn0606

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 May 2021
5
0
1
43
Uzaktan yardım eder misiniz

Adnn0606

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 May 2021
5
0
1
43
Uzaktan yardım erer misiniz

TUGRA565656

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Şub 2019
9
0
1
34
selamın aleyküm cümleten işlemleri başarılı ile gerçekleştirdim root işlemine kadar fakat root u yüklememe rağmen root cihaza yüklenmiyor ekrana maalesef göremiyorum