Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Sorunu çözdük.
qpst üzerinden qcn yedeği alırken, QCN formatı olduğuna dikkat edelim. XQCN formatıyla yedek alındığında JJA programı çalışmıyor.

• Beğen
Tepkiler: ahvalieza

ahvalieza

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2021
7
3
3
31
@toricelli, Hocam sim kartı takmak şimdi nasip oldu ama şebeke gelmiyor. İlk açıldığında bi geliyor sonra gidiyor sorun ne olabilir?

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
@toricelli, Hocam sim kartı takmak şimdi nasip oldu ama şebeke gelmiyor. İlk açıldığında bi geliyor sonra gidiyor sorun ne olabilir?
Çoğu insan ve bende dahil sim sorunu yaşamadık.
Sim kart eski ise belki ondan yapıyor olabilir. Başka bir kartla deneyip sonucu yazarsan sevinirim.
Onun haricinde twrp'ye girip efs yedeklerini silip, qfil ile qcn'yi tekrar yazabilirsin, yazım sırasında bir hata almadık ama denemekte fayda var.
Yine olmaz ise kendi cihazımın orjinal qcn'sinden işlem yapabiliriz.
Birde ayarlara girip,
telefon hakkında --- tüm özellikler --- dahili depolama (üstüne 3 - 4 defa tıklayınca farklı bir menü açılıyor.) ---açılan menüde telefon bilgileri 2 --- tercih edilen ağ türünde (bende NR/LTE/GSM/WCDMA olarak seçili) bu seçeneği seçerek ne oluyor görelim.
Aldığın sonuçları yazarsan ona göre çözüm yolu düşünelim.

Son düzenleme:

ahvalieza

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2021
7
3
3
31
@toricelli, ama ben son yaptığımız işlemden sonra mi flash ile temiz kurulum yaptım. Bunun şuan yapacağım işleme bir etkisi varmıdır? Herşeye yeniden mi başlamam gerekir.

ahvalieza

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Ara 2021
7
3
3
31
Çoğu insan ve bende dahil sim sorunu yaşamadık.
Sim kart eski ise belki ondan yapıyor olabilir. Başka bir kartla deneyip sonucu yazarsan sevinirim.
Onun haricinde twrp'ye girip efs yedeklerini silip, qfil ile qcn'yi tekrar yazabilirsin, yazım sırasında bir hata almadık ama denemekte fayda var.
Yine olmaz ise kendi cihazımın orjinal qcn'sinden işlem yapabiliriz.
Birde ayarlara girip,
telefon hakkında --- tüm özellikler --- dahili depolama (üstüne 3 - 4 defa tıklayınca farklı bir menü açılıyor.) ---açılan menüde telefon bilgileri 2 --- tercih edilen ağ türünde (bende NR/LTE/GSM/WCDMA olarak seçili) bu seçeneği seçerek ne oluyor görelim.
Aldığın sonuçları yazarsan ona göre çözüm yolu düşünelim.

Dediğiniz gibi 29'dan itibaren yeniden yaptım ve düzeldi teşekkür ederim.

Harici bir sorum olacak bu telefonun sahibi ayda belli zamanlarda yurtdışına çıkıyor ve yurtdışı hattı kullanıyor. Bazı durumlarda çift yurtdışı hattı takma durumu oluyor 1 numaranın imeisini silmiş olmamızın zararı olur mu yoksa onun içinde imei yüklemesi yapmamız mı gerekir ?

• Beğen
Tepkiler: toricelli

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Dediğiniz gibi 29'dan itibaren yeniden yaptım ve düzeldi teşekkür ederim.

Harici bir sorum olacak bu telefonun sahibi ayda belli zamanlarda yurtdışına çıkıyor ve yurtdışı hattı kullanıyor. Bazı durumlarda çift yurtdışı hattı takma durumu oluyor 1 numaranın imeisini silmiş olmamızın zararı olur mu yoksa onun içinde imei yüklemesi yapmamız mı gerekir ?
Malesef yeni nesil xiaomi telefonlara sadece tek sim repair yapılıyor ve repair yapılırken diğer imei siliniyor.
İlerleyen zamanlarda çift sim imei repair yöntemi çıktığında değerlendirmek lazım.
Şu aşamada telefon sadece tek hat ile çalışacak.

• Beğen
Tepkiler: ahvalieza

DEJAVU_HD

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Ara 2020
9
1
3
25
Hocam selamünaleyküm bu arada benim de şuan mi 10t pro cihazım var pek bir bilgim yok yardımcı olur musun

AeroKnight

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2021
10
1
3
25
Android 11 cihaza magisk 23.0 mı kuralım hocam? Cihazın bl kilidi 100 saat sonra açılacak o gelene kadar bilgilendirme alsam sizden güzel olur.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Android 11 cihaza magisk 23.0 mı kuralım hocam? Cihazın bl kilidi 100 saat sonra açılacak o gelene kadar bilgilendirme alsam sizden güzel olur.
Evet son versiyon magisk 23 kurun. İlk mesajda magisk ile ilgili bilgi güncellemesi yaptım.
İşlemlerle ilgili olası bir hata alma durumunuzda, uzaktan bağlantı kurup çözüme kavuşan arkadaşlarla ilgili yaptığım değerlendirmeleri bu konu içinde bulabilirsiniz.
İşlemleri yapmakta sorun yaşarsanız, paylaşım yapın, yardımcı olurum.
Kolay gelsin.

AeroKnight

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2021
10
1
3
25
Evet son versiyon magisk 23 kurun. İlk mesajda magisk ile ilgili bilgi güncellemesi yaptım.
İşlemlerle ilgili olası bir hata alma durumunuzda, uzaktan bağlantı kurup çözüme kavuşan arkadaşlarla ilgili yaptığım değerlendirmeleri bu konu içinde bulabilirsiniz.
İşlemleri yapmakta sorun yaşarsanız, paylaşım yapın, yardımcı olurum.
Kolay gelsin.
Teşekkür ederim usta. Görüşmek üzere.

AeroKnight

Yeni üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2021
10
1
3
25
Hocam bir şey daha soracağım bu işlemleri yaparken sürücü imzalamayı devre dışı bırakmak lazım değil mi? Ben şimdi onu kapatmaya çalışıyorum laptopta da şöyle bir sıkıntım var bios şifreli. Biosa giremediğim için bu özelliği de aktif edemiyorum.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Hocam bir şey daha soracağım bu işlemleri yaparken sürücü imzalamayı devre dışı bırakmak lazım değil mi? Ben şimdi onu kapatmaya çalışıyorum laptopta da şöyle bir sıkıntım var bios şifreli. Biosa giremediğim için bu özelliği de aktif edemiyorum.
Eğer işlemlerde sorun olursa imzalamayı devre dışı bırak işlemini yapmak gerekecek.
EFS bloklarını silme adımına kadar yapacağın işlemler hiçbir şekilde imei silmez.
O yüzden qualcom sürücülerini kurun, magisk kurarak root hakkı alın, diag port açıp aygıt yöneticisinde telefonunun 2 bölümünü görüp sürücüleri kurmayı deneyin.
Sorunsuz kurulum yaparsa sıkıntısız şekilde işlemlere devam edebilirsiniz.
Bir deneyin ve olumsuz olması durumunda uzaktan bağlanıp birlikte çözmeye çalışalım.