Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

sellchuck

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Haz 2021
1
0
1
34
Paylaşım için teşekkür ederim. Emeğine sağlık. EFS silme kodları çalışmadı resim ekte mevcut, bende twrp üzerinden sildim. imei attım şebeke de hiçbir sıkıntı yok. Fakat light sensör ile proximity sensörde sıkıntı var. Her yolu denedim custom kernel, custom romlar. EFS yedeğini geri yükleyip orjinal yazılım yükledim. Hiç bir şekilde çalışmıyorlar. Sizce problem nedir? Çözümü var mı edl mod yazılım haricinde? Eğer edl mod gerekiyorsa xiaomi auth hesabı var mı? Çok teşekkürler. Allah razı olsun.
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Son düzenleme:

msyızgat

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Mar 2021
1
0
1
28
9022 2.1.2 olarak görmüyor bilgisayar 9022 olarak görüyor ama ünlem işareti var portu nasıl düzenleriz şimdiden tesekkürler

Karakan1955

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Kas 2019
1
0
1
40
23-QPST programı ile IMEI numaralarımızın QCN dosya formatında repair işlemi yapacağımız dosyayı alıyoruz. Bunun için öncelikle PHONE bölümünde SDX55M olan portu seçiyoruz. Daha sonra, START CLIENTS --- SOFTWARE DOWNLOAD --- Gelen ekranda BACKUP sekmesi --- xQCN kutusu yanında bulunan BROWSE tuşuna basarak QCN dosyasının kopyalanacağı alanı seçiyoruz. --- dosya formatı olarak otomatik XQCN geliyor, onu kayıt türü bölümünde ".QCN" olarak seçip enter yapıyoruz.
24- START tuşuna basarak yedeğin alınmasını bekliyoruz. İşlem 5 - 10 dk sürüyor. Bittikten sonra STATUS bölümünde Memory Backup Completed yazısını görünce bu programdaki işlemimiz bitiyor ve programı kapatıyoruz.

25- Şimdi elimizde cihazımızın orijinal imeilerinin olduğu QCN dosyası geçti. Bunu da EFS yedeği gibi bir yerlerde saklayınız. Bir aksilik olduğunda tekrar kullanabilirsiniz.
26- Jjaqcnbuilder programına geldik. (indirme bağlantısı altta)
Programı bir klasör içine çıkartın. Yedeğini aldığımız QCN dosyasını adı "jja.qcn" olacak şekilde değiştirip klasör içine atalım. Bilgisayarımızın tarihini 2019 yılına alalım ve programı çalıştıralım.
27- Program çalıştığında telefonumuzun orijinal imeileri görünüyor. Sırasıyla 1'e basıyoruz --- tamir edilerek imei yazılıyor ve enter'e basıyoruz. Program yeni imeili düzenlenmiş QCN dosyası oluşturuyor.

28- Jja programı kapatıyoruz. Telefonu da kapatıyoruz.
29- Ses açma + Güç tuşuna basılı şekilde cihazı açarak TWRP recovery moduna gidiyoruz.
30- Windowa arama kısmından CMD yazıp enter'a basıyoruz ve ADB klasörünün olduğu klasöre gidiyoruz.
31-Geldik EFS bloklarını silmeye,
Sırasıyla,

yaptıktan sonra cihazı kapatıp normal açılmasını sağlıyoruz.

32- Cihaz normal şekilde açıldığında şebekeyi kontrol edin, ŞEBEKE yok ise işlemler başarılı şekilde gerçekleşmiştir. ŞEBEKE var ise bir yerlerde hata yapmışsınız demektir. EFS bloklarını silme işlemini tekrar ederek, bu adımı tekrar kontrol edebilirsiniz.
33- Windows arama bölümünden CMD yazıp enter yapıyoruz. Cihaz bilgisayara bağlı olacak.
34-
komutlarıyla DIAG PORT açıyoruz.
35- QFIL programını çalıştırıyoruz. İlk çalıştırdığımda COM PORTLAR görünmedi. Bu aşamada tekrar 34.adımı uygulayarak DIAG PORT işlemi yaptığımda göründü. Sizde de bu şekilde sorun olursa böyle deneyin.
36- QFIL'de com portlar görününce, ilk başta SDX55M olan telefon bölümü hangi COM'da idiyse o portu seçiyoruz. (Bende com9 idi) Bunun için,
Program içinde SELECT PORT --- SDX55M hangi portumuz idiyse o PORT seçiliyor. Daha sonra,
TOOLS --- QCN BACKUP RESTORE sekmesini seçiyoruz --- QCN FILE PATH bölümüne 27.adımdaki yeni oluşturduğumuz QCN dosyasını tanıtıyoruz. --- ENABLE MULTI-SİM bölüme TIK işareti koyuyoruz ve RESTORE QCN tuşuna basıp ekrandaki işlemleri bekliyoruz.
İşlemler bittiğinde STATUS bölümünde RESTORE SUCCEED yazısını gördüysek REPAIR İŞLEMİ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞ OLUYOR.
Telefonu kapatıp açtığınızda ŞEBEKE'nin geldiğini göreceksiniz.

Telefonunuzu güle güle kullanın.
Bu aşamadan sonra internetten güncel global sürüm indirip miflash programıyla temiz kurulum yaptım. Parmak izi çalışıyor, 4,5g aktif, mi hesabında sorun yok.

NOT:
1-ZETEC'in aşamaları anlatımı, PROGSM'nin EFS silme kodlarıyla işlemler detaylandırılmıştır. Bu telefonlardaki repair işlemini ücretsiz sunan arkadaşlara da ayrıca teşekkürler.
2-Bu anlatım özgün olup şahsım tarafından mobilkulup sitesi için karşılık beklenmeksizin hazırlanmıştır. Alıntı yapıldığında lütfen, anlatımın bu siteden alındığını belirterek paylaşınız.
hocam s.a. dediğiniz şeyleri yaptım bir yere kadar geldim fakat port açma ve qnc backup kısmında kaldım ilerleyemiyorum. yardımcı olabilirmisiniz?

atifozturk55

Yeni üye
Kayıtlı üye
7 Ara 2020
1
0
1
33
Merhabalar, ben 9-10-11 . adımlarda yapamadım ya. minimal_adb_fastboot_1.4.3_portabletwrp içinden girdim cmd here yazandan yaptım. TWRP kurdum recovery image dan. Açtım sonra takıldım kaldım efs backup alırken failed diyor. Yardım ederseniz sevinirim . Ekran resimleri olmadığı için yapamadım da :)

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
Merhabalar, ben 9-10-11 . adımlarda yapamadım ya. minimal_adb_fastboot_1.4.3_portabletwrp içinden girdim cmd here yazandan yaptım. TWRP kurdum recovery image dan. Açtım sonra takıldım kaldım efs backup alırken failed diyor. Yardım ederseniz sevinirim . Ekran resimleri olmadığı için yapamadım da :)
Teamviewer id şifre verin yardımcı olalım

Theghost

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Mar 2018
4
0
1
42
Mrb. IMEI yöntemi seçeniğinde yeni nesil seçtikten sonra IMEI girin bölümüne yine cihazın sim2 deki orjinal imeisi mi girilmeli yoksa yasaklı olmayan kayıtlı başka bir IMEI mi bulup girilmeli?

636638

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Tem 2021
2
1
3
36
arkadaşlar yaparken magisk yükledim sonra twrp ye atıyodu sürekli bende en baştan cihaz brick diye mitoolv2 den telefonu sıfırladım şimdi sürekli yeniden başlatıyo telefonu açılmıyo ne yapacagım hakkında bilgisi olan varmı

CLEAN ALL AND LOCK seçeneği BL kilidinizi kapatır ve cihazınız brick olur sanırım bu yüzden brick oldu ben unuttum onu şimdide tekrar atmaya çalışıyorum fastbot error command failed hatası alıyorum

Son düzenleme:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
TWRP sonrası MAGISK kurup cihazı rootladınız mı?
Cihaz rootlu olmadığı sürece işlem yaptırmaz.
Adımları tekrar baştan itibaren devam edin.
Tatilde olduğum için şu aşamada yardımcı olamıyorum. Bayramdan sonra bir fırsat bulup yardımcı olmaya çalışırım.
Kolay gelsin.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Mrb. IMEI yöntemi seçeniğinde yeni nesil seçtikten sonra IMEI girin bölümüne yine cihazın sim2 deki orjinal imeisi mi girilmeli yoksa yasaklı olmayan kayıtlı başka bir IMEI mi bulup girilmeli?
Yeni cihaz sekmesi seçilince, cihazın sadece sim2 bölümüne kullanmak istediğiniz IMEI'yi yazacaksınız.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
arkadaşlar yaparken magisk yükledim sonra twrp ye atıyodu sürekli bende en baştan cihaz brick diye mitoolv2 den telefonu sıfırladım şimdi sürekli yeniden başlatıyo telefonu açılmıyo ne yapacagım hakkında bilgisi olan varmı

CLEAN ALL AND LOCK seçeneği BL kilidinizi kapatır ve cihazınız brick olur sanırım bu yüzden brick oldu ben unuttum onu şimdide tekrar atmaya çalışıyorum fastbot error command failed hatası alıyorum
Brick olmuş.
EFS yedeğini aldınız mı? Orijinal IMEI'lerin olduğu QCN dosyasını temin ettiniz mi?
Hayır ise,
1. TWRP'ye girin. EFS yedeğini alın.
2. TWRP'de iken EFS bölümlerini silin.
3. Android 10 olacak şekilde bir FASTBOOT ROM'u miflashtools ile yükleyin.
O zaman açılacaktır.
Bundan sonra tekrar 1.yazıdaki adımları takip ederek repair işlemini yapabilirsiniz.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
saygıdeğer admin merhaba,

inşallah bugün imei atacaz mi 10 t ye.. elimde eski model samsung GT-S3353 modeli var.
5g yi etkiler mi bu ? bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
Kimi yazarlar etkileyeceğini, kimileri ise etkilemeyeceğini söylüyor.
Denemesi bedava, yeter ki orjinal QCN dosyası elinizde olsun.
Eski cihaz IMEI'si ile cihaza yazıp deneme yapın. Olmazsa tekrar TWRP üzerinden EFS'leri silip alanı boşaltıp, yeni nesil bir IMEI ile tekrar QCN düzenleyip yazabilirsin.
Kolay gelsin.

Doriath

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Tem 2021
2
1
3
36
Öncelikle emek veren herkese teşekkürler,

kısa süre içerisinde yapmayı planlıyorum fakat 2 sorum var yardımcı olabilirseniz çok sevinirim,

Öncelikle işlem sırasında telefon hafızası siliniyor mu? yedek almak zorunlu mu yoksa opsiyonel mi
İkincisi yedek almak için mi suite kullanmaya çalıştıgımda cihazınızı güncelleyin diyor ben miui de 12.0.11.0 android de ise 10QKQ1.200419.002 versiyondayım hali hazırda. güncellemem bir problem yaratır mı

başıma bir dert açmamak için önce sormak istedim

Saygılar

Alkis1

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Tem 2021
1
1
3
29
Reis Eline koluna sağlık anlatım süper olmuş,yaptım adım adım tek tek yaptım oldu vallahi eline sağlık çok çok teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: toricelli

scsfcd

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Ocak 2019
2
0
1
32
TWRP sonrası MAGISK kurup cihazı rootladınız mı?
Cihaz rootlu olmadığı sürece işlem yaptırmaz.
Adımları tekrar baştan itibaren devam edin.
Kolay gelsin.

Merhaba, ben de aynı şekilde adımları takip ettim. Ayarlardan baktığımda cihaz kilidi açılmış görünüyor. TWRP ile Magisk yüklediğimde hata vermiyor. Sonrasında "adb devices" ile cihazımı görebiliyorum. Ancak "adb shell" deyip "su" dediğimde "/system/bin/sh su inaccessible or not found" şeklinde hata veriyor. İnternetten baktığımda cihazım rootlu değilse bu hatayı vereceği yazıyor ama cihaz rootlu. Telefonu sıfırlayıp adımları tekrar baştan takip ettim ama sonuç aynı. Ne yapabilirim ?

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Merhaba, ben de aynı şekilde adımları takip ettim. Ayarlardan baktığımda cihaz kilidi açılmış görünüyor. TWRP ile Magisk yüklediğimde hata vermiyor. Sonrasında "adb devices" ile cihazımı görebiliyorum. Ancak "adb shell" deyip "su" dediğimde "/system/bin/sh su inaccessible or not found" şeklinde hata veriyor. İnternetten baktığımda cihazım rootlu değilse bu hatayı vereceği yazıyor ama cihaz rootlu. Telefonu sıfırlayıp adımları tekrar baştan takip ettim ama sonuç aynı. Ne yapabilirim ?
Cihaz normal açıldığında magisk görünüyor mu?
Cihazın android versiyonu kaç?
Bir de miflashtools'tan android 10 versiyonu yükleyip deneyebilir misin?