Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

Monder

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Mar 2019
3
0
1
35
10. adımda twrp ekranına girmek için kodu yazıyorum fakat hata veriyor sebebi ne olabilir. daha önce aynı soruyu soran olduysa gözümden kaçtıysa kusura bakmayın

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
10. adımda twrp ekranına girmek için kodu yazıyorum fakat hata veriyor sebebi ne olabilir. daha önce aynı soruyu soran olduysa gözümden kaçtıysa kusura bakmayın
Merhabalar,
CMD komutunu yönetici olarak çalıştırdığınızda, fastboot devices komutunun çalışması lazım.
yönetici olarak çalıştırmadıysanız bu durumda ADB klasörüne giderek çalıştırmanız gerekiyor.
Bahse konu kod cihazın fastboot modunda bilgisayar tarafından görünüp görünmediğini anlamak için bir nevi doğrulama amacıyla yazılıyor. Repair için gerekli bir kod değil.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:

unver37

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ağu 2021
2
1
3
28
Hayırlı akşamlar hocam, Mi 10T Pro cihazımın imei gitti yeniden imei yapmak istiyorum bu adımları uygulamaya çalıştım fakat efs silme adımında takıldım ardından qfıl ile qcn'yi restore etmeye çalıştığımda sürekli telefon bağlantısı kesiliyor ve restore olmuyor. Neyse en başta twrp ile komple yaklaşık 20 gb lık yedek almıştım onu geri yükleyip baştan başlayayım dedim twrp restore kısmı boş ve 0 mb olarak gözüküyor bana yardımcı olabilecek varmı acaba teşekkürler şimdiden.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Hayırlı akşamlar hocam, Mi 10T Pro cihazımın imei gitti yeniden imei yapmak istiyorum bu adımları uygulamaya çalıştım fakat efs silme adımında takıldım ardından qfıl ile qcn'yi restore etmeye çalıştığımda sürekli telefon bağlantısı kesiliyor ve restore olmuyor. Neyse en başta twrp ile komple yaklaşık 20 gb lık yedek almıştım onu geri yükleyip baştan başlayayım dedim twrp restore kısmı boş ve 0 mb olarak gözüküyor bana yardımcı olabilecek varmı acaba teşekkürler şimdiden.
Merhabalar,
Öncelikle IMEI nasıl gitti onu merak ettim.
1. Eğer hazi hazırda düzenlediğin qcn dosyasındaki imei'de bir klonlama ya da başka bir sorun oldu ise,
a)orjinal qcn dosyasından yeni bir qcn oluşturup, recovery modda efs kodlarını silip, qfil ile yazdır. QFIL için diagport açtığında aygıt yöneticisinden cihazın görünüp görünmediğini bir kontrol eder misin?
b)Sürücülerini kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsin.
2)Herhangi bir şekilde düzenlediğin ve çalışır durumdaki imei gitti ise,
a) recovery modda efs kodlarını silip, halihazırdaki repair yaparken ilk düzenlenen qcn dosyasını qfil ile yazdır.
O memory 0 error vs gibi hatalar için, cihazın açılışında koyduysanız pin, parmak izi vs gibi güvenlik düzenlemelerini silin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: unver37

mrdurukan

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Ağu 2021
1
0
1
27
Mi 10t pro telefonuma imei atmak istiyorum. Telefon kapanmadı. Nasıl atabilirim yönlendirecek var mı?

unver37

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ağu 2021
2
1
3
28
Merhabalar,
Öncelikle IMEI nasıl gitti onu merak ettim.
1. Eğer hazi hazırda düzenlediğin qcn dosyasındaki imei'de bir klonlama ya da başka bir sorun oldu ise,
a)orjinal qcn dosyasından yeni bir qcn oluşturup, recovery modda efs kodlarını silip, qfil ile yazdır. QFIL için diagport açtığında aygıt yöneticisinden cihazın görünüp görünmediğini bir kontrol eder misin?
b)Sürücülerini kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsin.
2)Herhangi bir şekilde düzenlediğin ve çalışır durumdaki imei gitti ise,
a) recovery modda efs kodlarını silip, halihazırdaki repair yaparken ilk düzenlenen qcn dosyasını qfil ile yazdır.
O memory 0 error vs gibi hatalar için, cihazın açılışında koyduysanız pin, parmak izi vs gibi güvenlik düzenlemelerini silin.
İlginize teşekkürler hocam muhtemelen driver yüklerken hata yaptım sonunda başardım. Yaptığım işlemler
1)Bilgisayara format attım driver komple baştan yükledim
2) 0 mb gözüktüğü için telefona wipe data yaptım.
3) Anlattığınız işlemlere baştan başladım yedek almalar hariç.
4) Qfıl ile qcn attıktan sonra telefona sıfırdan kurulum yaptım mi flash ile sorunsuz kullanıyorum şuanda anlatımınız için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: toricelli

alperzdemir06

Yeni üye
Yasaklı üye
1 Mar 2021
9
0
1
42
Merhaba dostlar, bu işlemi başarı ile yaptım ve Endonezya 12.5. rom kurdum. Tel ğzerinden fabrika ayarlarına. Sıfırlasam IMEI gider mi? Diğer gruplarda gider diyende var gitmez diyende var. Merak ettiğim burda yazan ile IMEI repair yapıpt fabrika ayarlarına döndüren oldumu ?

SerhaTGvn

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2021
7
1
3
27
Merhaba dostlar, bu işlemi başarı ile yaptım ve Endonezya 12.5. rom kurdum. Tel ğzerinden fabrika ayarlarına. Sıfırlasam IMEI gider mi? Diğer gruplarda gider diyende var gitmez diyende var. Merak ettiğim burda yazan ile IMEI repair yapıpt fabrika ayarlarına döndüren oldumu ?
Eğerki işlemler bittikten sonra twrp,magisk kullanmıyorsanız mi flash üzerinden temiz kurulum yapın clean all seçili olsun sonrasında sıfırlasanızda güncellemede yapsanız gitmez kendi tecrübem

M2007J3SG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: alperzdemir06

hillove

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2021
3
0
1
34
35. Kısımda sorun yaşıyorum. Portlar görünüyor ama SDX55M in bağlı olduğu portta no phone yazıyor. Ve qfil de işlem yapılmıyor

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
35. Kısımda sorun yaşıyorum. Portlar görünüyor ama SDX55M in bağlı olduğu portta no phone yazıyor. Ve qfil de işlem yapılmıyor
Diag port açtığınızda aygıt yöneticinizden sürücüleri kontrol ediniz. Bir sorun varsa sürücüleri tekrar yükleyiniz.
Sürücülerde sorun yoksa no phone hatası vermemesi lazım.
Sorun çözülmezse tekrar yazarsanız, başka bir yol bulmaya çalışalım.

hillove

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2021
3
0
1
34
Aldığım efs dosyalarını geri yükledim hiç değilse eski IMEI yıl kullanayim diye. Olmadı. Eng rom yükleyip belki porttan telefonu tanitirim dedim. Kablo bağlantısı koptu ve tel brick oldu. Sadece test pointle 9008 portu aciliyor şu anda. Yetkili hesap olmadığı için rom flaslayamiyorum

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Aldığım efs dosyalarını geri yükledim hiç değilse eski IMEI yıl kullanayim diye. Olmadı. Eng rom yükleyip belki porttan telefonu tanitirim dedim. Kablo bağlantısı koptu ve tel brick oldu. Sadece test pointle 9008 portu aciliyor şu anda. Yetkili hesap olmadığı için rom flaslayamiyorum
Hmm işler karışmış.
Eng rom yüklemeden çözülüyordu halbuki.
Yetkili hesapla ilgili işlemlerde yönetici paradox ile bir görüşün derim.

• Beğen
Tepkiler: hillove

hillove

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2021
3
0
1
34
Baya bı karıştı . Normal rom da yükledim ama açılmadı tel. Twrp den bakınca sadece bir iki klasör yüklenmiş hiç bir sistem dosyası yüklenmemiş o yüzden eng rom yükleme kararı almıştım. Clean&lock seçili halde oldu o da yanlışlıkla. İşleri batirdim. Teşekkürler yardımın için iletişime geçeyim ben

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Aynı sorun bende de var çözüm nedir acaba?
Merhabalar,
diag port açtığınızda aygıt yöneticisini açıp sürücüleri kontrol edin. Ünlem işaretli olarak mı görünüyor yoksa konunun başındaki sürücülerden farklı bir sürücü mü yüklenmiş?
Bu hata sürücülerden ileri geliyor diye düşünüyorum.
QPST'de doğru comport seçip seçmediğinizi de kontrol edin.