Çözüldü Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Meta başlık: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro

Meta açıklama: Xiaomi Mi 10T ve Xiaomi Mi 10T Pro IMEI Repair (Amatör Versiyon)

Yazdır

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
malesef görmüyor. sürücüleri sildim. windows 10 sürücü imzalamayı devre dışı bırakmadığımdan kaynaklı olabilir mi?
Evet kimi kaynaklarda sürücü imzalamayı devre dışı bırakmanın işe yaradığı söyleniyordu.
Bunu da deneyin.
Yine olmuyorsa uzaktan bir bağlantı kurup kontrol edelim birlikte.

iso_manyak

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ocak 2021
1
0
1
37
online olan var mı sayfada verilen magiskv20i.4 i yükledim reboot yaptım ama menüde magisk görünmüyor. telefonu kapatıp tekrar twrp ekranında açtım install e girdiğimde hafızayı görmüyor. usb hata ayıklama açık sorun ne olabilir.

wipe data yaparak telefonu sıfırladım magisk v23ü yükleyerek sorunu çözdüm. teşekkürler.

Son düzenleme:

CoLak

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eki 2018
5
1
3
33
Herkese Merhabalar,

Öncelikle @toricelli hocam eline emeğine sağlık, anlattıklarınızı denedim tüm adımları birbir takip edip ilerledim. Magisk in son versiyonunu hafızaya atıp cihaz açıldığında yükledim ancak adb shell / su komutlarında inaccessible hatasını alıyorum kapattım açtım ilk adımları tekrar uyguladım ancak sonuç aynı bir yerlerde bir yanlışlık yapıyorum sanırım. Acaba bağlanıp destek verme sansınız olur mu ? Ne zaman bakabilirsiniz ya da ?

Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Herkese Merhabalar,

Öncelikle @toricelli hocam eline emeğine sağlık, anlattıklarınızı denedim tüm adımları birbir takip edip ilerledim. Magisk in son versiyonunu hafızaya atıp cihaz açıldığında yükledim ancak adb shell / su komutlarında inaccessible hatasını alıyorum kapattım açtım ilk adımları tekrar uyguladım ancak sonuç aynı bir yerlerde bir yanlışlık yapıyorum sanırım. Acaba bağlanıp destek verme sansınız olur mu ? Ne zaman bakabilirsiniz ya da ?

Teamviewer bağlantı bilgileri gönderirseniz bakayım.

• Beğen
Tepkiler: CoLak

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Herkese Merhabalar,

Evet dostlar, arkadaşın problemi çözüldü.
Gözlemlediklerim;
1-Sürücüler yüklendikten ve18.adımdaki diagport açtıktan sonra 1.mesajda gösterilen sürücüleri yükleyin. Sürücünün versiyon numarası görünmüyorsa, HS-USB Android DIAG 9022 şeklinde yazan sürücüyü yükleyin.
2-Android 11 versiyonunda iseniz Magisk'in son versiyonunu yükleyin. (Google'de "magisk zip" şeklinde arattığınızda site çıkar)
3-EFS bölümlerini sildikten sonra cihaz açıldığında eski İMEİ'ler görünmeye devam ediyor. Garanti olsun diye EFS bölümlerini tekrar silme işlemi yapın. Cihaz açıldıktan sonra QFIL üzerinden yeni düzenlenmiş QCN dosyasını yükleyelim ve sonuca ulaşalım.
Kolay gelsin.

• Beğen

CoLak

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eki 2018
5
1
3
33
Evet dostlar, arkadaşın problemi çözüldü.
Gözlemlediklerim;
1-Sürücüler yüklendikten ve18.adımdaki diagport açtıktan sonra 1.mesajda gösterilen sürücüleri yükleyin. Sürücünün versiyon numarası görünmüyorsa, HS-USB Android DIAG 9022 şeklinde yazan sürücüyü yükleyin.
2-Android 11 versiyonunda iseniz Magisk'in son versiyonunu yükleyin. (Google'de "magisk zip" şeklinde arattığınızda site çıkar)
3-EFS bölümlerini sildikten sonra cihaz açıldığında eski İMEİ'ler görünmeye devam ediyor. Garanti olsun diye EFS bölümlerini tekrar silme işlemi yapın. Cihaz açıldıktan sonra QFIL üzerinden yeni düzenlenmiş QCN dosyasını yükleyelim ve sonuca ulaşalım.
Kolay gelsin.

Hocam tekrar teşekkür ederim gecenin bir vakti uğraştın. Ama değdi cihazlarım işlemlerini tamamladık. Sorunsuz olarak çalışıyorlar.
Hocamında dediği gibi;
-Sürücüleri yüklememe rağmen görünmemişti. DIAG 9022 ile sorunu çözdü hocam. sonrasında zaten aktı gitti :)

*** Tek bir sorum olacak. Proya yaptığımız İMEİ patladı nasıl olduysa anlamadım başka bir repair için yine EFS silme işlemi sonrasında QFIL ile yenisini verip düzenleyerek QCN olarak yüklesem sonuca ulaşır mıyım yoksa en baştan mı yapmam gerekir işlemleri ?

Ya da hangi adımdan başlarsam daha sağlıklı olur ?

Senden gelecek cevaba göre gün içinde işlem sağlayacağım. :) ***

İlginden alakandan ve böyle bir rehber hazırlamandan dolayı tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah senden razı olsun dostum.
Bu arada yemek işi tamam :)

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
*** Tek bir sorum olacak. Proya yaptığımız İMEİ patladı nasıl olduysa anlamadım başka bir repair için yine EFS silme işlemi sonrasında QFIL ile yenisini verip düzenleyerek QCN olarak yüklesem sonuca ulaşır mıyım yoksa en baştan mı yapmam gerekir işlemleri ?
JJa ile bilgisayarı 2019 yılına alarak 10t pronun orijinal qcn'sinden yenisi oluştur.
daha sonra twrp'ye gir. Orada EFS bloklarını sil.
Cihazı aç, QFİL ile yeni QCN'yi yaz. MULTİ SİM'i mutlaka işaretle.
Bu şekilde sonuca ulaşacaksın.
İlginden alakandan ve böyle bir rehber hazırlamandan dolayı tekrar tekrar teşekkür ederim. Allah senden razı olsun dostum.
Bu arada yemek işi tamam :)
Bu güzel haber :) Teşekkür ederim.
(Yemek işi: Değerli arkadaşım imei işlemleri için bir karşılık teklifinde bulundu. Bende bir fukara doyur demiştim. Bir ihtimal başka arkadaşlarında bu şekilde maddiyatı maneviyata çevirmesine vesile olmuş oluruz.)
Kolay gelsin.

• Beğen

CoLak

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eki 2018
5
1
3
33
JJa ile bilgisayarı 2019 yılına alarak 10t pronun orijinal qcn'sinden yenisi oluştur.
daha sonra twrp'ye gir. Orada EFS bloklarını sil.
Cihazı aç, QFİL ile yeni QCN'yi yaz. MULTİ SİM'i mutlaka işaretle.
Bu şekilde sonuca ulaşacaksın.

Bu güzel haber :) Teşekkür ederim.
(Yemek işi: Değerli arkadaşım imei işlemleri için bir karşılık teklifinde bulundu. Bende bir fukara doyur demiştim. Bir ihtimal başka arkadaşlarında bu şekilde maddiyatı maneviyata çevirmesine vesile olmuş oluruz.)
Kolay gelsin.
Tamamdır hocam işlemleri yapınca tekrar buradan bilgilendirme yaparım teşekkürler yardımların için.

Böyle güzel insanların hala var olması umut verici sana niyet edip haftasonu da sokak hayvanlarımızı doyuracağım :)

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: toricelli

CoLak

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Eki 2018
5
1
3
33
Tamamdır hocam işlemleri yapınca tekrar buradan bilgilendirme yaparım teşekkürler yardımların için.

Böyle güzel insanların hala var olması umut verici sana niyet edip haftasonu da sokak hayvanlarımızı doyuracağım :)

Redmi Note 9S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tekrar Merhaba,

Biraz rahatsız olduğum için işlemleri ancak yapma vaktim oldu @toricelli hocam anlattığınız şekilde çözüme ulaştım çok teşekkür ederim. :)

Ancak yine sorularım var :rolleyes:

1- Root olduğu için cihazda uygulamaların bazılarını kullanmamaktayım. (Örn: Netflix-Banka-Edevlet uygulamaları)
2- Root işlemi için sadece magisk içinden kaldır demem yeterli olacak mı ?
3- Bu işlemi yapıp root kaldırdığımda sonrasında başka bir sıkıntı yaşarmıyım?
4- Gelen bir güncellemem var root kaldırdıktan sonra onu yapabilirim değil mi ?

Cevaplarınız için şimdiden:tsk:(y). İyi forumlar.:alkis:

Son düzenleme:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
Tekrar Merhaba,

Biraz rahatsız olduğum için işlemleri ancak yapma vaktim oldu @toricelli hocam anlattığınız şekilde çözüme ulaştım çok teşekkür ederim. :)

Ancak yine sorularım var :rolleyes:

1- Root olduğu için cihazda uygulamaların bazılarını kullanmamaktayım. (Örn: Netflix-Banka-Edevlet uygulamaları)
2- Root işlemi için sadece magisk içinden kaldır demem yeterli olacak mı ?
3- Bu işlemi yapıp root kaldırdığımda sonrasında başka bir sıkıntı yaşarmıyım?
4- Gelen bir güncellemem var root kaldırdıktan sonra onu yapabilirim değil mi ?

Cevaplarınız için şimdiden:tsk:(y). İyi forumlar.:alkis:
Telefonunuzu güle güle kullanın.
1. Rootlu olsa da kullanabilirsiniz. Magisk - ayarlar (dişli resmi) - magiskhide adlı ayar yanındaki işareti aktif edin. Ana ekrana geri dönün. Ev simgesinin yanındaki simgeye tıklayın. Oradaki Magiskhide bölümüne tıklayın ve cihaz rootlu olduğu için çalışmayan uygulamaları seçerek cihazın rootunu gizleyebilirsiniz.
2-Yeterli olur.
3-Hayır; ancak root gereksinimi duyan bir program varsa çalışmayacaktır.
4-TWRP recovery uygulaması kalıcı olarak flashlanmadığı için, gelen güncellemeyi yapabilirsiniz.

Netflix için; magisk içinden magisk props config, riru ve haricen indirip kuracağınız (tıklayıp indirin) ve (tıklayıp indirin) programlarını indirip kurun. Daha sonra netflix'i tekrar deneyin.
Kolay gelsin.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: aliniyorcomtest

aliniyorcomtest

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2021
5
0
1
23
Telefonunuzu güle güle kullanın.
1. Rootlu olsa da kullanabilirsiniz. Magisk - ayarlar (dişli resmi) - magiskhide adlı ayar yanındaki işareti aktif edin. Ana ekrana geri dönün. Ev simgesinin yanındaki simgeye tıklayın. Oradaki Magiskhide bölümüne tıklayın ve cihaz rootlu olduğu için çalışmayan uygulamaları seçerek cihazın rootunu gizleyebilirsiniz.
2-Yeterli olur.
3-Hayır; ancak root gereksinimi duyan bir program varsa çalışmayacaktır.
4-TWRP recovery uygulaması kalıcı olarak flashlanmadığı için, gelen güncellemeyi yapabilirsiniz.

Netflix için; magisk içinden magisk props config, ve haricen indirip kuracağınız (tıklayıp indirin) ve (tıklayıp indirin) programlarını indirip kurun. Daha sonra netflix'i tekrar deneyin.
Kolay gelsin.

Hocam merhabalar mi 10t 5g cihazım için uzaktan bağlantı ile yardımcı olma şansınız var mıdır acaba bootloader kilidi açık cihazın

Doriath

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Tem 2021
2
1
3
36
ne kadar teşekkür etsem az , aldıgım yer ücretsiz yapacaktı ama götürüp telefonu birine vermek hiç istemediğim bir şeydi, sorunsuz bir şekilde hallettim

• Beğen
Tepkiler: toricelli

aliniyorcomtest

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2021
5
0
1
23
Merhabalar nerede takıldınız?
Hocam merhaba "adb shell" komutundan sonra "su" komutunu verince "/system/bin/sh: su: inaccessible or not found" şeklinde bir hata alıyorum
Ayrıca bu komutu fastboot veya cihaz twrp modunda iken mi çalıştırmalıyım yoksa cihaz açık iken mi ben cihaz açık iken çalıştırdığımda bu hatayı aldım. TWRP install modunda iken magisk kurulumunda done yanıtını gördüm ancak biraz araştırdığımda cihazın rootlanmadığında dolayı bu hatayı alabileceğim bilgisine ulaştım. Ayrıca daha sonra kontrol ettiğimde magisk uygulamasının cihaza kurulmadığını farkettim. Cihazı defalarca reboot ettim ve tekrar kurmayı denedim yanıt olarak done alıyorum ancak uygulama hiçbir şekilde yüklenmedi. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim yanıtınızı bekliyorum hocam.

Son düzenleme:

aliniyorcomtest

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Kas 2021
5
0
1
23
Hocam merhaba "adb shell" komutundan sonra "su" komutunu verince "/system/bin/sh: su: inaccessible or not found" şeklinde bir hata alıyorum
Ayrıca bu komutu fastboot veya cihaz twrp modunda iken mi çalıştırmalıyım yoksa cihaz açık iken mi ben cihaz açık iken çalıştırdığımda bu hatayı aldım. TWRP install modunda iken magisk kurulumunda done yanıtını gördüm ancak biraz araştırdığımda cihazın rootlanmadığında dolayı bu hatayı alabileceğim bilgisine ulaştım. Ayrıca daha sonra kontrol ettiğimde magisk uygulamasının cihaza kurulmadığını farkettim. Cihazı defalarca reboot ettim ve tekrar kurmayı denedim yanıt olarak done alıyorum ancak uygulama hiçbir şekilde yüklenmedi. Desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim yanıtınızı bekliyorum hocam.
bu sorunu çözdüm magisk uygulamasının son sürümünü kurmak gerekli. Şuan yaşamış olduğum problem ise qcn dosyasını oluşturabildim fakat cihazı recovery moda alıp adb devices komutunu yazdığımda cihaz unauthorized olarak gözüküyor recovery değil. Destek olabilecek biri var mı acaba bu noktada

Son düzenleme:

toricelli

Aktif üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2020
156
105
43
44
bu sorunu çözdüm magisk uygulamasının son sürümünü kurmak gerekli. Şuan yaşamış olduğum problem ise qcn dosyasını oluşturabildim fakat cihazı recovery moda alıp adb devices komutunu yazdığımda cihaz unauthorized olarak gözüküyor recovery değil. Destek olabilecek biri var mı acaba bu noktada
Teamviewer id ve şifre verin birlikte bakalım.

• Beğen
Tepkiler: aliniyorcomtest