Xiaomi Mi 9T Pro & Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair QCN

Meta başlık: Xiaomi Mi 9T Pro & Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair QCN

Meta açıklama: Xiaomi Mi 9T Pro & Xiaomi Redmi K20 Pro IMEI Repair QCN

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Merhaba arkadaşlar. Boxsuz mi9t pro/k20 pro cihaza imei rapair yaptım paylaşmak güzeldir bende sizlerle paylaşıyorum.QCN dosyasını ultraedit gibi programlarla editleyin.08 3A aratın.
Bootloader kilidi kapalı olanlar mitoolv2 ile bootloader kilidi açabilirler ben yaparken beklemedim telefondan mi hesabı şifreyi girdim gerisini mitoolv2 ye bıraktım hemen açtı.
Twrp yi yükleyin fastboot modda ardından magisk yükleyin yukarda vermiş olduğum linkte var. Kesinlikte efs backup alın.Twrp advanced terminalden efs reset kodlarını eksiksiz girin.
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc
Ve yeniden başlatın sim kart takılıysa şebeke gelmeyecektir.Telefon açıkken adb ile diag açma kodlarını girin.
adb devices
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb
Diag açıldıktan sonra

QPST programıyla yüklenen QFİL ile port tanıtıp editlediğiniz qcn dosyasını restore edin. Ardından telefonu pcden çıkarmadan qpst software download kısmından editlediğiniz qcn dosyasını restore edin ve telefonu yeniden başlatın(qfil ile restore ederken program yanıt vermiyor derse qpst software download ile iki kez peşpeşe yükleyin).

Moderatör tarafında düzenlendi:

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
İşlem sonrası sim1 de 0 yazacak sim2 de editlediğiniz imei yazacak yani sadece sim2 atılıyor.qcn editlerken iki imei birden yazdırmaya çalışmayın bilmeyenler vardır diye söylüyorum.

girin imei yazın alttaki hex kodunu 08 3A ile başlayan 9 tane çift rakamlı sayılar ile değiştirip xyz.qcn gibi kısa isim vererek farklı kaydedin.size lazım olacak dosya budur.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
Paylaşım için teşekkür ederiz.
Bugün bir tane yaptım sorunsuz oldu.

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Forumuzun kurucusu @Paradox
Ben size nasıl yardımcı olabilirim?
Xioamilerin qcn dosyaları mevcut paylaşım için yardımcı olabilirim ama denemek için tester cihaz yok redmi note 7 kullanısıyım mi9t pro da denedim oldu paylaştım diğerlerini denemediğim için paylaşmadım önceden replika telefonlarda ve samsung marka telefonlarda çok rom portladım uygulama türkçeleştirdim vs şimdi xioami kullanınca buraya kaydoldum @Paradox ve sizin bilginize. Paylaşmak güzeldir.

seckin21

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Ara 2019
2
0
1
42
arkadaşlar bunun qnc dosyası k20 pro'ya mı ait yoksa 9t pro'ya mı ? k20 pronun qnc dosyasıyla işlem yapıldığında 800 bandı kendini kilitliyor deneyen arkadaş 800 bandına bakabilirmi sorun varmı diye

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Xioamilerin qcn dosyaları mevcut paylaşım için yardımcı olabilirim ama denemek için tester cihaz yok redmi note 7 kullanısıyım mi9t pro da denedim oldu paylaştım diğerlerini denemediğim için paylaşmadım önceden replika telefonlarda ve samsung marka telefonlarda çok rom portladım uygulama türkçeleştirdim vs şimdi xioami kullanınca buraya kaydoldum @Paradox ve sizin bilginize. Paylaşmak güzeldir.

Doğru, paylaşmak güzeldir.
Çok şükür ben bu güzelliği her gün yaşıyorum.

Bu forumu paylaşımda bulunmak için kurdum.
Paylaşmanın güzelliğini yaşamak isteyenler içinde forumun devamlılığını sağlıyorum.

Forumumuzda paylaşımda bulunmak isteyenler için bir çok alan mevcut.
Dileyen herkes ilgili bölümlerde, davete ve siparişe gerek duymadan paylaşımda bulunabilir.

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Doğru, paylaşmak güzeldir.
Çok şükür ben bu güzelliği her gün yaşıyorum.

Bu forumu paylaşımda bulunmak için kurdum.
Paylaşmanın güzelliğini yaşamak isteyenler içinde forumun devamlılığını sağlıyorum.

Forumumuzda paylaşımda bulunmak isteyenler için bir çok alan mevcut.
Dileyen herkes ilgili bölümlerde, davete ve siparişe gerek duymadan paylaşımda bulunabilir.
Bi konuda deneyin ifadesini kullanmama rağmen @Soulfly beni uyardı yanlış bilgi vermeyin diye. Ben de ondan dolayı dedim tester cihaz yok deneyemiyorum ve denemeden paylaşmak olur mu ne dersiniz

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,505
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Bi konuda deneyin ifadesini kullanmama rağmen @Soulfly beni uyardı yanlış bilgi vermeyin diye. Ben de ondan dolayı dedim tester cihaz yok deneyemiyorum ve denemeden paylaşmak olur mu ne dersiniz

Burada bir paylaşım yaparken dikkat etmek lazım.
Çünkü işten anlayan da, anlamayan da biçare, burada ne yazıyorsa cihazına uygulamaya çalışıyor.
Bu nedenle de, çoğu zaman faydalı olmaya çalışırken, faydadan çok zarar oluşabiliyor.

Bizlerde çoğu paylaşımlarımızı deneyemiyoruz, böyle durumlarda gerekli açıklamaları ve uyarıları konuda belirtiyoruz.

Sizde bu çerçevede paylaşımlar yapabilirsiniz.

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
Burada bir paylaşım yaparken dikkat etmek lazım.
Çünkü işten anlayan da, anlamayan da biçare, burada ne yazıyorsa cihazına uygulamaya çalışıyor.
Bu nedenle de, çoğu zaman faydalı olmaya çalışırken, faydadan çok zarar oluşabiliyor.

Bizlerde çoğu paylaşımlarımızı deneyemiyoruz, böyle durumlarda gerekli açıklamaları ve uyarıları konuda belirtiyoruz.

Sizde bu çerçevede paylaşımlar yapabilirsiniz.
İşte biz deneyemediğimiz için deneyin diyoruz tabi yedek alarak mesela note7 nin block kodları efs1=mmcblk0p46 efs2=mmcblk0p47 fsg=mmcblk0p45 ama biz modemst1 modemst2 fsg girdik dime denemeden bilemeyiz

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
selam aleykum usta mi 9t pro kendi qcn sini çektim attım sonra işlediğim qcn yi attım 2..3 tane ayrı ayrı qcn denedim şebeke vermedi
neden acaba yapmış sınız siz sıkıntı nerde olabilir ??
Qcn dosyasını hangi program ile yüklemeye çalışiyorsunuz?

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
selam aleykum usta mi 9t pro kendi qcn sini çektim attım sonra işlediğim qcn yi attım 2..3 tane ayrı ayrı qcn denedim şebeke vermedi
neden acaba yapmış sınız siz sıkıntı nerde olabilir ??
Arşivimden baktım 17tane mi9t pro ya yapmışım ve hiç birinde sorun yok güncellemede aldılar. Sorun yok. Bi yerlerde yanlış yapmış olabilirmisiniz ve biraz bekleyin şebeke ilk başta geç geliyor