Çözüldü Xiaomi Pocophone F1 QCN %100 IMEI Repair Başarılı (Özel Dosya)

ali_27

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Tem 2020
1
0
1
42
merhaba hocam ben pek anlamadım poco f1 imeilini değiştirmek için ne yapmam gerk yardımcı olurmusunuz

Selbarut

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Tem 2020
2
0
1
46
Öncelikle teşekkürler fakat olumsuz şeyler paylaşmak ustalık derecesini düşürür başka yerden qcn buldum oldu

Verdiğiniz qcn yazdırdım HATA
Şebeke gelmiyor yazdırdım ve repaır yaptım Olmadı
No:networg problem
Merhabalar, nasıl yaptığınızı anlatabilir misiniz?
imei değiştirdikten sonra sinyal sıkıntısı falan yaşadınız mı?
teşekkürler

KervanCan

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Ağu 2018
18
0
1
23
Nasıl yapılıyor acaba öğrenebilirmiyiz

Moderatör tarafında düzenlendi:

PoisoN

Yeni üye
Kayıtlı üye
31 Eki 2020
4
0
1
24
SELAMUNALEYKUM, IMEI'min uçmasıyla bu işlere girdim ve şu an Back-Up alma restore etme gibi işlemleri ve toolları biliyorum. Bu CNG dosyasını QPST ile restore edersem IMEI eski haline mi dönecek yoksa başka bir yasaklı IMEI mi olacak lütfen birisi cevaplasın, çok zor olmamalı ya.

karsavar

Yeni üye
Kayıtlı üye
29 Mar 2017
1
0
1
36
Sayfayla ilgim yok, aldığım telefonu satıcı ayarlardan sıfırlayıp null yapınca uzun uğraşlar sonucu bu sayfaya aramalarda denk geldim ve imei olsa dahi şebeke olmaması sorunuda dahil ve çekim gücü daha iyi olacak şekilde birkaç dakikade hallettim şuan kullanmaya başladım.

twrp ve magis kurulu olduğunu düşünerek anlatıyorum.
imei tool uygulamayı kurup açın-port açmaya tıklayın-efs resetleme tıklayın-sayfa linkine gidin, qcn dosyasını indirip kılasöre çıkarın, tool ile qfil i açın sağda Slect port a tıkayıp alttaki kutucuğu işaretleyin tamam deyin, menüde, tools> qcn backup restore tıklayın-enable sim kutucuğunu işaretleyin-sayfadan indirdiğiniz klasörde olan qcn lerden en üstekini seçip backup yapın-tool a gelip qcn düzenleme ile backup yaptığınız qcn yi açın ve 1 sim seçili yapıp imei değiştirin oluştur deyip isim vererek kaydedin-qfile geri gelip oluşturduğunuz yeni qcn yi bulun bu kez backup değil restored yapın işlem bitince telefonu başlatıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi: