Custom Rom Xiaomi Redmi 9 (lancelot) IMEI Repair ENG Firmware SP Flash Tool (İlk Burada - Ücretsiz)

Yazdır

Yoe

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 May 2021
5
0
1
23
hocam kafayı yiyeceğim lütfen yardım edecek birisi var mı 10 saatir uğraşıyorum

Yoe

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 May 2021
5
0
1
23
hocam ben gerekli dosyaları indiriyorum ama ki flash da cihazı kapatıyorum ama algılamıyor bir türlü pc formatladm şimdi belki ondandır diye tekrardan indiriyorum herşeyi eğer yardımcı olabilir iseniz gerçekten herşeyi yapmaya razıyım...

Kubi77

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2021
5
0
1
37
Hocam bende bir haftadır uğraşıyorum ama sürekli brick olup duruyor cihaz cihazın içindeki vidalar aşındı artık sök tak yapa yapa.
sorun: cihaz Redmi 9c Angelica, EnG rom atmaya çalışıyorum, verdiğinizden linkten de indirdim. Ama scatter dosyasında MT6768_Android_scatter oralarak belirtiyor oysa bendeki cihaz 6765.

bu Aradada nette Dolaşan öteki eng rom dosyası ama nedense içinde images klasörü yok, tüm dosyalar var ama klasörü yok haliyle o da brick. Unzip edince ENG adında klasör çıkıyor tüm file ler de onun içinde oluyor.

Sonunda burada paylaşılan indirdim..bana yardımcı olabilirseniz sevinirim

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
Hocam bende bir haftadır uğraşıyorum ama sürekli brick olup duruyor cihaz cihazın içindeki vidalar aşındı artık sök tak yapa yapa.
sorun: cihaz Redmi 9c Angelica, EnG rom atmaya çalışıyorum, verdiğinizden linkten de indirdim. Ama scatter dosyasında MT6768_Android_scatter oralarak belirtiyor oysa bendeki cihaz 6765.

bu Aradada nette Dolaşan öteki eng rom dosyası ama nedense içinde images klasörü yok, tüm dosyalar var ama klasörü yok haliyle o da brick. Unzip edince ENG adında klasör çıkıyor tüm file ler de onun içinde oluyor.

Sonunda burada paylaşılan indirdim..bana yardımcı olabilirseniz sevinirim
uğraşmaya gerek yok hocam teamviewer id şifre verin direkt repair yapalım

Kubi77

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2021
5
0
1
37
Eyvallah hocam teamviewerı yükleyip hbr etcem size, ardından bana da neyi eksik veya neyi yanlış yaptığımı da izah ederseniz sevinirim kafama çok takıldı da

memoozbay

Üye
Kayıtlı üye
27 Ocak 2019
63
7
8
36
bu rom sizin 9C için uyumlu Değildir Konu Başlığındanda Belli Kolay Gelsin

Kubi77

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2021
5
0
1
37
bu rom sizin 9C için uyumlu Değildir Konu Başlığındanda Belli Kolay Gelsin

yazılar var 9c angelica için de bu romu kullanın çalışıyor diye o yüzden bende burada sordum ama ne yaptıysak boş maalesef, uygun romu da nerden bulabileceğimi de yazsaydın hocam

Moderatör tarafında düzenlendi:

memoozbay

Üye
Kayıtlı üye
27 Ocak 2019
63
7
8
36
yazılar var 9c angelica için de bu romu kullanın çalışıyor diye o yüzden bende burada sordum ama ne yaptıysak boş maalesef, uygun romu da nerden bulabileceğimi de yazsaydın hocam
googlede araştırma yaparsan bolca mevcut nfc modelide var dikkat edersen sorunsuz yaparsın başka formlarda oldugu için burada link veremem iyi günler...

Kubi77

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2021
5
0
1
37
tamam çözüldü: Fastboot modunda cmd komutlarıyla ilk önce eng rom dosyasındaki md1img.img ı flashleyince oluyor.
ama flashtoolla değil onunla yapınca brick oluyor.
md1img.img i flashledikten sonra: Baseband version MOLY.LR12A.R3.MPV107.5.P4 e dönüşüyor.
Ardından tekrar Fastboot moduna alıp cmd komutlarıyla tek tek eng rom dosyalarını flashleyip eng rom modunda açılıyor.

nctlhn

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 Şub 2021
3
1
3
40
İyi akşamlar. Burada anlatılanlardan yola çıkarak Redmi 9 (lancelot) cihazımın tamir işini hallettim. Eng rom olarak mert1100
arkadaşın vermiş olduğu romu kullandım miflashpro ile bir sıkıntı yaşamadım. Cihaz V12.0.1.0.RJCMIXM (Android 11) sürümünee wifi üzerinden güncelleniyor. Emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler.

ofsevim

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Eyl 2018
15
2
3
23
tamam çözüldü: Fastboot modunda cmd komutlarıyla ilk önce eng rom dosyasındaki md1img.img ı flashleyince oluyor.
ama flashtoolla değil onunla yapınca brick oluyor.
md1img.img i flashledikten sonra: Baseband version MOLY.LR12A.R3.MPV107.5.P4 e dönüşüyor.
Ardından tekrar Fastboot moduna alıp cmd komutlarıyla tek tek eng rom dosyalarını flashleyip eng rom modunda açılıyor.
repair için tekrar eng yüklemeye gerek yok .Md1img flashladıktan sonra reboot yapıp maui metayla yazın .Sonra tekrar reboot .İşlem tamam

• Beğen
Tepkiler: EzeRUS