Xiaomi Redmi 9A (dandelion) Repair, Unbrick, Flash ve Bootloader Lock Unlock

Yazdır

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
gerekenler;
V12.0.15.0.QCDMIXM (vulnerable rom)
modem meta (repair icin)
SLA/DAA bypass tool (brom exploit)

bl açık ise minimal adb ile romu yükleyin. (repair için modem meta kullanabilirsiniz. fastboot erase ile nvram nvdata silin)
bl kilitli ise sp flash tool (repair yapacaksanız manual format ile nvram nvdata yı başlangıç ofsetinden buyutu kadar silin)
spflash tool ile download agent dosyası gerekiyor xiaomi da romun içinde de olabiliyor (dosya boyutu sınırından dolayı upload edemedim internette var)

vulnerabilities;
fastboot efs silme koruması yok yazma izni var
eng fw gerek yok meta yazma izni var.
Hydra tool brom exploit ile bl unlock yapıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: pincirs

pincirs

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
2 Ocak 2020
2
1
3
44
Arkadaşlar Brick olan cihazı Global V12.0.15.0.QCDMIXM romunu SP Flash Tool ile yükleyerek ayağa kaldırabilirsiniz, Board ID farketmez. Cihazın bataryasını çıkartın, auth bypass yapın ve SP ile romu yükleyin, yükleme bittikten sonra kabloyu çıkartın ve bataryayı takın. Auth bypass için "MCT MTK Bypass Tool" programını kullanabilirsiniz, basit ve pratiktir, python illeti ile uğraşmanıza gerek yok.
Rom önerin sayesinde cihazı ayağa kaldırdım @gen_com ne denediysem olmamıştı. harikasın. Saygılar..

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: gen_com

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Arkadaşlar Brick olan cihazı Global V12.0.15.0.QCDMIXM romunu SP Flash Tool ile yükleyerek ayağa kaldırabilirsiniz, Board ID farketmez. Cihazın bataryasını çıkartın, auth bypass yapın ve SP ile romu yükleyin, yükleme bittikten sonra kabloyu çıkartın ve bataryayı takın. Auth bypass için "MCT MTK Bypass Tool" programını kullanabilirsiniz, basit ve pratiktir, python illeti ile uğraşmanıza gerek yok.
Rom önerin sayesinde cihazı ayağa kaldırdım @gen_com ne denediysem olmamıştı. harikasın. Saygılar..
genel bilgilendirme konusu idi ama yine de başarabildiysen bu senin başarın saygılar