Çözüldü Xiaomi Redmi Mi A3 IMEI Repair - Box ve Dongle Olmadan - İlk Bizde - Mobil Kulüp'e Özel Anlatım

Yazdır

EliteMan

Çalışkan üye
Yasaklı üye
27 Kas 2019
1,137
527
113
18
Merhaba Sevgili Mobil Kulüp Kullanıcıları Bu paylaşacağım konuda Redmi Mi A3 için box yada dongle olmadan imei repair işlemlerini anlatacağım.

1- İmei repair işlemleri yalnızca imei kaydı bozulan cihazlara orijinal imei yükleme amaçlıdır.

2- Yapılan işlemler tamamen yapan kişinin sorumluluğundadır.

Evet,şimdi başlayabiliriz;

1 - Öncelikle fastboot moda alıyoruz cihazı
1-Tek Tıkla Bootloader kilidi aç :

2 - Twrp yüklüyoruz

Twrp kodu :
fastboot devices
fastboot flash boot recovery.img

3 - Twrp ekranından magisk yüklüyoruz

4 - Cmd ekranından reset efs yapyoruz
Reset Efs :

dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf3
dd if=/dev/zero of=/dev/block/sdf4

5 - Cmd ekranından diag port açıyoruz
adb shell
su
setprop sys.usb.config diag,adb

6 - Repair yapıp Qcn yüklüyoruz

7-Hex Editör Qcn Editör :

8-Qpst Programı :

9-Adb Ve Fastboot Programı :

10-Write Dual İmei Repair Tool :

Bu Konu muaz75 Ustam ile beraber hazırladık kendisine teşekkürler

Bu Konu Bana Aittir Buradan Alıntı Yapacakların Kaynak Belirtilmesi Gerekiyor

Moderatör tarafında düzenlendi:

Poyraz0712

Aktif üye
Kayıtlı üye
3 Eki 2018
118
43
28
40
kısa ve öz yazmak isteriz ama bazı arkadaşlar konuyu
daha deteylı istediği için detaylı yazmak zorundayız
write tool imei repair yaparken kullanacaksınız
Ben redmi note6pro-7 -8-10 mi9tpro k20 hepsine boxsuz yaptım sıralamayı biliyorum qcn editliyip önce qfil ile atıp sonra qpst ile atıyodum şimdi write toolu hangi aşamada kullancaz diye sordum

keseratar

Yeni üye
Yasaklı üye
26 Tem 2018
6
1
3
42
Anlatım için teşekkür ederim.

Bu unlock dosyası ile aynı işlemciye sahip redmi note 8'in bootlader'ı unlock edilebilir mi?

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
Arkadaşlar birçok arkadaş buradaki sıralamayı bulamıyor yada cihazda wifi açılmama gibi sorunlar oluşuyor.O nedenle buraya katkı yapan arkadaşa ek olarak Daha kolay bir yöntemi açıklamak istedim...

1. Cihazı unlock yapıp twrp ve magiski yüklediğinizi varsayarak ilk önce qpst ile cihazın qcn yedeğini alın
2. almış olduğunuz Qcn yedegini jjaQcnBuilder programı ile eski tip cihazları seçerek çift imei olarak düzenleyin ikinci imei cihazın kendi ikinci imei si olsun.1.imei bölümüne düzeltmek istediğiniz imei atmanız gerekiyor yani..
3. Efs kodlarıyla parttionları silin..
4. jjaQcnBuilder ile oluşturduğunuz yeni QCN yi önce QFIL Sonrada QPST ile restore yapın..
5.Bu adımdan sonra birde bakacaksınızki Hat çalışıyor fakat Wifi açılmıyor korkmayın Mi A3 fastboot rom unu indirin ve cihaza tekrar yazın.
SONRASINDA CİHAZ SORUNSUZ ÇALIŞACAKTIR.1.İMEİ GÖZÜKECEK 2.İMEİ BOŞ KALACAKTIR.SAATLERCE DENEMEDEN SONRA bulunmuştur.SAYGILAR...

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,814
163
Meksika
t.me
Arkadaşlar birçok arkadaş buradaki sıralamayı bulamıyor yada cihazda wifi açılmama gibi sorunlar oluşuyor.O nedenle buraya katkı yapan arkadaşa ek olarak Daha kolay bir yöntemi açıklamak istedim...

1. Cihazı unlock yapıp twrp ve magiski yüklediğinizi varsayarak ilk önce qpst ile cihazın qcn yedeğini alın
2. almış olduğunuz Qcn yedegini jjaQcnBuilder programı ile eski tip cihazları seçerek çift imei olarak düzenleyin ikinci imei cihazın kendi ikinci imei si olsun.1.imei bölümüne düzeltmek istediğiniz imei atmanız gerekiyor yani..
4. jjaQcnBuilder ile oluşturduğunuz yeni QCN yi önce QFIL Sonrada QPST ile restore yapın..
5.Bu adımdan sonra birde bakacaksınızki Hat çalışıyor fakat Wifi açılmıyor korkmayın Mi A3 fastboot rom unu indirin ve cihaza tekrar yazın.
SONRASINDA CİHAZ SORUNSUZ ÇALIŞACAKTIR.1.İMEİ GÖZÜKECEK 2.İMEİ BOŞ KALACAKTIR.SAATLERCE DENEMEDEN SONRA bulunmuştur.SAYGILAR...
:tsk:

ahmebysoy

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2017
7
1
3
40
versiyon andriod 10 ise bu işlemi yapmayın fastboot ta kalıyor açılmıyor
cihaz
şemsiye olmasıın

metehan63

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Ağu 2019
8
0
1
44
mi a3 imei repair için twrp yüklendi telefon açılmıyor fastboot moddan çıkmıyor room yüklendi yine aynı yardımcı olurmusunuz lütfen acil

ixvayzed

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Tem 2020
2
0
1
25

Hocam sizin anlatınızı görmeden yukarıdan yapmaya çalıştım fakat efs leri erken girdim.Şuan elimde yedek qcn dosyası yok.İnternetten bi tane bulup imei değiştirim restore yaptım fakat imei kısmı gözüküyor cihazda yardımcı olabilir misin?

Thanatoos

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Tem 2020
2
0
1
25
Arkadaşlar merhabalar. Cihazıma IMEI attirmistim fakat atan kişi tam yapamadığı için 100 TL vermeme rağmen sim otomatikteyken hiç kullanmasam bile yaklaşık 6 saatte %30dan fazla şarj tüketiyor internette araştırdım IMEI hatasından kaynaklı olduğunu öğrendim attirdığım adama soruyorum lakin ilgilenmiyor internette 25tlye uzaktan IMEI işlerini halleden birini buldum fakat cihazın olayı farklı dedi ve 150tl fiyat biçti. Öğrenci olduğum için para konusunda sıkıntı yaşıyorum bu konuyu gördüm fakat olaya çok uzagim bu şekilde yapanlar sıkıntı yaşadı mı beni bilgilendirip yardımcı olabilecek biri varsa inanın çok mutlu olurum.

oscarrr_18

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
17 Ocak 2017
22
2
3
37

s.a reis orj qcn yedeği varmı elinde