Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 Board ID 3.29 IMEI Repair - Resistor Değişimi Gerektirmez

Yazdır

ozgursel

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Eki 2019
8
0
1
34
Arkadaşlar, hangi global yazılımı atarsam atayım ekran açılmıyor. LİNK VEREBİLECEK OLAN VARMIDIR

alfazo__

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2020
2
0
1
34
s a ustam advence flasher bölümnden dosya seçemiyorum . bu hatayı alıyorumn CPU not found in database.

ceyhantamir

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ağu 2019
1
0
1
36
arkadaşlar cok fazla uğraşmadan kısa yol söyleyim denenmiştir ustalarımın eline sağlık mobilkulup ailesine saygılar açılıp kapanmaması için
step 1 dosyasının içine NON-HLOS bir dosyasını yapıştırım zipleyin chimera ile firmvare güncellemesi yap dedikten sonra açılır diag açarak qcn yazdırım tekrar chimera üzerinden firmvare yükleyim işlem bu.. herkesin emeğine sağlık..

alican76

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
8 Ağu 2020
2
0
1
29
sürekli write error yazma hatası alıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

istua

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
68
7
8
38
selamun aleyküm ustalar bl kapalı yetki hatası alıyorum umt ile yazılımı yüklerken

alican76

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
8 Ağu 2020
2
0
1
29
arkadaşlar cok fazla uğraşmadan kısa yol söyleyim denenmiştir ustalarımın eline sağlık mobilkulup ailesine saygılar açılıp kapanmaması için
step 1 dosyasının içine NON-HLOS bir dosyasını yapıştırım zipleyin chimera ile firmvare güncellemesi yap dedikten sonra açılır diag açarak qcn yazdırım tekrar chimera üzerinden firmvare yükleyim işlem bu.. herkesin emeğine sağlık..

emeğine sağlık usta. fakat detaylı bir anlatım yaparsan sevinirim.

sweatcan

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Nis 2017
3
0
1
34
kolay gelsin burda yapılan adımları yaptım fakat qcn yükledikten sonra cihaz reset atmaya başlıyor bu işlemden sonra normal rom yükleyincede siyah ekran da kalıyor sanırım bu qcn kısmında sıkıntı yaşıyorum Cihaza hiç repair yapmadan xqcn dosyasını editleyip mi atıcaz

kensopoy

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ağu 2018
14
3
3
37
kolay gelsin burda yapılan adımları yaptım fakat qcn yükledikten sonra cihaz reset atmaya başlıyor bu işlemden sonra normal rom yükleyincede siyah ekran da kalıyor sanırım bu qcn kısmında sıkıntı yaşıyorum Cihaza hiç repair yapmadan xqcn dosyasını editleyip mi atıcaz

bendede aynı sorun var kardeşim. QCN ve XQCN restore ettikten sonra boot loop oluyor resetliyor.

kensopoy

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Ağu 2018
14
3
3
37
An itibariyle çözebildiğim yöntem şöyle arkadaşlar.

Bismillah

(İmei Sıfırlanmış Null olmuş Note 8 gingo 3.29 için imei tamiri)

her ne olursa olsun EFS backup yapın. UMT ile.

3.xxx board single bölümünü seçerek yükle buradan indirelim:

Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

TR tools açıyoruz. Model bölümünden note 8 (gingo) seçiyoruz. QCN düzelt seçip ilk baştaki QCN indiriyoruz. imei 2 kutucuğuna tamir olacak imei giriyoruz.

işlem bitince yeniden başlatıp. imei kontrol ediyoruz.

Tekrar EDL Moduna alıp:

. Global denenebilir. Ben kilit açacağım için uğraşmadım.

Yöntem bizzat benim tarafımdan olmuştur denenmiştir. Doğru adımlar yapılır ise sorun olmayacaktır. Yedek almadan işlem yapmayın kardeşler.

ustagsm

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Haz 2017
4
1
3
31
arkadaşlar reset atmasını düzeltemedim dediklerinizin hepsini yaptım ama yine aynı cihaza umt ile step1 attıgımda

kasbas33

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Ocak 2020
14
2
3
31
abi bende dft ile chimera var nasıl yapabilrim

carlosiivann777

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2021
2
0
1
29
Hor resulta que paso el archivo el teléfono enciende y se queda cargando en la pantalla de la cuenta google y se empieza a reiniciar le paso el archivo fsg y el del módem y sigue lo mismo que puedo hacer hay

carlosiivann777

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Nis 2021
2
0
1
29
Hola me sucede lo mismo el dispositivo se reinicia solo no me deja reparar imei

Ekli dosyalar

• IMG-20210519-WA0167.jpg
    IMG-20210519-WA0167.jpg
    25.6 KB · Görüntüleme: 9
  • IMG-20210519-WA0167.jpg
    IMG-20210519-WA0167.jpg
    25.6 KB · Görüntüleme: 9

Azure

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Haz 2020
16
1
3
39
Önce Efs Siliniz
Step 1 Flashlayınız Kurulum Yapıp Tekrar Test Point Alıp Umt Advancer Flasher Girip Fsg Ve Modem Flashlıyoruz
YKYK717717YKYK Yapıp Diag Açıp Umt İle Yazıyor