Xiaomi Redmi Note 8 Brick

Yazdır

rosea

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2019
14
3
3
45
Arkadaşlar merhaba.Unlock olan cihazımı mi flashla rom yüklerken kazara kilitledim.Fakat mi hesabını hatırlamıyorum.fastboot a recovery e giriyor.Cihazı nasıl açarım.Redmi yazısı geliyor android yazısı ile fakat recovery e atıyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Bu arada mi hesabını nasın unuttun diye soracaksınız yeni hesabım diğer telefonumda bunu daha önce almıştım hatırlamıyorum yani aklınıza kötü birşey gelmesin.Tekrar teşekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
mi asist diye yazan sideload modu oluyor zaten bununla çözüm bulamadıysan edl modunda chimera ile yüklenecek başka yolu yok.

rosea

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2019
14
3
3
45
mi asist diye yazan sideload modu oluyor zaten bununla çözüm bulamadıysan edl modunda chimera ile yüklenecek başka yolu yok.
yüklemeyi yapyor fakat android yazsı çktktan 5-10 sn sonra recovery e düşüyor.peki bunu yapabiliecek olan bir arkadaş var m burada en azndan uzaktan bağlantı ile

rosea

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2019
14
3
3
45
Daha önce kilidini açmştım cihazın.Bundan dolayı bir yol olabilir mi.Önceki mi hesabının ne olduğunun öğrenmemin yolu var mı yada

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Bu işin erbabı olan birine bu durumu sormuştum daha önce.
Sakın mi flash tool ile yazılım yükleme. Yoksa telefon çöp olur demişti.
Anladığım kadarıyla Soulfly hocam da bu işi biliyor. Onun da ne diyeceğini görelim.

rosea

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2019
14
3
3
45
Bu işin erbabı olan birine bu durumu sormuştum daha önce.
Sakın mi flash tool ile yazılım yükleme. Yoksa telefon çöp olur demişti.
Anladığım kadarıyla Soulfly hocam da bu işi biliyor. Onun da ne diyeceğini görelim.
mi flash tool ile neden çöp olsun ki.yillardır rom atarım herşeyi yaparım ilk defa böyle birşey duyuyorum.Hardbrick dahil birçok telefon kurtardım.Burada sorun biraz farklı gibi en azından çözümü

rosea

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2019
14
3
3
45
bu arada edl moda alındığnda mi flash la yazılımı atılamaz mı

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
mi flash tool ile neden çöp olsun ki.yillardır rom atarım herşeyi yaparım ilk defa böyle birşey duyuyorum.Hardbrick dahil birçok telefon kurtardım.Burada sorun biraz farklı gibi en azından çözümü
Siz unlock cihazdan bahsettiğiniz için böyle düşündüm. Ben de unlock için sormuştum bahsettiğim arkadaşa.
Neyse ben daha fazla meşgul etmeyeyim burayı. Umarım çözüme kavuşursunuz.

rosea

Yeni üye
Kayıtlı üye
12 Kas 2019
14
3
3
45
Siz unlock cihazdan bahsettiğiniz için böyle düşündüm. Ben de unlock için sormuştum bahsettiğim arkadaşa.
Neyse ben daha fazla meşgul etmeyeyim burayı. Umarım çözüme kavuşursunuz.
mi hesabını buldum unlock edip telefonu açmayı başardım tşk ederim yinede yardımcı olmaya çalıştınız ama yine de böyle bir durumda ne yapılabileceğini de burada konuşmak lazım

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
beyler ben 1 kez kullandım mi flash tool daha da kullanmadım. o son kullanıcıya yönelik ve her seferinde kilitliyor. flaşlamayı bilsende denemeler yaparken medodu seçmeyi unutuyorsun ve kilitliyorsun ben o sebepten adb platform tools kullanıyorum yani fasboot.exe ve dll ler 3 4 dosyalık program androidin kendi flaşlama programı yani rom klasörünüzün içine kopyalayın flash_all.bat çalıştırın lock.bat dosyalarını silin yanlışlıkla tıklamamak için en güvenli yol ve belki 100 ü geçmiştir flaşlamam sorun olmadı zaten mi flaştool da aynı metodu kullanır size farklı olarak arayüz sağlar

• Beğen
Tepkiler: Lord Raiden

zümra

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Ağu 2020
10
0
1
44
mi hesabını buldum unlock edip telefonu açmayı başardım tşk ederim yinede yardımcı olmaya çalıştınız ama yine de böyle bir durumda ne yapılabileceğini de burada konuşmak lazım
YARDIMCI OLURMUSUNUZ.AYNISI BENDE OLDU CİHAZI KİLİTLEDİM YANLİŞLIKLA.RECOVERY AÇILIP KAPANIYOR

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
YARDIMCI OLURMUSUNUZ.AYNISI BENDE OLDU CİHAZI KİLİTLEDİM YANLİŞLIKLA.RECOVERY AÇILIP KAPANIYOR
upgrade modunda mevcut sürümün recovery zip dosyasını sideload metodu ile flaşlayabilirsin. cihaz kilitli olsa bile hangi ülke romu yüklü üse mevcut sürümün aynısını yada üstünü sideload metodu ile yükleyebilirsin. hiç bir şekilde olmazsa patched loader (EDL dosyası) metodu ile rom yükleme korumasını aşarak istediğin sürümü qfil programı (işlemcinin kendi yükleme programı) ile yükleyebilirsin. ama bu herzaman işe yaramıyor boxlarda daha iyi çözüm oluyor. @Untouchablee sorununuzu çözebilr.

Son düzenleme: