Xiaomi Redmi Note 8 (ginkgo) Global-China ORJ-ENG QCN-XQCN Topic

Yazdır

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Başlık altında varyant qcn paylaşılacaktır. Ayrıca qcn paylaşanlar için referans olmasını umut ediyorum.

Hangi çipset olduğunu biliyorsanız o qcn ile işlem yapın. xxxxx yazanlar arkası çince etikelti cihazlardan dump edilmiştir bellek markası bilinmiyor.
QCN seçerken board ID daha önemli. cihaz fabrikadan aynı seri peşpeşe çıkmış bile olsa qcn de farklılıklar olabilir. buda anakartta kullanılan direnç diyotların toleransından kaynaklı fabrika çıkışınada kalibrasyon yapılarak kutulanıyor. bu sebeple genelde orjinal qcn daha uyumludur. bu ayrıntı şebekeyi az da olsa etkileyebiiliyor.

ENG QCN ile tool olmadan repair yapabilirsiniz (patched qcn)
ORJ QCN ile tool kullanarak repair yaparsınız (tool ile pacth yapar)
RF ONLY QCN deneysel eklenmiştir. (RF Items Only)

çip bilgisini arkada seri numarasından veya anakart versiyonundan veyahutta herhangi uygulama ile okutabilme yolu varsa paylaşırsanız sevinirim daha dataylı dumplar verebiliriz.

Ekli dosyalar

• qcn_eng_ginkgo_ddr_samsung_Fix4.5G_by_Ahmad_Alsaid.zip
    285.7 KB · Görüntüleme: 1,117
  • qcn_eng_ginkgo_ddr_xxxxxxxx_Fix4.5G_by_Esam Alrefaey.zip
    111.6 KB · Görüntüleme: 617
  • qcn_orj_ginkgo_ddr_xxxxxxx1_Fix4.5G_by_gen_com.zip
    554.2 KB · Görüntüleme: 845
  • qcn_orj_ginkgo_ddr_xxxxxxx2_Fix4.5G_by_gen_com.zip
    554.6 KB · Görüntüleme: 718
Son düzenleme:

mbunal

Yeni üye
Kayıtlı üye
28 Ocak 2020
6
2
3
49
merhaba, elimde 1 hafta beklenmeden bl kilidi açılıp, imei atılmış, daha sonra da miui11 atılırken lock seçilince redmi ekranınd akalmış bir redmi note 8 var. samsung mu micron mu yoksa ne bilmiyorum, nereden bakılıyor bulamadım. buradaki bilgiler bl kilidi kapalı olan bu cihazı tamir edebilir mi? imei lerin ikiside 0 olarak görünüyor. fastboottan denediğim de bl kilitliolduğunda işlem yapılmıyor.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
başlık qcn paylaşım amacıyla açılmıştır işlemler sırasında gerekiyorsa kullana ama zannetmiyorum. aynı şekilde yaptır. esam yazan xxx versiyonu micron çip olabilir.

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
Note 8 Ginkgo Board ID: 1.9.0 Samsung Qcn ihtiyacım var, benden önce repair yapan tamirci orj qcn üzerinden yapmamış.

serkans674

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
2
1
3
42
Teşekkürler, en stabil qcn bu, denediğim diğer qcnlerde şebeke mod geçişlerinde gecikme süreleri oldukça uzundu.
Görüşme sırasında diğer qcnler ya bağlanmıyordu ya da görüşme sırasında interneti tamamen kesiyordu.
Denediğim cihaz M1908C3JE Board ID 2.9.0 Samsung.
Allah razı olsun ikinizden de, telefonum redmi note 8 M1908C3JE Board ID 2.9.0 Samsung telefonda sıvı teması oldu tamir edildi. tamirden sonra şebeke sorunları başladı. çekmiyor sürekli kesiliyordu hat artık anakart değiştirmeye kadar gidecekti durum. uygun qcn dosyası ararken başka bir yerde ne idüğü belirsiz dosya yükledim cihaz kilitlendi açana kadar göbeğim çatladı.
Bu qcn dosyası şebeke sorunu çözdü, az önce yükledim evin şebeke zayıf noktasında defalarca denedim hat düşmedi. 4.5 hızı on numara. ellerinize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: flavio

serkans674

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Eyl 2020
2
1
3
42
Allah razı olsun ikinizden de, telefonum redmi note 8 M1908C3JE Board ID 2.9.0 Samsung telefonda sıvı teması oldu tamir edildi. tamirden sonra şebeke sorunları başladı. çekmiyor sürekli kesiliyordu hat artık anakart değiştirmeye kadar gidecekti durum. uygun qcn dosyası ararken başka bir yerde ne idüğü belirsiz dosya yükledim cihaz kilitlendi açana kadar göbeğim çatladı.
Bu qcn dosyası şebeke sorunu çözdü, az önce yükledim evin şebeke zayıf noktasında defalarca denedim hat düşmedi. 4.5 hızı on numara. ellerinize sağlık.
Biraz erken sevinmişiz yine eski haline döndü ama bir umut ışığı doğdu donanım kaynaklı olsa hiç düzelmezdi diye düşünüyorum fikri olan var mı?

__ozi__

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Ocak 2017
3
1
3
40
Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

şuna hangi qcn uyumlu ??
ustam selamlar aynı cihazdan bendede var işlem yapamıyorum eng rom hiçbirini onarım yöntemlerini kabul ettiremedim şimdide üzerindeki global roma geri çevrilmiyor sadedce çin romlarla açılıyor cihaz öteki romlar recovery ekranına atıyor chimera umt eft elimde mevcut acaba buda note8 rpo lar gibi direnç değişiminemi ihtiyaç var bilen varsa yardımcı olabilirmisiniz

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
ustam selamlar aynı cihazdan bendede var işlem yapamıyorum eng rom hiçbirini onarım yöntemlerini kabul ettiremedim şimdide üzerindeki global roma geri çevrilmiyor sadedce çin romlarla açılıyor cihaz öteki romlar recovery ekranına atıyor chimera umt eft elimde mevcut acaba buda note8 rpo lar gibi direnç değişiminemi ihtiyaç var bilen varsa yardımcı olabilirmisiniz
sadece modemi çin romdan yukleyip dene