Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Yazdır

hakan34

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Haz 2020
7
0
1
31
adb shell yazıyorum ginkgo:/$ diye başlıyor su yazdığımda ise not found diyor

hakan34

Yeni üye
Kayıtlı üye
14 Haz 2020
7
0
1
31
Aldığınız hataların fotoğrafları paylaşır mısınız?
resimleri paylaşacam birazdan ancak işlemlere en baştan tekrar başladım format attıktan sonra bu sefer
1) dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p59

2) dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p47

3) dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p48

4) reboot

yaptıktan sonra cihaz kendiliğnden TWRP MODUNDA KALIYOR kusura bakamyın uğraştırıyorum sizide

object1500

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2019
24
5
3
İki cihazda farklı farklı qcn kullanmanız gerekiyor.
İkisine aynı qcn kullandığınız için MAC Adresi aynı olmuş, çakışma yapıyor.
Teşekkürler hocam, bu mac adresini telefondan değiştirebilirmiyiz peki. Simdi o arkadaş telefonu gönderdi memleketine yani ben işlem yapamıyorum telefoncuya verip işlem yaptırmak zorundalar telefonlar benim yanımda olmadığı için başka yere vermek zorundalar. Kendileri eğer bu telefonların kutusunda mac adresi yazıyorsa ordaki mac adresini telefona kendileri girebilirmi? Yardımınız için teşekkür ederim.

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
Teşekkürler hocam, bu mac adresini telefondan değiştirebilirmiyiz peki. Simdi o arkadaş telefonu gönderdi memleketine yani ben işlem yapamıyorum telefoncuya verip işlem yaptırmak zorundalar telefonlar benim yanımda olmadığı için başka yere vermek zorundalar. Kendileri eğer bu telefonların kutusunda mac adresi yazıyorsa ordaki mac adresini telefona kendileri girebilirmi? Yardımınız için teşekkür ederim.
Kendileri giremez.
Fakat iki tane farklı farklı qcn kullansanız sorunuz çözülür.

rapdarbe

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Nis 2018
18
12
3
34
bootloader acık olması şart mı hocam bu ıslemler ıcın ? yoksa note 7 gıbı arka kapak acıp edl mod ıle chımera uzerınden eng room yukleyıp yapacak mıyız _?

abuzer63

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2019
20
7
3
35
ustam öncelikli eline sağlık ben dediyin işlemleri aynen yaptım enson rebot diyince cıhaz açilmiyor yine twrp ye donuyor ne yapmam lazım yardıcı olursanız çok sevinirim

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
ustam öncelikli eline sağlık ben dediyin işlemleri aynen yaptım enson rebot diyince cıhaz açilmiyor yine twrp ye donuyor ne yapmam lazım yardıcı olursanız çok sevinirim
Twrp modunda bir defa wipe-data yapınız.
Sonrasından Magisk yükleyiniz açılır.