Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

baransu63

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ara 2018
16
7
3
39
usta merhaba yukarda bir arkadaşın sorununu okudum
sorun şu
Arkadaşlar bir sorunum var, iki tane note 8 e bu işlemi yaptım, ikiside aynı evde aynı anda wifiye bağlanmıyor, ya birisi bağlanıyor yada diğeri, ikisininde wifisini açınca bağlantı geri kapanıyor. Bunu sebebi nedir? Repair sonrası bu sorunu yaşayan oldumu? Şebekede sorun yok. Wifiye aynı anda iki telefonda baglanamiyor bu bir çakışma mıdır? Lütfen yardım edin.
bu durumda verdiginiz QNC deki mac adresleri aynı mı oluyor yani diyelim bana 5 not 8 geldi 5 ine ayni işlemi yaptım
o zaman bunların 5 nin mc adresleri aynı mı olacak? ha birde şunu sorayım magiskin yeni sürümünü kullanırsak ekstra bir fayda veya zararı olur mu?

abuzer63

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2019
20
7
3
35
slm aleykum ustalar redmi note 8 imei atım qcn dosyası hata verdi ama imeili yedi şebek gelmiyor ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,811
163
Meksika
t.me
slm aleykum ustalar redmi note 8 imei atım qcn dosyası hata verdi ama imeili yedi şebek gelmiyor ne yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
IMEI Repair yapmadan önce Reset EFS Yaptınız mı?
Şu kodularla.
  • fastboot erase modemst1
  • fastboot erase modemst2
  • fastboot erase fsg
  • fastboot erase fsc

abuzer63

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2019
20
7
3
35
evet yaptım olmadı sorunu çözdum backbum qcn yaptım duzeldi farklı bir yontem

Botan4747

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Kas 2019
16
0
1
24
slm usta su yeni çıkan note8 lere twrp yükledikten sonra çöküyor onun yontemi varmı yada bilen varsa yardımcı olabilirmi

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
son versiyondan sağlam eng qcn lazım 11.0.7 den sonra şebeke güncellemesi gelmiş dolayısıyla qcnler hatalı olabilir. coğu kişi de şebekede sorun yaşıyor.

abuzer63

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Eyl 2019
20
7
3
35
SLM ALEYKUM GUNAYDIN HERKESE USTALAR ELİMDE REDMİ 8 VAR İMEİ ATACAM İNTERNETEN ÇOK ARAŞDIRDIM KARŞİMA HEP REDMİ NOTE8 ÇIKIYOR BU 2 MODELİN YAPILIŞ AYNIMI BİLGİSİ OLAN VARMI TŞKRLR

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Himm cihazı internetten aldım kayıt Turkcell 4.5 wifi modem görünüyor win yani bu şekilde bu sürüm ile geldi bana
aynı sorun bende de var kayıtlı custom imei şebeke çekmiyor düzeltemiyoum 4g 3g gelmiyor. repair yapınca kesin geliyor gelse de bir müddet sonra edgede kalıyor bir fix var mı bilmiyorum

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Bende de aynı lanet durum vardı. İlk kez imei repair yapıldığında sorun yoktu ama sonra bir kez daha repair yapmak durumunda kaldık. Hattım tt ve 4.5G açıkken arama geldiğinde ya da ben aramaya çalıştığımda cihaz saniye başı 3G ile 4.5G arasında gidip geliyordu. Arama yapılırken 3G ye geçilmesi normal ama sürekli geçişlerin olması sorun çıkarıyordu. Ne yapıp ne ettiysem de sorun çözülmedi. Sonra evdeki Turkcell hattı taktım ve sorun olmadı. Arama yaptığımda 4.5G den 2G ye geçiyordu ve sorun çıkmıyordu. Ben de hattımı Turkcell'e taşıdım. Yarın açılıyor sim kartım. Hayırlısıyla deneyeyim.

Botan4747

Yeni üye
Kayıtlı üye
20 Kas 2019
16
0
1
24
slm usta telefon unlock olmadan arka kapagını açıp nasıl imei repair yapabilirim yardımcı olabilirmisniz