Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Yazdır

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Bende de aynı lanet durum vardı. İlk kez imei repair yapıldığında sorun yoktu ama sonra bir kez daha repair yapmak durumunda kaldık. Hattım tt ve 4.5G açıkken arama geldiğinde ya da ben aramaya çalıştığımda cihaz saniye başı 3G ile 4.5G arasında gidip geliyordu. Arama yapılırken 3G ye geçilmesi normal ama sürekli geçişlerin olması sorun çıkarıyordu. Ne yapıp ne ettiysem de sorun çözülmedi. Sonra evdeki Turkcell hattı taktım ve sorun olmadı. Arama yaptığımda 4.5G den 2G ye geçiyordu ve sorun çıkmıyordu. Ben de hattımı Turkcell'e taşıdım. Yarın açılıyor sim kartım. Hayırlısıyla deneyeyim.
Turkcell hattım dün sabah açıldı.
Tahmin edeceğiniz üzere bir sorun yok şu an.
Yalnız ilk bi kaç saat sadece 2G vardı.
Aramadan *#*#4636#*#* tuşlayıp yalnızca LTE seçeneğini seçtim bi kaç dakika sonra otomatiğe aldım sorun kalmadı. Aynı sorunu yaşayan varsa faydam dokunur belki. Teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: gen_com

aktasibrahim02

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Şub 2020
19
1
3
34
Merhaba arkadaşlar. Not 8 telefonumun unclock işlemi yapıyorum fakat kilit kirilmiyor 7 saat verdi bekledim olmadı. Sonra 17 gün verdi olmadı 22 gün verdi olmadı. Ne yapmam lazım. Teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Botan4747

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Turkcell hattım dün sabah açıldı.
Tahmin edeceğiniz üzere bir sorun yok şu an.
Yalnız ilk bi kaç saat sadece 2G vardı.
Aramadan *#*#4636#*#* tuşlayıp yalnızca LTE seçeneğini seçtim bi kaç dakika sonra otomatiğe aldım sorun kalmadı. Aynı sorunu yaşayan varsa faydam dokunur belki. Teşekkürler.
Sorun kalmadı dedim ama şimdi de 3G sıkıntısı yaşıyorum. 3G çekmiyor yani. Acaba sorun ne olabilir? Bilgisi olan yazarsa telefoncuya götürüp yaptırmak istiyorum. Bıktım artık git-gel yapmaktan. Imei repair yapılırken yanlış bi şeyler mi yapılıyor anlamadım ki. Oysa evdeki diğer Redmi Note 8 'de sorun yok. Aynı yerden aldık 2 gün arayla.
Ya da Android 10 güncellemesini mi bekleyeyim. Bir kaç hafta sonra gelecekmiş.

kircali

Üye
Kayıtlı üye
25 Eki 2019
36
4
8
32
box olmadan not 7 deki gibi yapılamaz mı

Moderatör tarafında düzenlendi:

telefon3434

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
8 May 2017
59
7
8
24
sa ustalar redmi note 8 bl kapalı ve hatlarda kapalı şebeke vermiyor imei repair şuan için mümkün değil dimi ufi box hariç?

Lord Raiden

Always...
Kayıtlı üye
11 Mar 2018
186
28
28
Bir şey soracağım.
Imei repair yapınca yani cihazın kendi orijinal dosyalarını yükleyince her 2 sim de çalışıyor mu?
Sonuçta kendi dosyaları ile olması lazım.

bercem65

Yeni üye
Kayıtlı üye
4 Ocak 2019
6
0
1
40
ENG QCN ile QCN Etitle QPST ile yükleyiniz.
Yapıtım hocam malesef birde qnc etitle demişsiniz onu anlayamadım yaptığım işlem şu eng qnc yi açıp imei girip yüklüyorum 3g gelmiyor bir türlü. 2g bazan da 4.5 g ve kaldığım yerde 4.5 g çekmiyor zaten o yüzden hep ulaşılamıyor diyor cihaz hindistan versiyonu bu arada yardımlarınızı bekliyorum

palermo56

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
5 Mar 2020
1
0
1
23
herşeyi yaptım fakat efs sildikten sonra cihaz hiçbir şekilde açılmıyor twrpde kalıyor