Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 Pro (Begonia) Unbrick

Yazdır

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
Not 1: PMT Changed (Bölümleme tablosu değişti uyarısı anlamı) ufs bellek üzerindeki partition ofsetleri değiştiği için bu uyarıyı alırsınız.
Yüklemeye devam ederseniniz yazılımda mevcut olmayan kaybolacak ve güncellenecek alanlar var.
  • Ilk defa SP_Flash_Tool ile rom yüklenecekse (merlin cihazı için BEGONIA için aynı durum söz konusu değil) mutlaka PMT uyarısı değişti alırsınız. Sebebi fabrika çıkışı bellek ofsetlerinin yeni romlarda değiştirilmiş olması. ofsetler sadece bu şekilde rom yüklendiğinde değişir. (yanlış rom seçtiğinizde de PMT Changed uyarısı alırsınız.)
  • PMT değişirse belleğe format atılır sadece nvram(imei sn bilgileri) bilgisayara SP Flash Tool bilgisayarınıza geçici yedek alır ve rom yükleme sırasında yeni ofsetlerine kopyalar ve yedeği siler. Bu sebepten dolayı işlemi yarıda kesmeyin.
  • PMT güncellenirse cihaz formatlanacağı için Booltloader Unlocked bilgisi cihazdan silinir.
  • Format All seçeneğini seçerseniz aynı işlemi yedek almadan yapar elinizdeki rom ne içeriyorsa onu yükler.
V12.0.7.0.QJOMIXM sürümüne kadar denenmiştir
  • Hydra mtk tool ile önce araç çubuğundan "comport" seçeneğini seçin (UART modu)
  • UART moda girmek için cihazı ses açma kısma beraber basarak usb takın.
  • UART portuna (BROM) libusb filter ile driver install ederek filtre ekleyin bypass yapılırken kullanılacak.
  • HYDRA MTK dan exploiti auto işaretini kaldırın ve exploiti manuel çalıştırın
  • Sonrasında normal flash yazar gibi yazın.
  • Tavsiyem sonrasında METOD1 ile tekrar flaşlayın
NOT: Hydra tool da aşağıdaki exploiti kullanmaktadır. TOOL Olmayanlar METOD 1 deki diğer dosyalar ve kombinasyonuyla 12.0.4 rom yükleyebilirsiniz. Exploit Python3.5 ile yazılmıştır. Kurulum ve paketleri github sayfasında vardır. Python hakkında bilgisi olmayan denemesin.
Öneri1 : linkteki gibi konu başlatabiliriz. Linkte Patched Download Agent dosyaları var.
Öneri2 : Paylaşılan exploitte diğer mtk bl kilitli cihazlar için yetkilendirme olmadan flaşlanabilir.

Beyler telefon fastboot a iken yanlış yazılım yükledim iptal ettim normal yerine eng yüklemeyi iptal ettim yani. ama erken etmişim systemi flaşlamasını bekleseydim keşke neyse akşam öyle bırakmıştım. sabah flashtoll pro içindeki spflash tool ile seçili download agenti seçerek kendi haline bıraktım siyah ekranda bootloop yapıyordu flashlandı.
  • eng preloader olduğu için exploit söz konusu değil da dosyası ile işlem yapabilirsiniz.
  • SP_Flash_Tool_v5.2104_Win lib da match işaretini kaldırın
yani herhangi yetkilendirme olayı yok etkin değil cihaz durumu da unocked idi umarım faydalı olur.

Eki görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.

Ekli dosyalar

• MTK_AllInOne_DA_mt6785_mt6765.rar
    314.2 KB · Görüntüleme: 3,263
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    66.5 KB · Görüntüleme: 221
Moderatör tarafında düzenlendi:

Cep Hastanesi

Üye
Kayıtlı üye
26 May 2018
88
40
18
Brick olan cihazı unlock ise bu şekilde ayağa kaldırabilirsiniz ama locked olduğu taktirde yetkili hesap ister. Eline sağlık.

• Beğen
Tepkiler: BYMEN38

Mafya118

Yeni üye
Kayıtlı üye
30 Eki 2019
14
1
3
39
Sürekli kendini yeniden başlatıyor cihaz bu yöntem işe yarar mı acaba ? fastboota felan geçmiyor

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
tam olarak nasıl yaptın usta ben 2 tanesini çökerttim cihazlar açılıp kapanıyor kendi kendine
ne fastboot nede recovery moduna girmiyor arkayı açtım umt yazılımı görmüyor
mediatek bu bunda testpointe gerek yok xiamomi loader tuşlara basınca universal loader takıp bırakınca yükler. auth olan loadr nasıl çalıştığı hakkında fikrim yok. yok ben illa testpoinle yapacam dersen kcolo etiketli testpointtir. veya uart portunu da lehimleyebilirsin rx tx gnd akıllı telefda hiç denemedim. spflashtan ayarlardan uart seçmek gerekiyor

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
mediatek bu bunda testpointe gerek yok xiamomi loader tuşlara basınca universal loader takıp bırakınca yükler. auth olan loadr nasıl çalıştığı hakkında fikrim yok. yok ben illa testpoinle yapacam dersen kcolo etiketli testpointtir. veya uart portunu da lehimleyebilirsin rx tx gnd akıllı telefda hiç denemedim. spflashtan ayarlardan uart seçmek gerekiyor
ben de senin gibi sp flash tan seçtim yazılımı taktım kabloyu bekliyorum ?:unsure:
yani bu şekilde cihaz açıldı diyorsunuz

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
ben de senin gibi sp flash tan seçtim yazılımı taktım kabloyu bekliyorum ?:unsure:
yani bu şekilde cihaz açıldı diyorsunuz
çok bekleme elle resetle benim beklediğim en fazla bir dk idi olmasssa pil bağlantısını sök yeniden tak. aygıt yöneticisinde driverların yüklü olduğundan emin ol. boot vcom ve preloader vcom dirver yüklü olacak

nur.iletisim

Üye
Kayıtlı üye
17 Ağu 2018
47
3
8
43
hocam ben edl moda alamadım yardımcı olabılırmısınız . yazılım yuklerken usb baglantıısı koptu telefon sımdı acılmıyor tşk ederim

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
pili çıkar pilsiz tak xiaomi mtk larda iki ses tuşu beraber normal de. huaweilerde ise testpoint. xiaomi de de testpoint olabilir deneyin bende şansıma kapalı modda bağladım açıldı ilk seferde driverleri tanıdığından emin ol 2 ayrı driver tanıyacak ik defa yapıyorsan en az iki defa başarısız olman normal

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
arkadaşlar %1000 çalışıyor ben flaşladım unlocked cihazda. deneme fırsatı olan bootloader kapalı olanda da deneyebilir. mediatek yapısından dolayı flaşlaması biraz uğraştırıcı basit hatalar yüzünden yapamayabilirsiniz ama oluyor.

orhangun

Yeni üye
Kayıtlı üye
13 Mar 2018
1
0
1
43
hocam ekteki dosyayı seçince böyle bir hata veriyor sebebi nedir ?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    324.7 KB · Görüntüleme: 530

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
tam olarak nasıl yaptın usta ben 2 tanesini çökerttim cihazlar açılıp kapanıyor kendi kendine
ne fastboot nede recovery moduna girmiyor arkayı açtım umt yazılımı görmüyor
aynı dediğin gibi idi bendekide cihaz kapanması lazım bataryayı sökmen gerekiyor sonra direkt tak

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
bu yöntem her cihaza olmuyor cihazların brick sorunları farklı
bende boot.img silinmişti yazılım yukleryen yarıda kesmiştim yüklerken de en önce boot.img siler enson boot.img yazar bu sebepter çkenlerin çoğu aynı olması lazım. tabi fastboot harici çökerttiyseniz olay farklı