Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 QCN File Fix WiFi & Bluetooth Adres

Yazdır

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
Merhaba arkadaşlar,bu anlatımda imei repair ile birlikte değişen wifi mac adresi ve bluetooth adresinin nasıl düzeltileceğini anlatacağım.Öncelikle imei repair işlemleri yapmadan önce telefonunuzun orijinal wifi mac ve bluetooth adreslerini kaydedin.Bunu Ayarlar/Telefon Hakkında/Tüm Özellikler/Durum dan öğrenebilirsiniz.Adresleri görebilmeniz için Wifi ve Bluetooth açık olmalıdır.
Bu adresleri not ettikten sonra Eng qcn dosyasını hex editörle açıp D4 DD değerini aratın.4 ayrı yerde çıkması lazım,bu değerlerin hepsini orijinal wifi mac adresinizle değiştirin.Daha sonra DD D4 değerini aratın bu da bluetooth adresidir ama bunu yazarken tersten yazacağız yani diyelim ki BT adresiniz : 1C 12 C2 23 42 C1 ise hex editöre C1 42 23 C2 12 1C şeklinde tersinden başa doğru yazmanız gerekiyor.Bu işlemleri yaptıktan sonra önceki anlatımda belirttiğim efs reset ve yeniden qpst ile yeni düzenlemiş olduğunuz qcn dosyasını yüklemeniz gerekiyor. Böylelikle telefonunuzun orijinal adreslerini yüklemiş oluyorsunuz.Selamlarımla.

Son düzenleme:

Kr4tenzTD

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
4
0
1
28
Bütün qualcomm işlemcilerde çalışır bu yöntem ,redmi note 7 de de aynı yöntemi uygulayabilirsiniz
Tamamdır hocam teşekkürler fakat qcn dosyasında neyi değiştireceğimi bilmiyorum videoda geçen kelimeleri redmi note7 cihazımın qcn dosyasında denedim fakat o kelimeyi bulamadım bunun için bir video çekebilirmisiniz çünkü acemiyim hiç denemedim ve benim telefonuma imei atılı fakat wifi ve bluetoot sorunu var yardımcı olursanız sevinirim

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
Ayarlar/Telefon Hakkında/Tüm Özellikler/Durum dan wifi ve bluetooth adreslerini not al,daha sonra qpst ile qcn dosyasını backup alıp not aldığın adresleri hex editörle qcn dosyasında bulup yeni adresleri anlattığım şekilde düzelterek kaydet.Daha sonra twrp mode efs reset yapıp qpst ile düzenlediğin dosyası restore ile geri yükle.Hepsi bu kadar

Kr4tenzTD

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
4
0
1
28
Ayarlar/Telefon Hakkında/Tüm Özellikler/Durum dan wifi ve bluetooth adreslerini not al,daha sonra qpst ile qcn dosyasını backup alıp not aldığın adresleri hex editörle qcn dosyasında bulup yeni adresleri anlattığım şekilde düzelterek kaydet.Daha sonra twrp mode efs reset yapıp qpst ile düzenlediğin dosyası restore ile geri yükle.Hepsi bu kadar
Hocam dün sizin yöntem ile mac adresi değiştirdim fakat bluetooth değiştiremedim çünkü bluetooth adresini qcn dosyasında aratmama rağmen sonuç çıkmıyordu bu ileride bir sorun yaratır mı benim için ?

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
Hocam dün sizin yöntem ile mac adresi değiştirdim fakat bluetooth değiştiremedim çünkü bluetooth adresini qcn dosyasında aratmama rağmen sonuç çıkmıyordu bu ileride bir sorun yaratır mı benim için ?
Aynı adresli iki telefon olmadıkça sorun olmaz,Bluetooth adresini tersten yazıp aratman gerek diyelim adres a1b2c3d4e5f6 ise bu qcn dosyasında f6e5d4c3b2a1 olarak yer alır yani sondaki f6e5 olarak arat

• Sevdim
Tepkiler: telefonuzmani

Kr4tenzTD

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
4
0
1
28
Aynı adresli iki telefon olmadıkça sorun olmaz,Bluetooth adresini tersten yazıp aratman gerek diyelim adres a1b2c3d4e5f6 ise bu qcn dosyasında f6e5d4c3b2a1 olarak yer alır yani sondaki f6e5 olarak arat
Tamamdır Hocam şimdi arattım çıktı sonuç Elinize, Emeğinize sağlık :)

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Hocam henüz imei atmadim cihazıma sizin yonteminizle atmayi düşünüyorum kilit acildiktan sonra benim sorum şu; Ben imei atarken qcn dosyasini editledigim esnada wifi ve Bluetooth ayarlarını da bu yöntemle uygularsam iki işlemi ayni anda çözmüş olur muyum ?

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
Hocam henüz imei atmadim cihazıma sizin yonteminizle atmayi düşünüyorum kilit acildiktan sonra benim sorum şu; Ben imei atarken qcn dosyasini editledigim esnada wifi ve Bluetooth ayarlarını da bu yöntemle uygularsam iki işlemi ayni anda çözmüş olur muyum ?
Evet tabii ki olur,işlemlerden önce twrp den efs yedeği al,ne olur ne olmaz bulunsun yedekte.Kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: cessitr

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Evet tabii ki olur,işlemlerden önce twrp den efs yedeği al,ne olur ne olmaz bulunsun yedekte.Kolay gelsin
Cevabınız için teşekkürler hocam sizin repair yonteminizi uygulamayı düşünüyorum da islemden sonra cihaz güncelleme alır mı yapabilir miyiz ve sifirladigimiz zaman imeinin silinme gibi bir ihtimali var mı şimdiden teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: meterden

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
Cevabınız için teşekkürler hocam sizin repair yonteminizi uygulamayı düşünüyorum da islemden sonra cihaz güncelleme alır mı yapabilir miyiz ve sifirladigimiz zaman imeinin silinme gibi bir ihtimali var mı şimdiden teşekkürler
Güncelleme almada bir sıkıntı yok,imei attığım iki telefonda güncelleme aldı.Sıfırlamada imei silinmiyor sanırım,kesin net bir bilgim yok ancak orjinal imeiye dönmek isteyenler (efs yedeği olmadan) sıfırlama ile dönemişler diye duydum demekki yüklediğimiz imeiler kalıcı.Ben yüklemeden önce ve yükledikten sonra ayrı ayrı iki yedek alıp pc de sakladım sizde öyle yapın işiniz garantili olur.

• Beğen

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
xiaomi cihazlarda bazı modellerde 11.. yazılımda şebeke gidip geliyor
bazende hiç gelmiyor taki 10 .. yazılımına dönene kadar gümcelleme gelir
isterseniz yapar ister yapmazsınız size kalmış ama yedek alsanız daha iyi
çünkü çoğu arkadaşlar acemi olduğu halde cihazın altını üstüne getirip sonra ne yapacağını bilmiyor

• Beğen

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Güncelleme almada bir sıkıntı yok,imei attığım iki telefonda güncelleme aldı.Sıfırlamada imei silinmiyor sanırım,kesin net bir bilgim yok ancak orjinal imeiye dönmek isteyenler (efs yedeği olmadan) sıfırlama ile dönemişler diye duydum demekki yüklediğimiz imeiler kalıcı.Ben yüklemeden önce ve yükledikten sonra ayrı ayrı iki yedek alıp pc de sakladım sizde öyle yapın işiniz garantili olur.
Cevaplarınız için teşekkür ederim benim de o kadar iyi bilgim yok ama yapabileceğimi düşünüyorum başlamadan önce dediğiniz şekilde efs dosyalarinin yedegini alacagim başka yapmam gereken bir şey var mı yedeğini almam gereken dosya falan