Çözüldü Xiaomi Redmi Note 8 QCN File Fix WiFi & Bluetooth Adres

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
Cevaplarınız için teşekkür ederim benim de o kadar iyi bilgim yok ama yapabileceğimi düşünüyorum başlamadan önce dediğiniz şekilde efs dosyalarinin yedegini alacagim başka yapmam gereken bir şey var mı yedeğini almam gereken dosya falan
Orjinal persist dosyasının da yedeğini alman da fayda var.Sensor hatalarında bu dosya lazım oluyor.

• Beğen
Tepkiler: cessitr

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
Hocam siz böyle cevaplar verdikçe korkuyorum bilmediğim yeni şeyler çıkıyor bu dediğiniz persist dosyasini da ayni yontemle mi backupluyoruz
Yukarıda arkadaşlarında yazdığı gibi persist dosyasının aslında bizim yaptığımız işlemlerle bir ilgisi yok.Daha sonradan başka nedenlerle oluşabilecek durumlar için twrp yedek alırken o dosyayı da yedek alman da fayda var.Bir telefonda sensörler çalışmadığı için persist dosyasını yükleyip düzelttik o sebeble söyledim yedeği bulunsun diye.İslemleri dikkatli ve birebir yaparsan sıkıntı çıkmaz ,korkulacak bir durum olmaz.Bu yöntem defalarca denendi

• Beğen
Tepkiler: cessitr

cessitr

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
24
1
3
29
Yukarıda arkadaşlarında yazdığı gibi persist dosyasının aslında bizim yaptığımız işlemlerle bir ilgisi yok.Daha sonradan başka nedenlerle oluşabilecek durumlar için twrp yedek alırken o dosyayı da yedek alman da fayda var.Bir telefonda sensörler çalışmadığı için persist dosyasını yükleyip düzelttik o sebeble söyledim yedeği bulunsun diye.İslemleri dikkatli ve birebir yaparsan sıkıntı çıkmaz ,korkulacak bir durum olmaz.Bu yöntem defalarca denendi
Anladım hocam çok sağolun cevap veren hocalarima da teşekkür ederim kilidin açılmasını bekliyorum açılınca adımları uygulayacağım inşallah bir sorun çıkmaz

diagnomed

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 May 2020
2
0
1
30
merhaba redmi note 8 pro cihazım imei repair sonrası kendiliğinden mac adresi değişiyor , bu işlemi uygularsam kalıcı mac adresim olur mu? ayrıca bu işlemiçin root gerekiyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:

dodmamm

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Tem 2020
1
0
1
29
Hocam malesef imeı repair işlemi yaptım sadece qcn dosyasının yedeğini aldım orjinal mac adreslerini bilmiyorum ve şuan wifi gidip geliyor yardımcı olurmusunuz

chemistanbul

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eyl 2020
1
0
1
24
merhaba,
çinden 2 adet redmi note 8 aldım. ikisinede imei repair yapılmış.

aldıktan birkaç gün sonra birindeki imei klonlandı. elimdeki eski bir cihazdan bu cihazdaki imei sorununu hallettim.
diğer cihazda ise 4,5g şebeke gitti. bende üzerindeki imei numrasını repair ettim ve düzeldi. ancak iki cihazda aynı mac adresini aldığından aynı wifi ağına bağlanmıyor.
araştırdığımda aynı qcn dosyaları ile işlem yapıldığı için böyle olduğu sonucuna ulaştım.
bahsettiğiniz şekilde qcn dosyalarındaki mac adresi kısımlarını editlesem sorun çözülür mü.(yani farklı kafamdan bir mac adresi girsem)
veya farklı bir qcn dosyası ile imei repair işlemini tekrar et derseniz qcn leri denesem faydası olurmu.
destekleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Diyar

Yeni üye
Kayıtlı üye
19 Nis 2018
4
0
1
23
Cihazı aldığımda repairliydi elimde orjinal mac adresleri yok ne yapabilirim rastgele bir mac adresi yazsam sorun çıkarır mı ?