Xiaomi Redmi Note 8 SIM1 IMEI Repair Sorunu

Yazdır

Dzjd1234

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2020
7
1
3
Merhaba, ben Redmi Note 8 cihazımda QCN dosyasıyla SIM2yi QPST ile onardım ama SIM1 i onaramıyorum. IMEI Writter aracıyla SIM1e IMEI atabiliyorum o, zamanda cihaz tekrar başlıyor ve TWRP menyusuna gidiyor. Lütfen yardımcı olurmusunuz? SIM1e IMEI atmanın bir yolu varmı?

Dzjd1234

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2020
7
1
3
Şimdi QCN yedeğini almağıma rağmen eski halinede çeviremiyorum. Nasıl yapıcam şimdi ben

Dzjd1234

Yeni üye
Kayıtlı üye
9 Ocak 2020
7
1
3
onu yaptım ancak yine SIM1 imei numarası 0 SIM2 imei numarası çalışıyor. Geçerli denenmiş bir yöntem yokmu? Telefonun QCN dosyasını backup ettim ancak geri yükledikte Recovery ye giriyor sistem açılmıyor. EFS yedek almadığım için telefonun backup ettiğim kendi QCN dosyasıyla nasıl geri yükleme yapa bilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: roma123

batuhanblt

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Ocak 2020
9
0
1
23
Bu telefonu alacağım. Sim1 in çalışmaması ve sim2 ye imei repair atmamızın ne gibi dezavantajı var. Yani sim1 yerine sim2 kullanmamız ne kadar fark ediyor ?

meterden

Üye
Kayıtlı üye
8 Ara 2019
39
42
18
Bu telefonu alacağım. Sim1 in çalışmaması ve sim2 ye imei repair atmamızın ne gibi dezavantajı var. Yani sim1 yerine sim2 kullanmamız ne kadar fark ediyor ?
Dezavantaj sadece tek sim kullanılabiliyor olması ama tek hat kullanacaksan zaten 2 sim slota ihtiyaç olmuyor

roma123

Yeni üye
Kayıtlı üye
1 Şub 2018
2
0
1
37
onu yaptım ancak yine SIM1 imei numarası 0 SIM2 imei numarası çalışıyor. Geçerli denenmiş bir yöntem yokmu? Telefonun QCN dosyasını backup ettim ancak geri yükledikte Recovery ye giriyor sistem açılmıyor. EFS yedek almadığım için telefonun backup ettiğim kendi QCN dosyasıyla nasıl geri yükleme yapa bilirim?
sen problemivi hell ede bildinmi.çunki menimde başima eyni şey gelib..evvelki vezyete qayida bilmirem qcn yada efs yedegi yok

Boran Mavi

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eki 2019
22
0
1
44
Arkadaşlar kolay gelsin aldığım redmi note 8 sim 2 imei atılmış geldi ama sadece edge çalışıyor internet çok yavaş 3g bile yok nasıl onarabilirim aldığm satıcı beni suçluyor sıyrılmak için sanki sim kartı takarken sert davrandımda bozuldu , yardımcı olabilirmisiniz 4,5 g çekmesi için neler yapmam lazım.

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Arkadaşlar kolay gelsin aldığım redmi note 8 sim 2 imei atılmış geldi ama sadece edge çalışıyor internet çok yavaş 3g bile yok nasıl onarabilirim aldığm satıcı beni suçluyor sıyrılmak için sanki sim kartı takarken sert davrandımda bozuldu , yardımcı olabilirmisiniz 4,5 g çekmesi için neler yapmam lazım.
ayarlarda lte yi seçtinizmi ?

Boran Mavi

Yeni üye
Kayıtlı üye
22 Eki 2019
22
0
1
44
Evet her yolu denedim sim kart şebeke tercih edilen ağ türü 4 g öncelikli ayarlı, playstordan 3-5 Mb lik birşey indirirken bile hat kopup geliyor youtube hiç çalışmıyor sadece internet sitelerini kısmen açıyor.

raşit

Yeni üye
Kayıtlı üye
23 Nis 2019
18
1
3
36
YAZILIM YUKLEYINIZ.sorun yazımsal..global room yukleyınız.lakın yüklerken all sece3negını mutlaka ısretleyınız

Aslankim

muaz75
Yasaklı üye
12 Kas 2019
653
322
63
24
istanbul başakşehir
Evet her yolu denedim sim kart şebeke tercih edilen ağ türü 4 g öncelikli ayarlı, playstordan 3-5 Mb lik birşey indirirken bile hat kopup geliyor youtube hiç çalışmıyor sadece internet sitelerini kısmen açıyor.
reset atmayı deneyin olmaz ise rom yükleyin miflash tolden ( clean all)
seçeneğini seçin yoksa bootloader kilidi kapanır hiç birşey yapamazsınız
mi firmware den global rom indirin yükleyin sorun gider inşaallah dikkat edin ( clean all) seçin