Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9 IMEI Repair - Box ve Dongle Olmadan

GadReg

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Ağu 2020
19
5
3
Selam Mobil Kulup Üyeleri ,

Bugün Sizlere Box Veya Dongle Olmadan Nasıl Redmi Note 9'a İMEİ Repair Yapılır Onu Anlatacağım.

Öncelikle Her İhtimale Karşı Yedeklerinizi Alınız.

Öncelikle Note 8 Pro'ya İMEİ İşlemini Yapınız.

Ardından Note 8 Proya Twrp Yükleyiniz.

Twrp'yi Açın BACKUP Kısmına Girin EFS Seçip Yedekleyin.

Arından Aldığınız Yedeği Bilgisayara Aktarın. ( Yedek TWRP Klasörünün İçinde Olur )

Ardından Note 9 Cihazınıza Twrp Yükleyin (Mıuı12 Yüklenmeme Gibi Durumlar Olduğu İçin Mi Flashla Mıuı 11 Yükleyin)

Twrp Kurduktan Sonra Note 8 Prodan Aldığınız Yedekleri Note 9 Atın Arından Twrp den Restore Kısmına Girin Ve Aldığınız Yedeği Geri Yükleyin.

Eğer Yükledikten Sonra Fastboot Ekranına Veya Durmadan Redmi Yazısı Gelip Gidirse Ses Kısma Ve Power Tuşuna Uzun Basarak Fastboota Alın
Ardından Mi Flash Programına Girin Ardından İndirdiğiniz Mıuı 12 Fastboot Romunu Kurun.

İşlemler Bu Kadardı Yakın Zamanda Videolu Anlatım Gelicektir.

Son düzenleme:

gen_com

Çalışkan üye
Kayıtlı üye
20 Ocak 2018
644
255
63
37
127.0.0.1
bilgi olarak paylaşayım ben box ile metamoddan düzelttim ama bu nvram yedeği meta moddan yedeklendiğinde gelmediyse çekirdek bilgisine 5 defa basıp software info dan bakın *#06# den çıkmayabilir.

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Selamlar;
box ve note8pro olmadan imei atmak mümkün mi?
Arkadaş note9s alacakken note9 merlin almiş bende söz vermiş oldum imei işini halledecem diye...

• Beğen
Tepkiler: ProGsm

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Teşekkürler, yapamiycagimi söyledim, Aldigi yer ile görüştü 50 liraya halledecekmis bakalim.

bybilal

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ara 2020
4
0
1
43
Arkadaşlar selamlar. Yardımlarınızı rica ediyorum. Elimde note 9 var imei repair yapmam gerkli fakat box ve dongle yok. Twprden nasıl yaparım ayrıntılı anlatım txt veya videonuz varmıdır. Note8 prodan alınan yedeklerim mevcuttur. Teşekkürler.

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
Arkadaşlar selamlar. Yardımlarınızı rica ediyorum. Elimde note 9 var imei repair yapmam gerkli fakat box ve dongle yok. Twprden nasıl yaparım ayrıntılı anlatım txt veya videonuz varmıdır. Note8 prodan alınan yedeklerim mevcuttur. Teşekkürler.
team alabılırmıyım kardesım yardımcı olayım sana

bybilal

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ara 2020
4
0
1
43
team alabılırmıyım kardesım yardımcı olayım sana
Kardeş pc çok eski team felan acayip kasıyo bağlanarak yaptıramadım bir türlü. Eğer zahmet olmayacaksa txt e ayrıntılı anlatım yazabilirmisin. Hangi prgramlarda gerekli yazarsan sevinirim. Yollayamam dersende genede sağolasın eksik olma. Teşekkürler.

ProGsm

Aktif üye
Kayıtlı üye
12 May 2018
525
201
43
43
Kardeş pc çok eski team felan acayip kasıyo bağlanarak yaptıramadım bir türlü. Eğer zahmet olmayacaksa txt e ayrıntılı anlatım yazabilirmisin. Hangi prgramlarda gerekli yazarsan sevinirim. Yollayamam dersende genede sağolasın eksik olma. Teşekkürler.
kardesım eft dongle dft pro gıbı ucertlı aracların varsa ve not8 pro yedek alınmıs dosyan varsa tarıf edeyım kardesım

bybilal

Yeni üye
Kayıtlı üye
25 Ara 2020
4
0
1
43
hocam konudaki bahsi geçen durumu daha ayrıntılı acaba yazmanız mümkünmüdür. note8 pro var elimde şuan. Fakat note 8 pro ya imei atıp onun nvdat dosyalarını mı eng romdan atılacak note 9 a tam kavrayamadım o kısmı.

xdxdxdxd

Yeni üye
Kayıtlı üye
21 Ara 2020
1
0
1
21
DOSTLARIM BU İŞLEMLERİ TELEFONDAN İMEİ TAMAMEN SİLİNİNCEMİ YAPMAMIZ GEREKİYOR NOTE 8PROYU YAPMAYI BİLİYORUM ONUN GİBİ YAPSAK SONUÇ ALAMAZMIYIZ YARDIMCI OLABİLEN VAR MI BANA

tlgssk

Yeni üye
Kayıtlı üye
16 May 2020
5
0
1
53
1- Magisk vb. ile root iznine ihtiyaç olmadan yapılabiliyor sanırım?
2- Denenmiş bir çözüm mü ? Eğer öyle ise Redmi Note 8 Pro ve Redmi Note 9 cihazlarında TWRP işlemlerde kullanılan Miui sürümleri ve TWRP sürümleri ne idi?