Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Box Olmadan IMEI Repair (Risksiz ve Çok Basit)

Meta başlık: Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Box Olmadan IMEI Repair (Risksiz ve Çok Basit)

Meta açıklama: Xiaomi Redmi Note 9 Merlin Box Olmadan IMEI Repair (Risksiz ve Çok Basit)

elmor

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
54
23
8
109
Arkadaşlar çok basit ve en risksiz yöntemi sizlerle paylaşayım.

- Arkadaşlar önce bootloader kilidi açık olması gerekiyor.
- Sonra ENG rom yüklüyoruz. (MiFlash ile, kesinlikle clean all seçili olacak unutmayın)
- Cihaz açılınca aşağıdaki komutlar ile partisyonları yedek alın nolur nolmaz. Yedekten sonra cihaz hafızasından bilgisayarınıza kopyalayıp saklayın.

Kod:
ls -al /dev/block/platform/*/by-name
dd if=/dev/block/mmcblk0p12 of=/sdcard/nvdata
dd if=/dev/block/mmcblk0p12 of=/sdcard/nvram

- Sonra cihazı fastboot moduna alıp şu iki partisyonu siliyoruz.

Kod:
fastboot erase nvdata
fastboot erase nvram

- Daha sonra Maui Meta 10 ile imei yazıyoruz.
Programı açıp alttan connect butonuna basıyoruz, telefonu tamamen kapatıp 5 saniye bekledikten sonra usb ile bağlıyoruz, bağlantı sağlanınca sol üst köşeden Load DB butonuna tıklayıp Read from target tıklıyoruz, sonra sağ üst köşedeki arama yerine tıklayıp İmei Download penceresini açıyoruz, burada dikkat etmeniz gereken şey 1. imei kısmına hiçbirşey yazmıyoruz, 2. imei kısmına ise imei nin ilk 14 hanesini yazıyoruz, 15 haneyi kendisi otomatik oluşturuyor, sonra Write butonuna tıklayıp yazıyoruz. Telefon ilk seferde programa bağlanmayabilir, telefonu ve programı kapatıp tekrar deniyoruz, ben 4. seferde bağlanabildim.

- Sim kart takıp şebekeyi test edin, sim kartın Sim 2 kısmında olmasına dikkat edin.
- Eğer herşey normalse Global rom yükleyip işlemi tamamlayın.

(MiFlash ile, kesinlikle clean all seçili olacak unutmayın)
(MiFlash ile, kesinlikle clean all seçili olacak unutmayın)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Xksmxosmxp

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2021
2
0
1
22
Hocam elinize sağlık ama bir sorum olacak, daha önceden imei atılmış bir redmi note 9'a bu işlem yapılabilir mi? BL kilidi kapalı. Ve yedekleri alıp almamak sorun çıkarır mı?(WI-FI'yi açınca nvram mı nedir full çekiyor gösteriyor ama öyle bir ağ yok.) Çıkarırsa ne ile karşılaşırım teşekkür ederim.

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
Hocam elinize sağlık ama bir sorum olacak, daha önceden imei atılmış bir redmi note 9'a bu işlem yapılabilir mi? BL kilidi kapalı. Ve yedekleri alıp almamak sorun çıkarır mı?(WI-FI'yi açınca nvram mı nedir full çekiyor gösteriyor ama öyle bir ağ yok.) Çıkarırsa ne ile karşılaşırım teşekkür ederim.
wifiyi açınca çıkan o hata mac adresinden dolayı kaynaklanır mac adresini değiştirmeniz gerekmekte

Xksmxosmxp

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Mar 2021
2
0
1
22
wifiyi açınca çıkan o hata mac adresinden dolayı kaynaklanır mac adresini değiştirmeniz gerekmekte
Bunu nasıl yapabilirim peki? Farklı bir cihazın mac adresi mi gerekli? Veya nvram ve nvdata bölümlerini silsem bu işlemdeki gibi (yedek almadan), Ya da şöyle sorayım ben bu konuda yaptığınız gibi eng rom, ime, global rom işlemlerini yapsam, düzelmez mi? Saygılar.

Son düzenleme:

Untouchablee

Aktif üye
Kayıtlı üye
14 Şub 2021
401
88
28
27
Bunu nasıl yapabilirim peki? Farklı bir cihazın mac adresi mi gerekli? Ya da şöyle sorayım ben bu konuda yaptığınız gibi eng rom, ime, global rom işlemlerini yapsam, düzelmez mi? Saygılar.
hayır düzelmez ama cihazın orjinal mac adresini yedek alın dilerseniz teamviewer id şifre verin yardımcı olalım.

hakanmez

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Mar 2021
2
0
1
47
merhaba @elmor bey. teşekkür ederim verdiğiniz bilgilere. ben denedim benim merlin de imei değiştirme işlemini. kısca anlatayım başıma gelenleri. eng romu mi flasla yazdırırken miflash eror hatası verdi ve telefon kendiliginden tekrar açmaya başladı. eyvah dedim ilk başta şimdi logoda kalır dedim ama öyle bir şey olmadı. eng rom yüklü şekilde açtı. ve sorunsuz imei nosunu değiştirdim. not: en son mi flas la global rom yüklerkende mi flas hata veriyor ama işlem başarılı birde bu işlemden sonra güncelleme yaptım v,1,7 sürümüne ümei uçmadı sağlam güncelleme yapıldı. yani herşey yolunda. elmor beye teşekkürler.

hakanmez

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Mar 2021
2
0
1
47
@elmor bey benim aklıma takılan şu mi flasla eng rom ve global rom yüklerken neden eror hatası veriyor??

elmor

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
54
23
8
109
@elmor bey benim aklıma takılan şu mi flasla eng rom ve global rom yüklerken neden eror hatası veriyor??
Yazılım dosyalarının içinde komut dosyaları var, bu komut dosyalarında tanımlı komutlar var, hatayı veren bu komut satırlarından dönen olumsuz bir yanıt, hata vermesi pek önemli değil, işiniz başarılı şekilde olduysa takılmayın.

ferdidemir

Yeni üye
Kayıtlı üye
26 Mar 2019
13
0
1
46
Mac adresi nasıl görünüyor yada alabiliriz ?

rdunen

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
10
2
3
33
diyar
Hocam merhaba not 9 eng rom yüklersenbl kilidi kapanma gibi bir sorun olmaz mı

rdunen

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Şub 2020
10
2
3
33
diyar
Hocam başlıkta Merlin yazıyor ne anlama geliyor benim cihaz xiomi not 9 global bu işlemi yaparsam imei sorunu çözülür mü ?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: firari100