İstek Xiaomi Redmi Note 9 Pro IMEI Repair QCN

Yazdır

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
Merhaba, sanırım aynı modelin (joyeuse note 9 pro ) farklı boardları mevcut. Elimdeki cihaza bu qcn yi yazdım cihaz anaekran gelirken kapanıyor ve recovery e giriyordu. Twrp üzerinden tekrar efs reset yaptım cihaz açıldı. Sonrasında Eft Pro ile onarım yapıp 6gb ram versiyonu olduğu belirtilen bir qcn yi yükleyince sorunsuz şebeke verdi. Benzer sorunlarla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olabilir diye yazmak istedim. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Edit:

Moderatör tarafında düzenlendi:

alkadras01

Yeni üye
Kayıtlı üye
2 Haz 2017
12
3
3
35
Merhaba, sanırım aynı modelin (joyeuse note 9 pro ) farklı boardları mevcut. Elimdeki cihaza bu qcn yi yazdım cihaz anaekran gelirken kapanıyor ve recovery e giriyordu. Twrp üzerinden tekrar efs reset yaptım cihaz açıldı. Sonrasında Eft Pro ile onarım yapıp 6gb ram versiyonu olduğu belirtilen bir qcn yi yükleyince sorunsuz şebeke verdi. Benzer sorunlarla karşılaşan arkadaşlara yardımcı olabilir diye yazmak istedim. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Edit:
bunu yükledikten sonra cihaz twrp ye giriyor senin yüklediğin cihaz çinmi india mı india cihazlarda twrp ye düşüyor cihaz indiren arkadaşlara daha iyi açıklama yapılırsa bu konuda daha iyi olur upload edilen qcn lerin india çin avrupa neyse not olarak yazılırsa cihazlar çökme sorunu olmaz kolay gelsin iyi çalışmalar

flavio

Üye
Kayıtlı üye
18 Ara 2017
89
9
8
47
bunu yükledikten sonra cihaz twrp ye giriyor senin yüklediğin cihaz çinmi india mı india cihazlarda twrp ye düşüyor cihaz indiren arkadaşlara daha iyi açıklama yapılırsa bu konuda daha iyi olur upload edilen qcn lerin india çin avrupa neyse not olarak yazılırsa cihazlar çökme sorunu olmaz kolay gelsin iyi çalışmalar

Haklısınız hocam board versiyonunu yazmayı ihmal etmişim, bendeki cihaz da konunun başında verilen qcn ile recovery ye (twrp) düşüyordu.
Twrp üzerinden reset efs yaptım tekrardan cihazı sıfırlamak yerine. Cihaz normal açıldı, onarım ve qcn sonrası normale döndü.
En kısa zamanda cihazın versiyonuna bakıp mesajımı güncelleyeceğim. Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Edit: Joyeuse_M2003J6B2G_ENG.qcn isimli dosyaydı. Bendeki cihaz global cihaz imiş.
Araştırdığım kadarıyla qcn önündeki 'G' ibares, global olduğunu gösteriyor, cihazın arkasında da 'CE' ibaresi mevcut.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: alkadras01