Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9S ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Yazdır

Aydar

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
28 Tem 2019
4,619
11,813
163
Meksika
t.me
hocam valla çok guzel anlatmışşsın emeğine sağlık. benim şöyle bi sorum var bu işlemleri yapabilmek icin bootloder unlocked mi olması gerekiyor. benim cihaz brick oldu ve bl kilidi kapalı olduğu için rom yükleyemiyorum. bu haldeyken telefonu rootlayıp twrp recovery yükleyebilir miyim? eğer onu yapabilirsem belki twrpden stock rom yükleyip kurtarabilirim telefonu.
Cevabınız diğer konuya yazıldı.

meneter

Yeni üye
Kayıtlı üye
3 Tem 2020
3
1
3
34
@Soulfly ustad slm. Telefon redmi note 9 pro global rom yüklü. Tüm gerekli olan programları yani adb and fastboot dosyasını qualcom usb driver larını vs yükledim pc ye. Telefona magisk apk yı kurduktan sonra twrp yükleyip magisk.zip dosyasını da flash ladım. Chech root uygulaması ile de root landığını teyit ettim ancak gerek cmd den gerekli kodları (adb shell su vs) yazsam da gerekse Manuel *#*#717717#*#* yapsamda diag mode failed hatası alıyorum. Diag modu nasıl aktif ederim. Nerde hata yapıyorum acaba?

Moderatör tarafında düzenlendi:

kostix

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
6 Mar 2017
19
0
1
34
Bu işlem 9 Pro için olmuyor twrp yükleniyor giriyor ama dokunmatik işlemiyor. Otg den klavye mouse bağlayıp komutları yazdım açıldı su komutunu yazınca kabuk izni reddedildi hatası alıyorum root olmadığı anlamına geliyor diag açılmıyor.

logicboard01

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
21
3
3
44
Bu işlem 9 Pro için olmuyor twrp yükleniyor giriyor ama dokunmatik işlemiyor. Otg den klavye mouse bağlayıp komutları yazdım açıldı su komutunu yazınca kabuk izni reddedildi hatası alıyorum root olmadığı anlamına geliyor diag açılmıyor.
Twrp'de sadece "Shell" komutu işler "su" komutu çalışmaz, Shell komutu verdikten sonra blokları sıfırlamak için komutları veriniz, çalışacaktır.

metehan2763

Üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
105
16
18
35
ben twrpye girince dokunmatik gidiyor normalde dokunmatik çalışıyor ama twrpye girince kapanıyor install bölümüne tıklayamıyorum

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
arkadaşlar acil note 9 PRO için QCN Dosyası gerekli elinde olan varmı rica etsem.Qpst yedek alırken hatalı almış şebeke gelmiyor.

YasPeh

Yeni üye
Kayıtlı üye
8 Tem 2020
1
0
1
22
@logicboard01, yardımcı olabilir misin nasıl hallettin? Mi 8 SE için yapılan yöntem bunda da işe yarar mı? Boxsuz şekilde.

logicboard01

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
21
3
3
44
@logicboard01, yardımcı olabilir misin nasıl hallettin? Mi 8 SE için yapılan yöntem bunda da işe yarar mı? Boxsuz şekilde.
Mi 8 Se ile ilgili yöntemi bilmiyorum o cihazdan elime hiç gelmedi. Güncel olarak 9S'de denedim, birkaç gün içinde de bir adet 9 Pro kaydedeceğim. Aynı donanımlar olduğunu düşünürsek bir sorun olacağını sanmıyorum.

logicboard01

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
21
3
3
44
cihaz açıldıktan sonra verdiğimiz komuttan bahsediyorum. twrp den değil

Cihaz açıldıktan sonra eğer magisk'ten izinler düzgün verilmediyse bu tarz sorunlar çıkıyor, çözümü şu şekilde olabilir; geliştirici ayarlarına gidip usb hata ayıklama izinlerini silip tekrardan bilgisayara bağlayın. Adb den tekrardan "shell ve su" komutlarını yazdığınızda cihaz ekranında yetki sorması lazım deneyip sonuçları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Son düzenleme:

kostix

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
6 Mar 2017
19
0
1
34
Cihaz açıldıktan sonra eğer magisk'ten izinler düzgün verilmediyse bu tarz sorunlar çıkıyor, çözümü şu şekilde olabilir; geliştirici ayarlarına gidip usb hata ayıklama izinlerini silip tekrardan bilgisayara bağlayın. Adb den tekrardan "shell ve su" komutlarını yazdığınızda cihaz ekranında yetki sorması lazım deneyip sonuçları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışırız.
Dediğini yaptım hocam hata ayıklama izinlerini geri al dedim ama yine bu hatayı alıyorum permission denied diyor su komutunda

kostix

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
6 Mar 2017
19
0
1
34
ben twrpye girince dokunmatik gidiyor normalde dokunmatik çalışıyor ama twrpye girince kapanıyor install bölümüne tıklayamıyorum
Bendede aynı sorun vardı 9s twrp si olduğu için sanırım otg den kalvye mause bağlayıp komutları girdim ama yine root olmadı magisk yüklü root yok su hatası alıyorum konuyu okursanız logicboard arkadaşımız yardımcı olacak.

kostix

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
6 Mar 2017
19
0
1
34
Çözdüm Su komutu için magiske girin üst soldan 3 çizgiyi tıklayın yetkili kullanıcı deyin kabuk tikini açın roota izni veriyor ve diag açılıyor. Şimdi umt den 9s qcn dosyasıyla imei denemesi yapacağım bakalım ne kadar çökebiliyor buraya yazarım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

kostix

Yeni üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
6 Mar 2017
19
0
1
34
Cihaz imei aldı ama qcn dosyası 9s olduğu için şebeke vermedi