Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9S ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Yazdır

metehan2763

Üye
Kayıtlı üye
2 Tem 2019
105
16
18
35
magiskin 19.4 zip şeklinde cihazın hafızasına attım yazıda kaldı bu magiskin hangi sürümünü atmam lazım

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
Bu işlem 9 Pro için olmuyor twrp yükleniyor giriyor ama dokunmatik işlemiyor. Otg den klavye mouse bağlayıp komutları yazdım açıldı su komutunu yazınca kabuk izni reddedildi hatası alıyorum root olmadığı anlamına geliyor diag açılmıyor.
9 pro qcn mevcutmu elinizde

logicboard01

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
21
3
3
44
Çözdüm Su komutu için magiske girin üst soldan 3 çizgiyi tıklayın yetkili kullanıcı deyin kabuk tikini açın roota izni veriyor ve diag açılıyor. Şimdi umt den 9s qcn dosyasıyla imei denemesi yapacağım bakalım ne kadar çökebiliyor buraya yazarım :)
Teşekkürler , sayenizde ben sizden birşey öğrenmiş oldum. :)

• Beğen
Tepkiler: kostix

logicboard01

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
21
3
3
44
ben twrpye girince dokunmatik gidiyor normalde dokunmatik çalışıyor ama twrpye girince kapanıyor install bölümüne tıklayamıyorum
Panel Modelinden olabilir mi ? Bendeki cihazlar Tianma panel kullanıyor ve sorun yaşamadım. Gerçi şimdiye kadar hiç Huaxing denk gelmedi ama...

logicboard01

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
21
3
3
44
Herkese Merhabalar,

Dün itibariyle @Soulfly 'ın yardımları ile ,Note 9 Pro "Joyeuse" kod adlı cihazın imei tamirini de yapmış bulunuyorum, cihazda gerek band gerekse şebeke ile ilgili hiç bir sorun yaşanmadı. qcn dosyası paylaşamadığım için üzgünüm repair yaptıran arkadaş biraz problemli ve takıntılı olduğu için kendisinden izin alamadım.

Bootloader aşamasını Xiaomi Tool V2 ile başarılı bir şekilde yapabiliyorsunuz (Malumunuz Xiaomi'nin kendi unlock uygulaması bazen saçma sapan süreler verebiliyor. Bu şekilde cihaz 1 hafta içinde unlock edilebiliyor.)

2. ci ve en önemli konu ise twrp Recovery'de dokunmatik çalışmama sorunu ;

Bu bende de meydana geldi Xda'daki başlıktan anladığım kadarı ile LR Team adlı grup 9 Pro için TWRP uyarlaması yaparken ilk parti cihazlardan kullanmış , ilk parti ise HuaXing Panel ile gelmiş. Bu yüzden cihazınızda benimki gibi tianma panel varsa dokunmatik sorunu kaçınılmazdır. Grubun yakın zamanda Note 9 Pro için yayınladığı TWRP'yi Tianma panellere de uyarlayacağı konuşuluyor. Teşekkürler @kostix

Salt okunur bir şekilde Root yaptıktan sonra TWRP ve diag mode ile ilgili bir sorun yaşamadan yedeğini alıp "jja builder" uygulaması ile de imei'yi tamir edebildim. Qpst 2.7. 472 ve beraberinde gelen Qfil yedekleme ve geri yüklemede sıkıntı çıkarmadı. Firmware versiyonu Miui 11.0.1 Fabrika sürümü idi .

Konuyu takipte kalmaya devam ediyorum , yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara vakit buldukça konu altından yardımcı olabilirim. Zaten işlem sürecinin büyük bir kısmını @Soulfly paylaşmış saolsun geri kalan kısmını da ya doğaçlama ya da Mi 9T Qpst anlatımı ile yapabilirsiniz.

Saygılarımla.

• Beğen
Tepkiler: kostix

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Selamlar konuyu baştan sona okudum bilgiler icin çok tesekkur ederim, box olmadan sağlıklı şekilde imei repairi yapabiliyormuyuz?

Xalle11

Yeni üye
Kayıtlı üye
11 Tem 2020
1
0
1
24
Teşekkürler peki bu anlatımda 9 pro için geçerli mi kolay gelsin

logicboard01

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
21
3
3
44
redmi note 9 merlin imei repair mümkün mü biraz acil bi konu ama?
Redmi Note 9 ile ilgili şuan bir gelişme göremedim, MediaTek Helio G85 chipset kullanıyor. Çıkacak olan yöntem Note8 Pro'ya benzer bir yöntem olacaktır. Ama cihaz elimde olmadığı için deneme fırsatım olmadı 4+4 süreyi kullanarak takipte kalmaya devam ediniz, ilerleyen zamanlarda bir kayıt yöntemi çıkacaktır.

Son düzenleme:

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
merhaba dokunmatik sorunu için TWRP-3_4_1B-0530-REDMI_NOTE9S-By_TRabZonLu bu twrp yi arattırıp yükleyebilirsiniz.Yalnız ekranı uyutursanız dokunmatik yine çalışmaz.Ayrıca manuel olarak yapılan imei işlemlerinde her cihazda sıkıntı çıkmama gibi bir durum söz konusu değil.Bazen yazarsınız şebeke gelmez bazen şebeke gelir wifi çalışmaz yada wifi açtığınızda şebeke gider veya test edersiniz çalışır bir saat sonra şebeke gider kendi kendine.O yüzden özellikle Note 9 pro da Box sız işlem yapmamanızı tavsiye ediyorum.Tecrübeyle sabittir.