Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9S ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Yazdır

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
qfil aracı ile qcn dosyasını yükledim ama telefon restart atıp twrp moduna geçiyor...

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Herkese Merhabalar,

Dün itibariyle @Soulfly 'ın yardımları ile ,Note 9 Pro "Joyeuse" kod adlı cihazın imei tamirini de yapmış bulunuyorum, cihazda gerek band gerekse şebeke ile ilgili hiç bir sorun yaşanmadı. qcn dosyası paylaşamadığım için üzgünüm repair yaptıran arkadaş biraz problemli ve takıntılı olduğu için kendisinden izin alamadım.

Bootloader aşamasını Xiaomi Tool V2 ile başarılı bir şekilde yapabiliyorsunuz (Malumunuz Xiaomi'nin kendi unlock uygulaması bazen saçma sapan süreler verebiliyor. Bu şekilde cihaz 1 hafta içinde unlock edilebiliyor.)

2. ci ve en önemli konu ise twrp Recovery'de dokunmatik çalışmama sorunu ;

Bu bende de meydana geldi Xda'daki başlıktan anladığım kadarı ile LR Team adlı grup 9 Pro için TWRP uyarlaması yaparken ilk parti cihazlardan kullanmış , ilk parti ise HuaXing Panel ile gelmiş. Bu yüzden cihazınızda benimki gibi tianma panel varsa dokunmatik sorunu kaçınılmazdır. Grubun yakın zamanda Note 9 Pro için yayınladığı TWRP'yi Tianma panellere de uyarlayacağı konuşuluyor. Teşekkürler @kostix

Salt okunur bir şekilde Root yaptıktan sonra TWRP ve diag mode ile ilgili bir sorun yaşamadan yedeğini alıp "jja builder" uygulaması ile de imei'yi tamir edebildim. Qpst 2.7. 472 ve beraberinde gelen Qfil yedekleme ve geri yüklemede sıkıntı çıkarmadı. Firmware versiyonu Miui 11.0.1 Fabrika sürümü idi .

Konuyu takipte kalmaya devam ediyorum , yardıma ihtiyacı olan arkadaşlara vakit buldukça konu altından yardımcı olabilirim. Zaten işlem sürecinin büyük bir kısmını @Soulfly paylaşmış saolsun geri kalan kısmını da ya doğaçlama ya da Mi 9T Qpst anlatımı ile yapabilirsiniz.

Saygılarımla.
Şimdi twrp den efs geri yükleme yaptım telefonu açtim tekrar deniycem.
benim ekran paneli tianma ama takılma fln olmadı. jjacqnbuilder v.1.2 inin linkini paylaşabilirseniz çok memnun olurum.

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
qfil aracı ile qcn dosyasını yükledim ama telefon restart atıp twrp moduna geçiyor...
merhaba
yedek aldığınız QCN dosyasını qfil yada qpst dede yazsanız aynısı olacak muhtemelen cihaz açılırken yeniden başlayıp twrp ye atacak.Hangi QCN dosyası düzenleme programı kullanırsanız kullanın yine aynı hatayı alacaksınız zannediyorum.Aynısını yaşadım defalarca farklı şekilde yazsamda cihaz ne yazıkki açılmadı twrp ye attı sonunda UMT ile yazdım sorunsuz olarak çalıştı aynı qcn dosyasını.Sıkıntı sanırım şurda QCN dosyası düzenlendiğinde cihaz bunu kabul etmiyor qfil yada qpst ie yazdığınızda.Ancak UMT ile imei repair yapıp orjinal qcn ni geri attığınızda çalışıyor.Aynı problemle iki gün boyunca ugrasmıstım ne yazıkki.Ayrıca sunu ekleyim qpst tin qcn yedegini bozuk aldığını düşünerek farklı bir cihazın qcn ni düzenleyip o şelidede yazdım fakat ondada ya şebeke vermedi ya wifi açılmadı yada sebeke bir saat sonra düştü..

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Selam, bugün 2-3 tane eng cqn dosyası daha buldum onlardan bir tanesini attiğimda şebeke gelmedi. sonuncusunu denediğimde sorunsuz oldu.
Bu arada jjaqcnbuilder v1.2 yi internetten buldum onunla sağlıklı bir şekilde yükledi.
Şuan telefonu kullanıyorum herhangi bir sorun yok.

xberatx12121212

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
9 Ağu 2017
97
35
18
25
note9s için başarılı olan qcn dosyası ve jjaqcnbuilder v1.2 dosyası aşağıdadır kolay gelsin.
hocam elimde 2 tane note 9 pro joyeuse var forumdaki qcn yi düzeltip atım logoda kaldı reset efese yaptm farklı eng qcn dendim aldı ama şebeke vermedi servis yok dedi bu qcnizi denesem olrmu acaba bide hocam note 9s in qcnsi note 9 pro joyeuse oluyormu uyarmı şimiden tşk

xberatx12121212

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
9 Ağu 2017
97
35
18
25
note 9 pro joyeuse qcn dosyası olan varmı size zahmet acil lazım kaç tane denediysem şebeke vermedi

logicboard01

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
21
3
3
44
merhaba
yedek aldığınız QCN dosyasını qfil yada qpst dede yazsanız aynısı olacak muhtemelen cihaz açılırken yeniden başlayıp twrp ye atacak.Hangi QCN dosyası düzenleme programı kullanırsanız kullanın yine aynı hatayı alacaksınız zannediyorum.Aynısını yaşadım defalarca farklı şekilde yazsamda cihaz ne yazıkki açılmadı twrp ye attı sonunda UMT ile yazdım sorunsuz olarak çalıştı aynı qcn dosyasını.Sıkıntı sanırım şurda QCN dosyası düzenlendiğinde cihaz bunu kabul etmiyor qfil yada qpst ie yazdığınızda.Ancak UMT ile imei repair yapıp orjinal qcn ni geri attığınızda çalışıyor.Aynı problemle iki gün boyunca ugrasmıstım ne yazıkki.Ayrıca sunu ekleyim qpst tin qcn yedegini bozuk aldığını düşünerek farklı bir cihazın qcn ni düzenleyip o şelidede yazdım fakat ondada ya şebeke vermedi ya wifi açılmadı yada sebeke bir saat sonra düştü..
Merhabalar , Öncelikle yardım ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, Özellikle TWRP için,

Repair Box olarak UMT'mi kullanıyorsunuz ?

Qpst 2.7. 472 ile bu dediğim işlemlerin hepsini sorunsuz bir şekilde yazdım hatta 2 gün önce 1 adet daha 9 pro yazdım herhangi bir sıkıntı olmadı. Bu 3. cihaz. 1 tanesi eşimde olduğu için yakınen takip ediyorum cihazda bahsettiğiniz sorunlardan hiç birisi oluşmadı.

Sırası ile Unlock, Flash TWRP , TWRP içindeki root (ayriyetten zip yüklemedim hiç) , TWRP ile EFS backup, Diag Mode ile EFS Backup (Qpst ile Qcn yedeği) , TWRP ile Blok (EFS) sıfırlama, JJa ile Qcn Edit , Qfil ile Qcn yazdırma, Qpst ile Qcn yazdırma.

Yapılan işlemlerin hepsinde cihazların EFS bölümleri yedeklenip , sadece kendi EFS ve Qcn yedekleri editlenerek kullanıldı ( bu sonuca etki eder mi bilmiyorum )

Saygılarımla.

Biloaga71

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2020
2
0
1
31
note9s için başarılı olan qcn dosyası ve jjaqcnbuilder v1.2 dosyası aşağıdadır kolay gelsin.
meraba hocam redmi note 9s cok qcn denedim sizin payalştıgınız qcn ilede denedim işlem bitikten sonra arayan ulaşıyor gözlemlerime göre wifiyi actıktan sonra banakimse ulaşamıyor acaba modem dosyalarını silerken vaya yüklerkenmi hata yapıyorum sizin yaptıgınız işlemleri anlatırda yardımcı olursanız çok yardımcı olmuş olursunuz teşekkürler

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
hocam banada lazım buldnzmu acaba
hocam merhaba dosyayı o anda bulamadım bende.Yedek aldığım qcn i UMT İLE YAZDIRDIM O ŞEKİLDE ÇÖZDÜM PROBLEMİ.AYNI QCN İ QPST QFİL GİBİ PROGRAMLARLA YAZDIRDIM FAKAT CİHAZ SÜREKLİ RESET ATIP TWRP YE ATIYORDU AÇILDIKTAN SONRA.AYNI PROBLEMSE FARKLI QCN İŞE YARAMAZ CİHAZIN KENDİ ORJİNAL QCN İ OLMADIĞI İÇİN BU SEFERDE İNTERNETTE 3G 4 4.5G ÇEKİMDE SIKINTI YAŞANIR.YADA ARANIR ULAŞILAMAZ BELLİ BİR SÜREDEN SONRADA ŞEBEKE DÜŞEBİLİR ARAMA YAPILAMAZ..

Son düzenleme:

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
Merhabalar , Öncelikle yardım ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, Özellikle TWRP için,

Repair Box olarak UMT'mi kullanıyorsunuz ?

Qpst 2.7. 472 ile bu dediğim işlemlerin hepsini sorunsuz bir şekilde yazdım hatta 2 gün önce 1 adet daha 9 pro yazdım herhangi bir sıkıntı olmadı. Bu 3. cihaz. 1 tanesi eşimde olduğu için yakınen takip ediyorum cihazda bahsettiğiniz sorunlardan hiç birisi oluşmadı.

Sırası ile Unlock, Flash TWRP , TWRP içindeki root (ayriyetten zip yüklemedim hiç) , TWRP ile EFS backup, Diag Mode ile EFS Backup (Qpst ile Qcn yedeği) , TWRP ile Blok (EFS) sıfırlama, JJa ile Qcn Edit , Qfil ile Qcn yazdırma, Qpst ile Qcn yazdırma.

Yapılan işlemlerin hepsinde cihazların EFS bölümleri yedeklenip , sadece kendi EFS ve Qcn yedekleri editlenerek kullanıldı ( bu sonuca etki eder mi bilmiyorum )

Saygılarımla.
MERHABA HOCAM SANIRIM SİZDE İŞLER YOLUNDA GİTMİŞ.FAKAT GÖRDÜGÜM KADARIYLA BAZI KULLANICILAR BENİM YAŞADIĞIM PROBLEMİ YAŞIYOR.ALINAN YEDEĞİ NE İLE DÜZENLEYİP HANGİ PROGRAMLA YAZDIRIRSANIZ YAZDIRIN NE YAZIKKİ HATALAR DİZİSİ İLE KARŞILAŞILIYOR.SONRASINDA TEK ÇÖZÜM NE YAZIKKİ BOX.BENDE ONA İSTİNADEN AÇIKLAMA YAPMA GEREGİ DUYDUM.SİZİN YAPTIGINIZ GİBİ İŞLER YOLUNDA GİDEN KULLANICILAR OLDUGU KADAR BENİMLE AYNI PROBLEMİ YAŞAYAN KULLANICILARDA MEVCUT.O ARKADAŞLARDA NE YAZIKKİ O AŞAMADAN SONRA BOX DIŞINDA BİR ÇÖZÜM BULABİLİRLERMİ BİLMİYORUM.HERKESE KOLAY GELSİN.BİRDE ŞUNU NOT OLARAK EKLEYİM BENİM İŞLEM YAPTIĞIM CİHAZ NOTE 9 PRO BUNDAN DOLAYI SIKINTI YAŞANIYOR OLABİLİR.

• Beğen
Tepkiler: logicboard01

Biloaga71

Yeni üye
Kayıtlı üye
15 Tem 2020
2
0
1
31
hocam şurda arkadas cok guzel detayli anlatmiş...
Medyayı görüntülemek için izniniz yok! Lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.
hocam öncelikle teşekkürler bu videodaki arkadaşın yaptıklarını en az 50 kere denedim sonuc yine aynı india romda denemiştim acaba global romda denesem çözülürmüki videodaki arkadaşlada irtibata geçtim lakin yogun galiba 3 maillerime cevap vermedi sorunu hala çözmeye çalışıyorum ama nafile

mert_33

Üye
Kayıtlı üye
16 Ocak 2017
48
11
8
38
hocam merhaba dosyayı o anda bulamadım bende.Yedek aldığım qcn i UMT İLE YAZDIRDIM O ŞEKİLDE ÇÖZDÜM PROBLEMİ.AYNI QCN İ QPST QFİL GİBİ PROGRAMLARLA YAZDIRDIM FAKAT CİHAZ SÜREKLİ RESET ATIP TWRP YE ATIYORDU AÇILDIKTAN SONRA.AYNI PROBLEMSE FARKLI QCN İŞE YARAMAZ CİHAZIN KENDİ ORJİNAL QCN İ OLMADIĞI İÇİN BU SEFERDE İNTERNETTE 3G 4 4.5G ÇEKİMDE SIKINTI YAŞANIR.
ustam umt ile imei repair yaptığınız cihazdan qcn backup alıp paylaşabilir misiniz. Repair yapılan cihazın qcn'si lazım

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Orjinal qcn dosyasini duzenleyip attigimda bende de calismadi.
yukarda attigim 'eng qcn' ve jjaqcnbuilder programı ile sorunsuz çalıştı. 2g 3g 4.5g wifi fln hicbi sikinti yok...
denemek bedava :)

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
ustam umt ile imei repair yaptığınız cihazdan qcn backup alıp paylaşabilir misiniz. Repair yapılan cihazın qcn'si lazım
MERHABA NOTE 9 PRO DOSYALAR EKTEDİR...İKİ FARKLI CİHAZIN QCN MEVCUT.DENEYİN UMARIM OLUR...

Ekli dosyalar

• Yeni_klasor.rar
    173.2 KB · Görüntüleme: 214

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
Orjinal qcn dosyasini duzenleyip attigimda bende de calismadi.
yukarda attigim 'eng qcn' ve jjaqcnbuilder programı ile sorunsuz çalıştı. 2g 3g 4.5g wifi fln hicbi sikinti yok...
denemek bedava :)
NOTE9 S TE ENG QCN MEVCUT.FAKAT NOTE9 PRONUN ŞUAN ENG QCN ÇIKMADI.VARSADA PARA İLE VERİYORLAR.ZATEN O NEDENLE OLMUYOR NOTE 9 PRO DA