Çözüldü Xiaomi Redmi Note 9S ve Xiaomi Redmi Note 9 Pro IMEI Repair İşlemi ve Anlatımı

Yazdır

caminando

Yeni üye
Kayıtlı üye
17 Haz 2017
1
0
1
57
bu twrp yi note 9 pro ya yazdırdığımda dokunmatik çalışmıyor.Note 9 pro için dosya ekleyebilirseniz sevinirim

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
yani demek istediğim ustam repair sadece 2ci sim kartına oluyor, bu editlenen qcn cihazdan backup alıp paylaşabilir misin
HOCAM O ZATEN AYRI AYRI CİHAZLARIN QCNİ TEK CİHAZIN İKİ SİM QCN DEĞİL.BİTANESİNİ DÜZENLEYİP ATACAKSINIZ.BEN HER İHTİMALE KARŞI 2 AYRI QCN GÖNDERDİM..YOKSA SADECE 2. SİME REPAİR OLAYINI BİZDE BİLİYORUZ HOCAM LÜTFEN:))YALNIZ LTE DE PROBLEM OLABİLİRBOX SIZ YAZACAKSANIZ.ÇÜNKÜ NE HİKMETSE QFİL VE QPST DE YAZDIĞIM TÜM QCN LERDE CİHAZDA SIKINTI ÇIKTI.

Son düzenleme:

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
bu twrp yi note 9 pro ya yazdırdığımda dokunmatik çalışmıyor.Note 9 pro için dosya ekleyebilirseniz sevinirim
TWRP-3_4_1B-0530-REDMI_NOTE9S-By_TRabZonLu GOOGLE DAN ARATIP İNDİRİN UYURSA CİHAZ ÇALIŞMAZ YADA POWER TUŞUNA BASIP GERİ AÇARSANIZ.MANUEL YAZDIRIN TWRP Yİ

mert_33

Üye
Kayıtlı üye
16 Ocak 2017
48
11
8
38
HOCAM O ZATEN AYRI AYRI CİHAZLARIN QCNİ TEK CİHAZIN İKİ SİM QCN DEĞİL.BİTANESİNİ DÜZENLEYİP ATACAKSINIZ.BEN HER İHTİMALE KARŞI 2 AYRI QCN GÖNDERDİM..YOKSA SADECE 2. SİME REPAİR OLAYINI BİZDE BİLİYORUZ HOCAM LÜTFEN:))YALNIZ LTE DE PROBLEM OLABİLİRBOX SIZ YAZACAKSANIZ.ÇÜNKÜ NE HİKMETSE QFİL VE QPST DE YAZDIĞIM TÜM QCN LERDE CİHAZDA SIKINTI ÇIKTI.
umt var ustam fakat kaç tane yaptıysamda müşteri şebeke sorunu nedeniyle geri getirdi şebeke var 4.5g yazıyor açık olmasına rağmen ulaşılamıyor arasıra bende farklı yollar deniyorum repair yapılmış cihazdan qcn backup alıp yüklüyorum

anksamuel

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
31
5
8
39
umt var ustam fakat kaç tane yaptıysamda müşteri şebeke sorunu nedeniyle geri getirdi şebeke var 4.5g yazıyor açık olmasına rağmen ulaşılamıyor arasıra bende farklı yollar deniyorum repair yapılmış cihazdan qcn backup alıp yüklüyorum
Hocam bende umt ile repair yaptım bir çok cihaza henüz bir problem ile karşılaşmadım. Güncellemeden sonra twrp ekranında kalma sorunu dışında şebeke veya wifi sorunu gibi bir şey yaşanmadı. Umt ile alınmış qcn yedeği var isteyen olursa eğer uplar paylaşırım.
Şuan Note 9 cihaza imei repair çıkmış bu konuyu araştırıyoruz bakalım.

logicboard01

Yeni üye
Kayıtlı üye
27 Nis 2019
21
3
3
44
MERHABA HOCAM SANIRIM SİZDE İŞLER YOLUNDA GİTMİŞ.FAKAT GÖRDÜGÜM KADARIYLA BAZI KULLANICILAR BENİM YAŞADIĞIM PROBLEMİ YAŞIYOR.ALINAN YEDEĞİ NE İLE DÜZENLEYİP HANGİ PROGRAMLA YAZDIRIRSANIZ YAZDIRIN NE YAZIKKİ HATALAR DİZİSİ İLE KARŞILAŞILIYOR.SONRASINDA TEK ÇÖZÜM NE YAZIKKİ BOX.BENDE ONA İSTİNADEN AÇIKLAMA YAPMA GEREGİ DUYDUM.SİZİN YAPTIGINIZ GİBİ İŞLER YOLUNDA GİDEN KULLANICILAR OLDUGU KADAR BENİMLE AYNI PROBLEMİ YAŞAYAN KULLANICILARDA MEVCUT.O ARKADAŞLARDA NE YAZIKKİ O AŞAMADAN SONRA BOX DIŞINDA BİR ÇÖZÜM BULABİLİRLERMİ BİLMİYORUM.HERKESE KOLAY GELSİN.BİRDE ŞUNU NOT OLARAK EKLEYİM BENİM İŞLEM YAPTIĞIM CİHAZ NOTE 9 PRO BUNDAN DOLAYI SIKINTI YAŞANIYOR OLABİLİR.
Merhaba Hocam tekrardan, ben bu şekilde 2 adet Note9 pro, 2 Adet Note 9s yaptım şansıma mıdır bilmem ama pro'larda da bir sıkıntı yaşamadım. Anlatımdan farklı olarak ModemST1, ModemST2 ve FSG bölümleri standartta siliniyor, ben FSC'yi de siliyorum.

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

bu komutlarla işlem yapıyorum. Daha önceden bir cihazı repair yaparken blok numarasını yanlış girdiğim için cihazı bozmuştum. Bu durumdan dolayı blok numarası ile değil de adı ile işlem yapılan komutları kullanıyorum. Elinizde müdahele edilmemiş cihaz varsa ya da EFS yedeğiniz bir de bu şekilde deneyin bakalım en azından sorunun nereden kaynaklandığını anlamış oluruz.

Son düzenleme:

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
Merhaba Hocam tekrardan, ben bu şekilde 2 adet Note9 pro, 2 Adet Note 9s yaptım şansıma mıdır bilmem ama pro'larda da bir sıkıntı yaşamadım.
Valla hocam bende uzun zamandan beri yapıyorum bu işi ama aksilik oldumu oluyor.Sanırım denk geldi ama gördüğüm kadarıyla aynı sıkıntıyı yaşayanlar olmuş o yüzden yazdım aynı sıkıntı yaşayanlar genelde benimde karşılaştıgım bir dizi problemle karşılaşmışlar ilginç olanda o sıkıntı çıkaran cihaz nadir ama genede oluyor deneyimlerle yardımcı olabildiysek ne mutlu.Kalın sağlıcakla.

• Beğen
Tepkiler: logicboard01

trexsis

Yeni üye
Kayıtlı üye
24 Kas 2018
20
5
3
44
Merhaba Hocam tekrardan, ben bu şekilde 2 adet Note9 pro, 2 Adet Note 9s yaptım şansıma mıdır bilmem ama pro'larda da bir sıkıntı yaşamadım. Anlatımdan farklı olarak ModemST1, ModemST2 ve FSG bölümleri standartta siliniyor, ben FSC'yi de siliyorum.

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

bu komutlarla işlem yapıyorum. Daha önceden bir cihazı repair yaparken blok numarasını yanlış girdiğim için cihazı bozmuştum. Bu durumdan dolayı blok numarası ile değil de adı ile işlem yapılan komutları kullanıyorum. Elinizde müdahele edilmemiş cihaz varsa ya da EFS yedeğiniz bir de bu şekilde deneyin bakalım en azından sorunun nereden kaynaklandığını anlamış oluruz.
Teşekkürler ustam verdiğin bilgiler için.Ben artık bu şekilde ugraşmıyorum UMT ile direk format EFS yapıyorum kendi hallediyor.

• Beğen
Tepkiler: logicboard01

xberatx12121212

Üye
Yasaklı üye
Kayıtlı üye
9 Ağu 2017
97
35
18
25
Orjinal qcn dosyasini duzenleyip attigimda bende de calismadi.
yukarda attigim 'eng qcn' ve jjaqcnbuilder programı ile sorunsuz çalıştı. 2g 3g 4.5g wifi fln hicbi sikinti yok...
denemek bedava :)
hocam sizn qcn yi denedim sıkıntı verdi 3g hatası şebeke az çekiyor net E çekiyor bazen aradğmzda ulaşlşmyor ama benim cihaz 128gb modeli siznki ney 64 mü

ENfER

Yeni üye
Kayıtlı üye
10 Tem 2020
22
7
3
37
Benimki de 6/128
Bulunduğunuz yer ile alakali kapsama problemi olabilir. Diye düşünüyorum. Suana dek ben sorun yaşamadım.

wwantedd

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Eyl 2018
19
5
3
31
9s ve 9 pro aynı işlemleri ve aynı qcn dosyasını mı kullanacaz ustam