Çözüldü Asus Flash ve IMEI Tool

Yazdır

anksamuel

Üye
Kayıtlı üye
14 Mar 2017
31
5
8
39
Arkadaşlar qualcomm işlemcili asus telefonlar için imei onarımı sanırım bu işlemlerin hiç birisiyle olmuyor denedim uğraştım biraz ama yapamadım. Eğer yapabilen bir arkadaşımız varsa paylaşırsa sevinirim. (Ben daha önce bulursam ben de paylaşırım)
İyi forumlar...

Paradox

Çalışkan üye
Yönetici
Kurucu
Moderatör
22 Ara 2016
14,512
5,652
163
www.yavuzcakar.com
Arkadaşlar qualcomm işlemcili asus telefonlar için imei onarımı sanırım bu işlemlerin hiç birisiyle olmuyor denedim uğraştım biraz ama yapamadım. Eğer yapabilen bir arkadaşımız varsa paylaşırsa sevinirim. (Ben daha önce bulursam ben de paylaşırım)
İyi forumlar...

Konu sahibine bir danışmak lazım.
Belki kendisi bizimle deneyimlerini paylaşır.

• Beğen
Tepkiler: anksamuel

Stranger

Yeni üye
Kayıtlı üye
6 Ocak 2018
4
0
1
24
Bilgilendirme!!

Zenfone 6 için denenmiştir
İşlemci İntel

Bu forumda gezinen arkadaşların birçok duruma aşina olduğu için kısaca açıklıyorum

Öncelikle USB hata ayıklama açıp cihazınızı rootlayın.
Root işleminden sonra COM portu açmak için işlem:
İlk mesajda belirtilen programı indirin
IMEI Tool bölümüne geçiin
Check IMEI Phone tıklayın bilgiler çıksın
Ardındna DIAG Mode tıklayın Com portu açılsın
Com aldıktan sonra alltaki linkteki bat dosyasını çalıştırın
Sırasıyla 1-2-3 işlemleri yapın işlem OK
Geçmiş olsun :)

Uzun süre sonra tekrar denemek için programı açıp son aşamaya kadar geldim ama şu hatayla karşılaştım.
Hocam dediğiniz bat dosyasından da sırayla işlemleri yapıyorum. Tamamlandı diyor ama imei değişmiyor.
Diag mode dediğim zaman port numarasını göremiyorum ama 1 yazdım tamamlanmasına rağmen null imei yazıyor hala.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    23.6 KB · Görüntüleme: 58
Moderatör tarafında düzenlendi:

braveturks

Çalışkan üye
Yasaklı üye
3 Ocak 2017
1,011
839
113
38
İyi forumlar...
Qualcomm işlemcili ise farklı yazılımlar var onları denemek lazım. Kanımca bu paylaşılan yazılım sadece intel işlemcili Asus telefonlar için olmalı.